Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pētījums: katrs otrais ceļotājs Latvijā pārvadā liekus kilogramus

2011-06-22

Katrs otrais jeb 54% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka ceļojuma laikā paņem līdzi vairāk lietu, nekā praktiski nepieciešams, turklāt drēbes un grāmatas ir tās, kuras visbiežāk netiek izmantotas brauciena laikā, secināts Baltijā pirmās zemo cenu autobusu līnijas Simple Express veiktajā pētījumā par ceļošanas paradumiem.

Katrs ceturtais jeb 25% respondentu atzina, ka neizmanto 10% no līdzi paņemtajām mantām, 15% ceļotāju atklāja, ka ceturtā daļa lietu paliek koferī vai ceļa somā, 8% norādīja, ka ceļojuma laikā paņem par pusi vairāk mantu, nekā nepieciešams. Vēl 6% ceļotāju atzina, ka varētu iztikt ar mazāk nekā pusi no līdzi paņemtajām lietām.

„Pārlieku piebāztas somas ir viena no tipiskākajām ceļotāju kļūdām, kas rada gan neērtības, gan papildus izdevumus. Jāatzīst, ka nav vienas maģiskās receptes, kas varētu palīdzētu sakrāmēt somu tā, lai līdzi paņemtās lietas tiktu izmantotas pilnībā, tomēr ir vērts ņemt vērā gan savu, gan citu ceļotāju pieredzi,” norāda Simple Express pārstāve Vlada Kulmane.

Saskaņā ar Simple Express veiktā pētījuma datiem ceļotāji Latvijā atzīst, ka visbiežāk ceļojumā līdzi paņemtās lietas, kuras netiek izmantotas, ir drēbes (42%), grāmatas (28%), fēns (7%) un kurpes (6%). Pārējie pētījuma dalībnieki norādīja citas lietas, piemēram, preses izdevumus, medikamentus, rotas lietas, lietussargu u.c.

Simple Express eksperti norāda - jo mazāk mantas paņemtas līdzi, jo vieglāk pārvietoties ceļojuma laikā. Lai sakrāmētu ceļojuma somu pārdomāti, ir nepieciešams jau savlaicīgi sagatavot sarakstu ar nepieciešamajām lietām, mantu krāmēšanu neatliekot uz pēdējo brīdi. Turklāt ar saraksta palīdzību ceļotājs var pārliecināties, vai paņemtas līdzi visas nepieciešamās lietas. Ceļojuma somai vienmēr ir jānorāda tās īpašnieks, lai pazaudēšanas gadījumā to varētu vieglāk atrast. Svarīgi somai pievienot kādu īpašu zīmi, lai nesajauktu ar cita ceļotāja somu.

Pētījums veikts, internetā aptaujājot 524 respondentus vecumā no 25 līdz 74 gadiem.

 

 

Elīna Dobulāne,
komunikācijas konsultante
 

Pēdējās ziņas

2011-06-22 airBaltic samazina cenas ekonomiskajā klasē elastīgiem ceļojumiem
2011-06-22 Maijā pieaudzis Rīgā nakšņojošo viesu skaits
2011-06-22 airBaltic atzīmē devīto gadadienu lidojumiem uz Berlīni, Vīni un Maskavu
2011-06-22 Jāņu spēles Turaidā
2011-06-22 LMA scenogrāfijas studenti saņem zelta medaļu 12. prāgas scenogrāfijas kvadriennālē
2011-06-22 Latvijas iedzīvotāji izvēlas TOP 10 Latvijas Leģendas
2011-06-22 Starptautiskā lidostā „Rīga” sasniedz apkalpoto pasažieru rekordu
2011-06-20 airBaltic sveic miljono pasažieri
2011-06-20 JŪLIJS SĀKSIES AR LATVIJAS JAUNATNES VASARAS OLIMPIĀDI JŪRMALĀ

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski