Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Uzsākta Doma baznīcas restaurācija

2011-06-30

Šomēnes uzsākti lielākās viduslaiku baznīcas Baltijā - Rīgas Doma ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas darbi. Līdz šim jau veiktas pirmās nepieciešamās arhitektoniskās izpētes, lai, respektējot celtnes vecumu un tehnisko stāvokli, maksimāli saudzīgi un precīzi veiktu senā dievnama atjaunošanu.

Rīgas Doma restaurācijas tehniskā projekta izstrāde un būvdarbi notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātes „Atbalsts kultūras pieminekļu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanā un to sociālekonomiskā potenciāla efektīvā izmantošanā” ietvaros atbalstītajā projektā „Rīgas Doma saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla efektivitātes izmantošana”. Projekta kopējās izmaksas ir 4 001 000 latu, no tiem ERAF līdzfinansējums - 1 999 999 latu. Divi miljoni latu vēsturiskās celtnes restaurācijai piešķirti no Rīgas pilsētas budžeta.

Rīgas domes priekšsēdētājs Andris Ameriks saka: „Ir lietas, kuras nav jāpierāda un par kurām nav nepieciešamības skaļi diskutēt. Rīgas Doms mūsu pilsētai ir kā Eifeļa tornis Parīzei vai Bigbens Londonai. Pamēģiniet iedomāties Rīgas panorāmu bez Doma baznīcas torņa silueta!? Pilsētai ir svarīgi rūpēties par savām simboliem un vēstures mantojumu - lai Rīgas Doms priecētu gan rīdzinieku, gan mūsu pilsētas viesu sirdis vēl vismaz 800 gadu.”

Darbus atbilstoši līgumam ar Latvijas Evaņģēliski Luterisko Baznīcu veic būvfirma „RE&RE”. Tehniskā projekta ietvaros paredzēts veikt ēkas arhitektoniski - māksliniecisko inventarizāciju, inženierizpēti un būvprojekta izstrādi tehniskā projekta stadijā.

Turpmāko divu gadu laikā tiks veikta baznīcas jumta konstrukcijas restaurācija. Paredzēts restaurēt arī dievnama ziemeļu un dienvidu sānu jomu, kora kapelas jumtu, fasādes un logu, tai skaitā, vitrāžu un pulksteņa galeriju. Jaunu elpu iegūs ne tikai senās telpas - kapitulzāle, baptistērija un sakristeja, bet arī fasāžu mūris vairāk nekā 5000 m² platībā.

Projekta vadītājs Roberts Vecums uzsver: „Rīgai ir salīdzinoši sarežģīta gruntsūdeņu sistēma, tāpēc visu projekta norises laiku veiksim gruntsūdeņu līmeņa novērojumus, nesošo konstrukciju vertikālo deformāciju ar ģeometrisko nivelēšanu, kā arī plaisu monitoringu. Līdz ar to jau pašā projekta īstenošanas pirmsākumā „RE&RE” speciālistiem būs jāliek lietā savas zināšanas ķīmijā un citās zinātnes jomās”.

2004. gadā Rīgas Doms tika iekļauts Latvijas Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas 100 apdraudētāko pieminekļu sarakstā, bet divus gadus vēlāk arī Pasaules pieminekļu fonda 100 pasaules apdraudētāko pieminekļu sarakstā. Rīgas Domam šogad aprit 800 gadi.

Liene Pētersone,
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
 

Pēdējās ziņas

2011-06-30 Līvānu pilsētas svētku TIRGUS!
2011-06-30 Folkloras svētki ”Deju raksti Dainu kalnā” Turaidā
2011-06-30 Daugavpilī notiks “Grand Prix” pasaules čempionāta spīdvejā pusfināls
2011-06-30 ES mājas Mākslas istabā tiks atklāta izstāde Tartu Kunstikool 60. Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolai 65.
2011-06-30 Abrenes ielas galapunktā būs jauns autobusu pieturvietu izvietojums
2011-06-30 airBaltic samazina cenas savlaicīgai biļešu iegādei biznesa klasē
2011-06-30 Jūrmalā divas dienas pulcēsies motobraucēji
2011-06-29 AS Interneto Partneris – Flysiesta.lv īpašniece iegādājusies biļešu rezervēšanas portālu Somijā
2011-06-29 Rīgas dome saņem pozitīvas atsauksmes par Līgo svētku pasākumiem

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski