Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Uz redzēšanos Rīga: Hamburgas "Train of Ideas" turpina Eiropas tūri

2011-06-16

Rīgas pilsētas iedzīvotāji novērtēti kā ieinteresētākie, centīgākie un atvērtākie izstāžu tūres viesi

Hamburgas „Train of Ideas” (Ideju vilciens) turpina savu braucienu: „European Green Capital 2011” (Eiropas Zaļās galvaspilsētas 2011) ceļojošā izstāde pēc četru dienu ilgas viesošanās Rīgā un pabūšanas Tallinā, tagad dodas uz Vīni. Kopskaitā vēstījums no Hamburgas sasniegs 18 nozīmīgas pilsētas, lai rosinātu sabiedrības izpratni par apkārtējas vides aizsardzību Eiropā. Rīga bija izstādes devītā pieturvieta.

Vilciena ierašanos sagaidīja Rīgas pilsētas iedzīvotāji: labās prakses piemēri izstādes apmeklētājos izraisīja patiesu apbrīnu, veltot izstādei atsauksmes „Paldies, ka apciemojāt Rīgu!”, „Nekad neesam neko tādu redzējuši. Gandrīz viss mums bija jaunums – tas ir ļoti iedvesmojoši!” u.c. "Vēlmju pilsēta" pierāda, ka vilciens rosina cilvēkus uz pārdomām. Maketu pilsēta izstādē tika uzbūvēta ar aktīvu Rīgas pilsētas iedzīvotāju līdzdalību, kuri savas sapņu vīzijas zīmēja vai rakstīja uz koka klucīšiem. Šādā veidā iedzīvotāju vēlmes kļuva par daļu no ceļojošās izstādes, tādejādi sasniedzot līdzcilvēkus citās pilsētās.

„Train of Ideas” pārstāvis Rainers Mullers (Rainer Müller): „Nereti apmeklētāji izstādē Rīgā uzkavējās pat 3 stundas, izmēģinot visas izstādes interaktīvās iespējas. Savukārt jaunieši un studenti, vienā dienā apmeklējot izstādi, otrā dienā atgriezās ar visu ģimeni un draugiem, lai arī viņus iepazīstinātu ar redzēto. Mums tas bija patiess pārsteigums un prieks – neko tādu vēl nekur nebijām piedzīvojuši!”

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko: ‘’Izstādes formāts un veids, kādā Hamburga stāsta par savu pieredzi ir patiešām unikāls. Nenoliedzami izstāde aizrāva ikvienu tās apmeklētāju neatkarīgi no vecuma vai dzimuma. Ir daudzi interesanti risinājumi, ko varam mācīties no Hamburgas, un šīs zināšanas noteikti kalpos, lai veidotu Rīgas vidi vēl draudzīgāku tās iedzīvotājiem un viesiem.’’

Seši vilcienu sastāvi ar moto "Nākotnes pilsētu vīzijas" tiek pārvadāti no Hamburgas un citām pilsētām Eiropā, iekļaujot 100 apkārtējās vides projektus. Daži projektu temati: "Pilsētvides attīstība un dzīvesveids", "Darbs un resursu saglabāšana" un "Ilgspējīgs patēriņš". Hamburga, piemēram, stāsta par „European Green Capital 2011” raksturīgākajām iezīmēm. Šajā Eiropas Savienības organizētajā sacensībā Hanzas savienības pilsēta, par spīti savam rūpniecības un ostas pilsētas statusam, izcēlās starp pārējām pilsētām ar tās izvirzītajiem augstajiem mērķiem klimata jomā, un proti, līdz 2020.gadam CO2 izmešu līmenis tiks samazināts par 40 procentiem salīdzinājumā ar 1990.gada līmeni, bet līdz 2050. gadam - par 80 procentiem. Hanzas pilsēta piedāvā radošu metodi, kā izvirzītos mērķus sasniegt: bijušā pildizgāztuve pārveidota "enerģijas kalnā" un šobrīd ražo enerģiju no saules, vēja un biogāzes.

Ar „Train of Ideas” palīdzību Hamburga īsteno Eiropas Komisijas nosacījumus: Eiropas Komisija sagaida, ka uzvarētāji veicinās dialogu starp nozīmīgākajām Eiropas pilsētām par apkārtējās vides un klimata aizsardzību.”Train of Ideas”, tādējādi, bija programmas daļa un deva nozīmīgu ieguldījumu titula iegūšanā. Ceļojošā izstāde savu gaitu uzsāka aprīlī. Tās ceļojums beigsies Hamburgā 22.oktobrī.

„Train of Ideas“ iekustinās „European Green Capital 2011” projektu. Hamburgas pilsēta šo projektu īsteno pateicoties „Deutsche Bahn (DB)” un „Siemens”, kuri ir galvenie „European Green Capital 2011” partneri, kā arī pateicoties ģenerālsponsora „Panasonic” atbalstam.

Papildus informācija pieejama mājas lapā: www.train-of-ideas.net.

Maija Trikule,
„Prospero” sabiedrisko attiecību aģentūra

Pēdējās ziņas

2011-06-16 Ziedi un jūgendstils Rīgas Jūgendstila muzejā
2011-06-16 Līgotāju priekam piedāvās vizināšanos ar kamieli Sultānu
2011-06-16 Vasaras saulgriežu svētki Turaidā
2011-06-16 VĒL TUVĀK
2011-06-16 airBaltic aviobiļešu iegāde internetā kļūst vēl ērtāka
2011-06-16 Alūksnes novadā astronomiskajos saulgriežos sagaidīs saullēktu
2011-06-15 Balsošana par skaistākajām vietām Latvijā turpinās vēl līdz 20.jūnijam
2011-06-15 airBaltic sadarbojas ar medijiem visā pasaulē
2011-06-15 Starptautiskā lidostā „Rīga” gūst peļņu no saimnieciskās darbības

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski