Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

LMA scenogrāfijas studenti saņem zelta medaļu 12. prāgas scenogrāfijas kvadriennālē

2011-06-22

Jau otro reizi pēc kārtas Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozares studenti ar savu ekspozīciju saņem augstāko apbalvojumu – zelta medaļu – prestižajā Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē. Šī gada ekspozīcijas nosaukums „Šekspīrs + Čehovs + Bekets + Blaumanis”. Tēmas autors ir scenogrāfijas katedras docents, režisors Viktors Jansons, bet kurators un ekspozīcijas arhitekts - scenogrāfs un katedras vadītājs Andris Freibergs.

Studenti gatavoja savus piedāvājumus šķietami pārsteidzošajam uzstādījumam, kur trīs pasaulslaveniem dramaturgiem piepulcēts latviešu Rūdolfs Blaumanis, par kuru plašākai pasaulei nekas daudz nav zināms. Tomēr kā norāda idejas autors, tad Blaumaņa laika un telpas atklājums, forma un saturs, kā arī varoņu atveidam viegli iespējams izsekot līdz Šekspīra 400 gadus senajai daiļradei tās cilvēciskajā dimensijā. Čehova tekstu dziļums un bezpalīdzīgie apstākļi jūtami arī Blaumaņa tekstos, līdzīgi kā Beketa pasaules absurda sajūta. Tāpēc arī šādi saskaitāmie Šekspīrs + Čehovs + Bekets + Blaumanis.

Ekspozīcija aicina skatītājus piedalīties radošā eksperimentā, kur tiek radīts viens scenogrāfijas risinājums četru autoru četrām lugām.

Prāgas kvadriennāle ir lielākais skatuves mākslai un dizainam veltītais notikums pasaulē un šogad tajā piedalās rekordliels dalībvalstu skaits – 62, plānots, ka apmeklētāju skaits varētu sasniegt 40 000 cilvēku. Prāgas Scenogrāfijas kvadrinnāle notiek no 16. - 26. jūnijam un piedāvā gan valstu nacionālās ekspozīcijas, gan teātra arhitektūrai un kostīmiem veltītus pasākumus, gan studentu izstādes. Latvija šī gada kvadriennālē pārstāvēta ar ļoti plašu programmu: mūsu nacionālo stendu veido scenogrāfs Reinis Suhanovs, bet četri Latvijas mākslinieki – scenogrāfe Monika Pormale, māksliniece Dace Džeriņa un modes dizaineri Mārīte Mastiņa un Rolands Pēterkops (mareunrol’s) – ar jauniem darbiem piedalās īpašā Kvadriennāles projektā Intersection: Intimacy and Spectacle.

Latvijas Mākslas akadēmiju Prāgas kvadriennālē pārstāv:
Pedagogi – Mārtiņš Kalseris, Viktors Jansons, Ineta Sipunova, Aigars Bikše, Kristians Brekte, Kristīne Pasternaka, Andris Freibergs; studenti – Ance Strazda, Madara Lazdiņa, Einārs Timma, Inese Lipska, Valters Kristbergs, Marija Rozīte, Rūdolfs Baltiņš, Evija Pintāne, Linda Ekere, Sintija Jēkabsone, Ilze Kauliņa, Krista Ose, Dace Sloka, Katrīna Virziņa, Oskars Točs, Liene Jonīte, Reinis Dzudzilo, Toms Grīnbergs, Artūrs Arnis, Elīna Milta, Uģis Bērziņš, Rūta Briede, Ivars Novikovs, kā arī ERASMUS programmas viesstudentes – Maret Tamme (Igaunija) un Katharina Maximoff (Austrija).


Latvijas Mākslas akadēmijas
Scenogrāfijas katedras doc. Mārtiņš Kalseris
 

Pēdējās ziņas

2011-06-22 airBaltic samazina cenas ekonomiskajā klasē elastīgiem ceļojumiem
2011-06-22 Maijā pieaudzis Rīgā nakšņojošo viesu skaits
2011-06-22 airBaltic atzīmē devīto gadadienu lidojumiem uz Berlīni, Vīni un Maskavu
2011-06-22 Jāņu spēles Turaidā
2011-06-22 Pētījums: katrs otrais ceļotājs Latvijā pārvadā liekus kilogramus
2011-06-22 Latvijas iedzīvotāji izvēlas TOP 10 Latvijas Leģendas
2011-06-22 Starptautiskā lidostā „Rīga” sasniedz apkalpoto pasažieru rekordu
2011-06-20 airBaltic sveic miljono pasažieri
2011-06-20 JŪLIJS SĀKSIES AR LATVIJAS JAUNATNES VASARAS OLIMPIĀDI JŪRMALĀ

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski