Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

JŪLIJS SĀKSIES AR LATVIJAS JAUNATNES VASARAS OLIMPIĀDI JŪRMALĀ

2011-06-20

No 1. līdz 3.jūlijam Jūrmalā notiks Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde, kuru rīko Jūrmalas pilsētas dome un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Tās ir uz Olimpiskajiem pamatprincipiem balstītas valsts nozīmes kompleksās sporta sacensības jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem pašvaldību komandās.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē aicinātas piedalīties visu pašvaldību komandas. Pēc pašreizējām aplēsēm sacensībām pieteikušies 3492 dalībnieki no 71 pašvaldības.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis nešaubās, ka jūrmalnieki būs viesmīlīgi un parūpēsies par sirsnīgu jauno olimpiešu uzņemšanu savā pilsētā, kā arī darīs visu, lai jaunatnes olimpiāžu tradīcijas vēl dziļāk iesakņotos Latvijas sporta dzīvē: „Sadarbībā ar pašvaldībām, sporta federācijām un mūsu sponsoriem šie jauniešu sporta svētki tikai pilnveidosies, un ieguvēja būs visa sabiedrība.”

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis: „Jūrmala ir pilsēta ar senām sporta tradīcijām, un Jaunatnes olimpiāde ir īpašs notikums, kas noteikti pulcēs daudz interesentu. Esam priecīgi, ka jaunajiem sportistiem no visas Latvijas būs iespēja labāk iepazīt mūsu pilsētu un izbaudīt tās sporta un atpūtas iespējas, ko piedāvā Jūrmala.”

No 1. līdz 3.jūlijam sacensības notiks 26 olimpiskajos sporta veidos - airēšanā, badmintonā, basketbolā, boksā, burāšanā, cīņā, džudo, futbolā, galda tenisā, golfā, handbolā, jātnieku sportā, loka šaušanā, paukošanā, peldēšanā, regbijā, riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, tenisā, triatlonā, vieglatlētikā, vingrošanā un volejbolā. Kopumā tiks sadalīti 239 medaļu komplekti.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes norisē plānots iesaistīt 100 Jūrmalas skolēnus, kas veiks brīvprātīgo palīgu darbu līdzdarbojoties komandu akreditācijas procesā, kā arī sacensību norises laikā palīdzēs pašvaldību komandām organizatoriskajā darbā un brīvā laika plānošanā.
1.jūlijā pulksten 20.00 Jūrmalas pilsētas stadionā „Sloka” notiks Latvijas jaunatnes vasaras Olimpiādes svinīgā atklāšanas ceremonija ar dalībnieku parādi, kas sāksies pulksten 19:00, LOK karoga pacelšanu un Olimpiskās uguns iedegšanu, paredzēta kultūras programma ar jauniešu vidū populāru mūziķu piedalīšanos. Savukārt 3.jūlijā ap pulksten 13.00 stadionā „Slokā” paredzēta jaunatnes Olimpiādes noslēguma ceremonija.

Jūrmalas pilsēta nodrošinās olimpiādes prasībām atbilstošas sporta bāzes gandrīz visos olimpiādē iekļautajos sporta veidos, kā arī kvalitatīvi atrisinās ar dzīvošanu, ēdināšanu un citām organizatoriskajām lietām saistītos jautājumus. Ārpus Jūrmalas sacensības notiks sporta veidos, kam nepieciešamas specifiskas sporta bāzes: jāšanas sportā – Kleisti, BMX – Jelgava, golfā – Saliena, šaušanā – Rīga, sporta vingrošanā (18. un 19.jūnijā Olimpiskajā sporta centrā Rīgā), bet smaiļošanā un kanoe airēšanā – Limbaži (no 20.-22.jūnijam Olimpiskajā centrā „Limbaži”).

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde notiek reizi divos gados. Labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi. 1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi atbalsta LOK ģenerālsponsori SIA „Latvijas Mobilais Telefons”, a/s „Latvijas Valsts meži”; LOK sponsori „Swedbank” AS, a/s „Latvijas Gāze”, un a/s „Latvijas Dzelzceļš”, kā arī tūrisma aģentūra „NovaTours”. Informatīvie atbalstītāji žurnāls „Sports” un reklāmu aģentūra „JCDecaux”.

Trešdien - 29.jūnijā, pulksten 12.00 Latvijas Olimpiskajā komitejā (Rīgā, Elizabetes ielā 49) notiks preses konference par gaidāmo Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādi. Žurnālistus informēs par jaunatnes Olimpiādes norisi un novitātēm, prezentēs Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes medaļas un pasākuma talismans.

Uzziniet vairāk: www.zeltasmiltis.lv

Ilze Āķe – Vīksne,
LOK sabiedrisko attiecību speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-06-20 airBaltic sveic miljono pasažieri
2011-06-20 Rīgas filma iegūst balvu tūrisma filmu festivālā
2011-06-20 Latvijas Mākslas akadēmijā gaidāms neparasts izlaidums
2011-06-20 Meklē papardes ziedu Tukuma pusē...
2011-06-20 Pirmā Nacionālā blūza konkursa atlases kārta ir noslēgusies, tagad viss vēl ir priekšā!
2011-06-17 A.Ameriks tiksies ar šā gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Turku pārstāvjiem
2011-06-17 Mežotnes pils piedalās akcijā „Filmu ceļi Latvijā”
2011-06-17 Jāņu dienas pasākumi Alūksnes novadā
2011-06-17 Turpina pieaugt Jūrmalas kūrortpilsētas viesu skaits ziemas mēnešos

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski