Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Vasaras Ziedu svētki Krimuldā

2011-06-10

Sestdien, 18. jūnijā, sagaidot vasaru, Krimuldas muižā norisināsies Ziedu svētki ar zāļu tēju degustāciju, peoniju izstādi, LMA studentu vasaras plenēra darbu izstādi, vīndara stāstiem, kopīgas boles pagatavošanu un teātra izrādi.

Sākot no plkst. 12.00, muižas parkā darbosies amatnieku tirdziņš. Lieliem un maziem būs iespēja iesaistīties radošās darbnīcās un piedalīties spēlē „Pieci ziedi Tev!”, mācoties ziedu vainagu pīšanas dažādus paņēmienus, gleznojot smalkus vasaras ziediņus, gūstot iedvesmu Jāņu galda klāšanai.

Vai zināt, kā savas labsajūtas labā var izmantot alveju, neīsto jūras sīpolu, naudas puķi, kāda izskatās kalenhoja jeb dakterpuķe, kā smaržo ausu puķe, kuru Kurzemē sauc par rānīti, bet Latgalē – par jeromu?! Ikviens varēs pārbaudīt savas zināšanas vai apgūt ko jaunu, nogaršojot Krimuldas muižas zāļu tējas, kā arī aplūkot jaunizveidoto ārstniecisko telpaugu ekspozīciju pils ēdamzālē.

Vasaras Ziedu svētkos būs apskatāma gan peoniju izstāde, gan Latvijas Mākslas akadēmijas studentu vasaras plenēra izstāde „Karsts un zaļš”. Plkst. 14.00, klausoties arhitektes Kristīnes Veinbergas stāstījumā, ikviens varēs uzzināt, kādas senākos laikos bija puķu dobes muižas dārzos. Savukārt plkst. 14.15 vīndaris Jānis Mikāns pastāstīs par mājas vīna gatavošanu - visu svētku laiku būs arī Krimuldas muižas vīnu degustācija un iespēja sarunās ar vīna meistaru noskaidrot vīna garšas, krāsas un smaržas īpašības.

Pasākums Krimuldas muižā noslēgsies pils dārzā - ar kopīgas boles pagatavošanu. Apmaiņā pret ieejas biļeti svētku viesi aicināti līdzi ņemt dažādas bolei vajadzīgas sastāvdaļas (kompotus, augļus, ogas, bērzu sulas u.c.), lai kopīgi pagatavotu spirdzinošu dārza svētku dzērienu un paceltu tostus ar vēlējumiem sev, vasarai, Krimuldas muižai.

Ziedu svētki gleznainajā Gaujas senielejas krastā izskanēs plkst. 15.00 ar Allažu amatieru teātra „Aka” izrādi „Jāņu dienas torte” režisores Izoldes Pētersones vadībā.

Uz tikšanos Ziedu svētkos Krimuldas muižā!

Vairāk informācijas par Ziedu svētkiem var uzzināt Krimuldas muižas mājas lapā – www.krimuldaspils.lv


 

Pēdējās ziņas

2011-06-10 Jau trešo gadu aicinām uz Lielo Latgaļu tirgu!
2011-06-10 airBaltic pirmā pasaulē piedāvā aviobiļetes lidojuma laikā
2011-06-10 Atklāj Ameriku tepat Latvijā
2011-06-08 II Blūza svētki Siguldā
2011-06-08 UgunsGrēks līgos Limbažos!
2011-06-08 Pirmo reizi Latvijā – starptautiskā Barbiju izstāde
2011-06-08 Vasaras saulgriežu gadatirgus „Līgo pikniks Siguldā!”
2011-06-08 Uzstāda velosipēdu novietnes
2011-06-08 Svētdien - „Vaidavas kauss” velomaratonā!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski