Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas peldvietu vērtējums: „Labi”

2011-06-29

„Jūrmalas peldvietas ir sakārtotas, redzams, ka pludmale tiek regulāri tīrīta un pašvaldība strādā ar sapratni, ka tas ir mūsu visu – iedzīvotāju – labā,” beidzot ikgadējo pārbaudi par Jūrmalas peldvietu atbilstību normatīvo aktu prasībām, atzina Veselības inspekcijas Kontroles pārvaldes Sabiedrības veselības kontroles nodaļas vecākās inspektores Ērika Gacka un Silvija Baranovska.

„Valsts iestādes un pašvaldības speciālistu veiksmīgā sadarbībā varam panākt visu prasību nodrošināšanu, kā arī novērst atklātos trūkumus. Savukārt pludmales atpūtas cienītāji var būt pārliecināti, ka visas prasības tiks ievērotas. Virs divām mūsu pludmalēm plīvo Zilais Karogs, kas apliecina to pilnīgu atbilstību starptautiskiem standartiem, taču šos standartus ievērojam visā 32 kilometrus garajā pludmalē un gādājam, lai serviss un apsaimniekošana būtu visaugstākajā iespējamā līmenī par prieku jūrmalniekiem un pilsētas viesiem,” apliecina Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Lai pārliecinātos par Jūrmalas peldvietu atbilstību normatīvo aktu prasībām, Veselības inspekcijas pārstāvji devās kārtējās pārbaudēs, kas tiek veiktas vismaz vienu reizi gadā, kad sākas peldēšanās sezona. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par peldvietu labiekārtošanu, uzturēšanu kārtībā, ūdens monitoringu, kvalitātes nodrošināšanu un prasībām sabiedrības informēšanai vērtēja, vai ir izvietotas ģērbtuves un tualetes un kādā kārtībā tās tiek uzturētas, vai ir atkritumu konteineri, soliņi, kāda ir pludmale – vai tiek irdinātas smiltis, kā arī pārbaudīja pēc vairākiem citiem kritērijiem.

Kontrolieres pievērsa uzmanību informācijai pludmalēs – vai ir izvietotas bojas, norādes par peldvietas robežām, sadalījumu aktīvās un mierīgās atpūtas zonās, ūdens kvalitāti, atļauju vai aizliegumu peldēties, vai ir norādīti glābšanas dienestu tālruņi un cita informācija, kas nepieciešama pludmales apmeklētāju ērtībām un drošībai.

Kopējais vērtējums: visas peldvietas pilnībā atbilst normatīvo aktu prasībām. Konstatētie trūkumi – nav pārģērbšanās kabīņu Vaivaros – nekavējoties novērsti, un par to Veselības inspekcija jau pārliecinājās. Nākamais uzdevums trūkumu novēršanai pašvaldībai – oficiālajās peldvietās, kur nav glābšanas staciju Vaivaros, Asaros, Pumpuros, Dzintaros un Lielupē, līdz 8. jūlijam jāizvieto instrukcija par pirmās palīdzības sniegšanu slīkšanas gadījumā.

Pārbaudes tika veiktas atbilstīgi prasībām, ko nosaka Ministru kabineta 2010. gada 6. aprīļa noteikumi Nr. 341 „Peldvietu izveidošanas un uzturēšanas kārtība” un 17.06.2008. Ministru kabineta 2008. gada 17. jūnija noteikumi Nr. 454 „Peldvietu higiēnas prasības”.

 

Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

 

Pēdējās ziņas

2011-06-29 Slēgs deleģēšanas līgumu ar RTAB
2011-06-29 Rīgas dome saņem pozitīvas atsauksmes par Līgo svētku pasākumiem
2011-06-29 AS Interneto Partneris – Flysiesta.lv īpašniece iegādājusies biļešu rezervēšanas portālu Somijā
2011-06-28 Imanta Kalniņa dziesmu vakars REIZ IMANTOS
2011-06-28 Flysiesta.lv aptur Airbaltic biļešu tirdzniecību
2011-06-28 Rīgas skolēni jau ieguvuši pirmās medaļas Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē
2011-06-28 Vidzemes un Latgales kori tiksies Dziesmu dienā Alūksnē
2011-06-28 2. jūlijā – Jomas ielas svētki!
2011-06-28 Daugavpils Universitātē notiek pasākumu cikls „Valērija Seile un viņas laikabiedri” - veltījums Valērijas Seiles 120 gadu jubilejai

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski