Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Kuivižu jahtklubā atklās burāšanas sporta muzeju

2011-06-14

Sestdien, 18. jūnijā, pulksten 12, Kuivižu jahtklubā, Salacgrīvā tiks atklāts jaunizveidotais Jevgēņija Kanska vārdā nosauktais burāšanas sporta muzejs.

Sākotnējo muzeja krājumu veidos burāšanas sporta vēstures materiāli, godalgas, medaļas un diplomi no J. Kanska ģimenes arhīva, kas pirmo reizi plašākai sabiedrībai tika parādīts 2007. gadā – piemiņas izstādē "Burātājam Jevgēņijam Kanskim 100" Rīgā, Melngalvju namā. Līdz ar muzeja izveidošanu šīs nenovērtējamās burāšanas sporta vēstures liecības iemantos pastāvīgu vietu un pieejamību sabiedrībai.

Burāšanas sports ir viens no retajiem karaliski cēlajiem sporta veidiem, ar ko Latvijā veiksmīgā ģeogrāfiskā novietojuma dēļ ir iespējams nodarboties gan ziemā, gan vasarā. 20. gadsimtā, neskatoties uz varu un iekārtu maiņām, burāšanas sports Latvijā ir bijis ļoti attīstīts. Līdz šim daudzi no pieredzējušajiem burātājiem savu ģimeņu arhīvos ir krājuši un glabājuši dažādas vēstures liecības par sasniegumiem un piedzīvojumiem uz ūdens vai ledus. Tagad muzejs būs iespēja ikvienam šos arhīvus "iznest gaismā". Papildinot un pilnveidojot muzeja krājumu, tiks popularizēts burāšanas sports, un par vēsturisku īstenību kļūs daudzi nostāsti, kas līdz šim dzīvojuši tikai ļaužu valodās.

Rīgas Līča regate
Jevgēņija Kanska vārdā nosauktā burāšanas sporta muzeja atklāšana notiks Rīgas Līča regates ietvaros, kurā tiek izcīnīts arī Jevgēņija Kanska ceļojošais kauss. Regates starts tiks dots 17. jūnijā, pulksten 12, Daugavā, Rīgas pasažieru ostas rajonā. Tālāk sacensību dalībnieki ar jūras jahtām burās uz Salacgrīvu un 18. jūnijā pēc muzeja atklāšanas tiks doti starti salīdzinoši īsākām distancēm netālu no Kuivižu jahtkluba.

Jevgēņija Kanska ceļojošais kauss
Atbilstoši sacensību nolikumam Jevgēņija Kanska gadskārtējo ceļojošo balvu – sudraba kausu, kas tika izcīnīts tālajā 1938. gadā Nidas regatē ar jahtu "Amata", – iegūs Rīgas Līčas regates garākā brauciena uzvarētāju jahta. Lai ceļojošos kausu iegūtu savā īpašumā, jahtai šajās sacensībās ir jābūt ātrākajai trīs gadus pēc kārtas. Pārējā laikā sudraba balva ar tajā iegravētiem uzvarētāju jahtu nosaukumiem glabājas Jūras sacīkšu jahtu asociācijas birojā.

Jevgēņijs Kanskis
Leģendām apvītā burāšanas sporta autoritāte – Jevgēņijs Kanskis (17.12.1907. - 5.7.1986.) – burāšanai veltīja septiņdesmit savus dzīves gadus. To laikā Kanskis izcīnīja neskaitāmas uzvaras un titulus – pirmajām Latvijas laikā gūtajā uzvarām vēlāk pievienojās sešpadsmit PSRS čempiona tituli un daudzas citas augstākās godalgas, kuru vidū arī PSRS sporta meistara un nopelniem bagātā sporta meistara nosaukumi. Lai arī Jevgēņijs Kanskis bija pazīstams kā dažādu klašu švertlaivu un ķīļjahtu, kā arī ledusjahtu burātājs, viņa sirds piederēja jahtai "Amata", ar kuru vien izcīnīti vairāki simti godalgu.

 

 

Ģirts Avotiņš,
Latvijas Zēģelētāju savienība
preses sekretārs
 

Pēdējās ziņas

2011-06-14 Šopinga festivālā t/k Spice vairāk apmeklētāju kā pērn –trīs dienās cilvēku plūsma sasniedz teju 117 000
2011-06-14 Baroka mūzikas koncerts „Ceļojums laikā 1567 – 1643”
2011-06-14 18. jūnijā Līgatnē notiks OpenStreetMap kartes zīmēšanas pasākums
2011-06-14 VII Mazpilsētu un Lauku koru festivālā – konkursā par labāko atzīts koris MASKA
2011-06-14 Ar akciju „Filmu ceļi Latvijā” aicina iepazīt kino uzņemšanas vietas Latvijā
2011-06-14 Mellužu parkā atjauno estrādi un stāda ūdensrozes
2011-06-14 Gada lielākais kokļu mūzikas notikums - Kokļu dienas „Jūrmala 2011”
2011-06-13 Bolderājas mazie mākslinieki apglezno pansionāta „Stella maris” žogu
2011-06-13 Noslēgusies Slīteres ceļotāju diena

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski