Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

TURPINĀSIM JUBILĀRA IMANTA KALNIŅA GODINĀŠANU!

2011-06-03

4. jūnijā plkst. 19 Liepājā folkloras centrā "Namīns" (Bāriņu ielā 32) notiks IMANTA KALNIŅA DZIESMU VAKARS, kurā uz sadziedāšanos aicinās Austra Pumpure, Austrasbērni un Liepājas teātra aktieri, kuri senāk izrādēs dziedājuši Imanta Kalniņa dziesmas. Kopīgi ar pasākuma apmeklētājiem tiks svinīgi atvērta jaunā Austras dziesmu burtnīca "Imanta Kalniņa dziesmas".

Šajā dziesmu burtnīcā tās veidotāji centušies saglabāt Imanta Kalniņa dziesmu pirmvariantus, kādi tie saglabājušies neskaitāmajos un dažkārt grūti salasāmajos rokrakstos Austras personīgajā arhīvā, atsevišķos gadījumos pievienojot vienīgi komponista vēlāk piekomponētās priekšspēles un starpspēles. Tādējādi burtnīcā iekļautās dziesmas ir tādā formā, kādā tās skanēja un vēl joprojām skan Austras Pumpures koncertos.

Grāmatu "Imanta Kalniņa dziesmas" finansiāli atbalstījusi Liepājas Kultūras pārvalde. Grāmatas sastādītāja ir Austra Pumpure, redaktors — Andris Mičulis. Nošu salikumu veidojusi Silvija Silava, mākslinieciskais iekārtojumu — Sandra Lipska. Vākam izmantota Alda Kļaviņa grafika.
Šī ir ceturtā "Austras biedrības" izdotā "Austras dziesmu burtnīca". Līdz šim iznākušas "Mana tautasdziesma", "Austrasbērnu dziesmas" un "Mīļdziesmiņas". Šajā sērijā tiek apkopotas izcilās latviešu dziesminieces Austras Pumpures koncertos skanējušās dziesmas.

Dziesmu burtnīcas redaktors Andris Mičulis ievadā raksta: „Imanta Kalniņa jeb ImKas daiļrades ievērojamu daļu veido viņa radītās dziesmas teātrim un kino, kuras, pateicoties toreizējai Liepājas teātra mūziķei un koncertmeistarei Austrai Pumpurei, jau kopš 20. gadsimta 70. gadu sākuma tautā dzīvo savu patstāvīgu dzīvi. Tieši viņa bija tā, kas Imanta Kalniņa dziesmas iznesa tautā, kad pats komponists okupētās Latvijas valdošajai kliķei šķita nevēlams un viņa dziesmas tikpat kā neatskaņoja.

Daudziem vārdi "Imants Kalniņš" un "Austra Pumpure" ir nešķirami jēdzieni. Jau kopš 1975. gada Austra Pumpure ar savām Imanta Kalniņa dziesmu programmām simtiem koncertos viesojusies Rīgā un daudzās citās Latvijas vietās, dažkārt dziedot pat vairākus koncertus dienā.

Austras repertuārā toreiz lielākoties bija dziesmas no Liepājas teātra izrādēm, kurās pati kopā ar Imantu Kalniņu tās spēlējusi. Īpaši jāuzsver, ka, dzīvodams un strādādams Liepājā, Imants daudzu dziesmu notis rakstīja tieši Austrai. Tādējādi nereti Austra bija dziesmu pirmvariantu sākotnējā saņēmēja, tā kļūstot par to pirmo izpildītāju.”

Austras biedrība (http://austrasbiedriba.blogspot.com) dibināta 2008. gada martā, un tās pamatdarbība saistīta ar Latvijas folkmūziķu, bardu jeb dziesminieku darbības veicināšanu un popularizēšanu, koncertu un festivālu rīkošanu, kā arī izdevējdarbību.

Ņemsim līdzi ziedošu ceriņu zaru, smaidu un turpināsim jubilāra godināšanu!


Austras biedrības vārdā – Signe Sniedze
 

Pēdējās ziņas

2011-06-03 airBaltic uzsāk lidojumus uz Bari Itālijā
2011-06-03 Rīgas mākslas telpā būs apskatāma Kristiana Brektes solo izstāde „Trofejas”
2011-06-03 Tiks atklāta izstāde „Latviešu tautas tērpu audumi”
2011-06-03 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija noslēdz sadarbības līgumu ar Azerbaidžānas Nacionālo Konservatoriju
2011-06-03 Majoru un Jaunķemeru pludmalē atkal plīvos Zilais karogs
2011-06-03 Jūrmala 2012. gadā organizēs Eiropas kūrortu asociācijas 17. kongresu
2011-06-03 Alūksnes tūrisma informācijas centrs maina atrašanās vietu
2011-06-01 Starptautiskajā lidostā „Rīga” atklās jaunizbūvētos iekāpšanas sektorus
2011-06-01 Ar Imantdienu ieskaņas koncertu atklās vērienīgo vasaras kultūras aktivitāšu centru Origo Summer Stage

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski