Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīga augustā svinēs 810. jubileju

2011-06-15

Rīga šogad svin 810 gadu jubileju un jau zināmi galvenie svētku pasākumi, kurus Rīgas dome kopā ar sadarbības partneriem vēlas dāvināt rīdziniekiem un pilsētas viesiem trijās īpašajās svētku dienās augustā. No 19. līdz 21. augustam plānoti dažādi pasākumi un interesanti pārsteigumi un organizatori cer, ka tādējādi tiks radīti neaizmirstami un sirsnīgi svētki.

Rīgas svētkos visi tiek laipni aicināti uz lielkoncertu Mežaparkā un Rīgas dejotāju svētkiem Ķīpsalā, uz pasaules līmeņa sporta aviācijas sacensībām (EAF RIGA/FAI-2011). Varēs piedalīties un līdzdarboties ielu svētkos un apmeklēt tradicionālos un jaunizveidotos pasākumus 11. novembra krastmalā un Vērmanes dārzā.

Visi būs gaidīti Doma laukumā uz projekta „Torņi un zvaigznes” koncertprogrammu divu dienu garumā, kur pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs lieliska iespēja baudīt Rīgas unikalitāti un dažādu mākslinieku savdabīgo un augstvērtīgo muzikālo sniegumu nesteidzīgā laika plūduma ritmā, attālinoties no sadzīviski drudžainā tempa. Piektdien Doma laukums dzirdēsim Vecrīgas torņu mūziku „Zvaigznes torņu ielokā”. Sestdien, kad viens no šīs dienas nozīmīgākajiem notikumiem būs Rīgas Biržas nama atklāšana pēc rekonstrukcijas un pārbūves darbiem vairāku gadu garumā, koncertā varēs dzirdēt gan pasaules mūziku, opermūzikas pērles, kā arī uzzināt interesantu faktus par Rīgas biržu koncertstāstā „Tēli un sejas”. Ķīpsalā notiks trešie Rīgas dejotāju svētki, kuri pulcēs vairākus tūkstošus dejotāju. 20. augusta vakarā visi, kuri vēlēsies būt kopā, lai sajustu Dziesmu svētku atmosfēru Mežaparka Lielajā estrādē, aicināti uz Rīgas svētku lielkoncertu „Meistars. Dziesma. Leģenda.”.

Gan sestdienā, gan svētdienā amatnieki pulcēsies Vērmanes dārzā. Būs lietišķās amatniecības izstrādājumu gadatirgus un prasmju demonstrējumi, folkloristu sadziedāšanās un apmeklētāji varēs dziedāt līdzi, apgūt amata prasmes un galvenais – labi pavadīt laiku. Vērmanes dārzā norisināsies folkfestivāls „Pašā Rīgas viducī”, kurā būs iespēja iepazīties ar dažādu tautību dziesminiekiem no visas Latvijas.

Savukārt tiem, kuri vēlas ko aktīvāku, svētku dienās starp Dienvidu un Salu tiltu notiks pasaules līmeņa sporta aviācijas sacensību Rīgas posms (EAF RIGA/FAI-2011). Mazu ieskatu no pārsteidzošajiem pilotu paraugdemonstrējumiem rīdzinieki un galvaspilsētas viesi varēja vērot pagājušā gada pilsētas svētku ietvaros. Savukārt uz zemes un ūdenī notiks „Rīgas Brīvostas kauss - Diennakts basketbola turnīrs” un „Kanāla Regate”.

„Kas rada pilsētu? - cilvēki, viņu darbi un radoša atmosfēra”, vēstīts svētku koncepcijā „Dzīvā Rīga”. Tādēļ ielu svētkos sestdien un svētdien ar rīdzinieku līdzdalību atdzīvosies Rīgas ielu nosaukumi - Teātra ielā taps mistērijas iestudējums, teatrāli uzvedumi notiks Centrāltirgū, Sergeja Eizenšteina ielā vienas dienas laikā tiks radīta filma, kuras tapšanā varēs iesaistīties katrs interesents, atdzīvosies Alberta iela ar jau tradicionālo Rīgas svētku pasākumu „Pirms simts gadiem Albert’ ielā” u.c. Svētkos paredzēta ielu mūzika diena - Rīgas ielas ieskanēsies dažnedažādos mūzikas žanros.

Svētdien visas dienas garumā notiks neparasti un neierasti pasākumi 11. novembra krastmalā – būs koncertuzvedums, dažādu laikmetu rīdzinieku apmetnes, Rīgas 810 gadu jubilejas atslēgas kalšana, svētku uguņošana un dažādi citi interesanti pārsteigumi.

Rīgas dome pilsētas svētkus organizē kopā ar sadarbības partneriem – Rīgas Brīvostas pārvaldi, nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”, AS „Rietumu Banka”, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību „BT1”.

Rīgas svētku 2011 programma


Elīna Dambekalne,
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
 

Pēdējās ziņas

2011-06-15 Nometne „ Bagātību zeme” no 4.-9. jūlijam aicina 7-10 gadus vecus bērnus
2011-06-15 Rīgas mākslas telpā notiks tikšanās ar dekoratīvi lietišķās mākslas izstādes māksliniekiem un kuratori Ingu Šteimani
2011-06-15 airBaltic pasažieru skaits Rīgā maijā palielinās par 18%
2011-06-15 Starptautiskā lidostā „Rīga” gūst peļņu no saimnieciskās darbības
2011-06-15 airBaltic sadarbojas ar medijiem visā pasaulē
2011-06-15 Balsošana par skaistākajām vietām Latvijā turpinās vēl līdz 20.jūnijam
2011-06-14 Šopinga festivālā t/k Spice vairāk apmeklētāju kā pērn –trīs dienās cilvēku plūsma sasniedz teju 117 000
2011-06-14 Baroka mūzikas koncerts „Ceļojums laikā 1567 – 1643”
2011-06-14 Kuivižu jahtklubā atklās burāšanas sporta muzeju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski