Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pirmo reizi Latvijā – starptautiskā Barbiju izstāde

2011-06-08

Sākot no 8. jūnija pl. 16.00 pasaulē iekārotākā lelle būs apskatāma izstādē Barbija – modes ikona cauri laikiem tirdzniecības centrā Spice Home. Uz Rīgu atceļojusi ap 200 plastmasas skaistuļu kolekcija. Līdz ar šo izstādi tiks atklāts Amerikas šopinga festivāls t/k Spice.

1959. gadā 9. martā, Viskonsīnas štatā, ASV dzima lelle, kuras radītāji tai iedeva vārdu Barbija jeb īstajā vārdā Barbara Milisenta Robertsa. Vārds Barbija tika atvasināts no lelles izveidotājas Rutas Hendleres meitas vārda Barbara. Nepilnus 2 gadus vēlāk pasaules iecienītāko leļļu tirgū parādījās Barbijas pirmā, īstā un vienīgā mīlestība - šarmantais un galantais leļļu puisis Kens, jeb pilnajā vārdā Kens Karsons.

Izstādē tirdzniecības centrā Spice Home būs apskatāmas ap 200 Barbijas no īpašām un krāšņām kolekcijām - Barbija dažādos amatos un profesijās, Barbija - līgava, Barbija pasaku pasaulē un citām. Savas dzīves laikā Barbija ir piedzīvojusi neskaitāmas pārvērtības, iejutusies dažādās lomās un profesijās. Barbijas un viņas draugiem ir saražoti vairāk kā miljards tērpu. Viņu apģēbu veidošanā ir iztērēts vairāk kā 105 miljoni metru auduma, padarot Mattel par lielāko apģērbu ražotāju pasaulē.

Barbija mūsdienās komentārus neprasa – tā ir iekārotākā lelle pasaulē. Katru sekundi visā pasaulē tiek pārdotas divas lelles, bet ik nedēļu – apmēram miljons platsmasas skaistuļu. Pirmā lelle Barbija bija tērpta melni-baltā svītrotā peldkostīmā un tās mati bija sasieti 1950-to gadu slavenajā zirgastes frizūrā. Šīs lelles vizuālajā tēlā jau no paša sākuma ir atspoguļotas modernākās modes tendences, izsmalcinātība un glamūrs, kā rezultātā tā kļuva arī par pusaudžu meiteņu iedvesmas objektu. Nereti, lelles tēls tika veidots iedvesmojoties no attiecīgā laika sabiedrībā plaši pazīstamām sievietēm, kā, piemēram, Merilina Monro, Rita Heivorta un Elizabete Teilore.

2011. gads ir Kena 50. jubilejas gads, un tas tiek aizvadīts Barbijas un Kena mīlestības zīmē. 14. februārī, pēc septiņu gadu dzīvošanas šķirti Barbija un Kens paziņoja, ka viņi atkal ir pāris. Barbija savā Facebook profilā nomainīja savu attiecību statusu uz „attiecībās” un apvienoja savu un Kena profilu vienā (www.facebook.com/barbie). „Barbij, kaut esam no plastmasas, mūsu mīlestība ir īsta!”, sacīja Kens. Barbijas un Kena leļļu mīlas stāsts ir neatkārtojams – pilns ar romantisku drāmu, aizkustinošu šķiršanos un modes kaislībām, kurām sekojam līdzi jau vairāk par piecām desmitgadēm. Uzzini vairāk par Barbijas un Kena mīlas stāstu www.barbiemedia.com. Latviešu valodā jaunumiem par Kenu un Barbiju sekojiet www.draugiem.lv/barbie.

Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar uzņēmuma „Mattel” oficiālo dīleri SIA „Rimonne Rīga”. Izstāde būs apskatāma Spice Home 2.stāvā no 8. jūnija līdz 10. jūlijam tirdzniecības centra darba laikā: P. - S. plkst. 10.00 – 21.00 un Sv. plkst. 10.00 – 20.00. Ieeja - bez maksas.

Interesanti fakti par lelli Barbiju:

• Barbija ir 29 cm gara, viņas mīļākā krāsa – rozā
• Barbijai ir bijis 50 dažādu tautību
• Barbija savas dzīves laikā ir iejutusies vairāk nekā 125 profesijās.
• Pirmā lelle Barbija tika pārdota par $3
• ASV leļļu kolekcionēšana ir otrā populārākā uzreiz pēc pastmarku krāšanas
• 90 procentiem meiteņu, vecumā no 3-10 gadiem, pieder vismaz viena lelle Barbija
• Vidēji katrai 3–11 gadus vecai amerikāņu meitenei ir astoņas Bārbijas, itāļu meitenei – septiņas, bet mazajām anglietēm un vācietēm – piecas
• Barbijai sociālajā tīklā Facebook ir teju 2 miljoni draugu, vairāk kā jebkurai citai lellei
• Barbijai ir piederējuši 50 dzīvnieki, tajā skaitā, suņi, kaķi, zirgi, pandas, žirafes, zebras, papagaiļi u.c.

 

Maija Trikule,
sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero
 

Pēdējās ziņas

2011-06-08 airBaltic izpildīs Tez Tour čarterlidojumus uz Tenerifi
2011-06-08 Svētdien - „Vaidavas kauss” velomaratonā!
2011-06-08 Uzstāda velosipēdu novietnes
2011-06-08 Vasaras saulgriežu gadatirgus „Līgo pikniks Siguldā!”
2011-06-08 UgunsGrēks līgos Limbažos!
2011-06-08 II Blūza svētki Siguldā
2011-06-07 12. jūnijā ar Kurzemes dienu turpinās „Novadu dienas Rīgā”
2011-06-07 Daugavpilī durvis ver otrais „Čili Pica” restorāns
2011-06-07 Eiropas Zaļā galvaspilsēta 2011 (European Green Capital 2011) Ideju vilciens no Hamburgas dodas Eiropas tūrē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski