Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Rīgas mākslas telpā būs apskatāma Kristiana Brektes solo izstāde „Trofejas”

2011-06-03

No 10.jūnija Rīgas pilsētas izstāžu zāles „Rīgas mākslas telpa” Intro zālē būs apskatāma skandalozā latviešu mākslinieka Kristiana Brektes solo izstāde „Trofejas”. Savā personālizstādē mākslinieks apcerēs patērētājsabiedrības trofejas salīdzinājumā ar 16. gadsimta mākslinieku klusajām dabām.

„Skandalozais Kristians Brekte kaitina tieši ar to, ka uzkrītoši spožā un virtuozā formā, vieglu roku radītā amata meistarībā, spēj pastāstīt stulbākos stāstus. Tomēr ir pārsteidzoši, ka vienā banālā kaujinieciskā vārdā “trofeja”, izrādās, ieliekams teju viss „normālam cilvēkam normālai dzīvei” svarīgais – no zīmes, kas rāda individuālus panākumus, sasniegumus un uzvaras, līdz korporatīvām klišejām, kas apliecina, ka tu „māki dzīvot”.

Ikviena trofeja – lietas, par kurām maksājam, lai lepotos, fotogrāfijas, kuras inscenējam un pēc tam krājam, attiecības, kuras programmējam kā sociālo standartu ķīlas – ir vērtīgs eksponāts ar augstu muzejisku vērtību.

Kristians Brekte līdzīgi kā daudzi mūsdienu mākslinieki strādā, nerēķinoties ar tradīcijām. Tomēr mākslas vēsture klusi dara savu darbu un savā jaunajā personālizstādē „Trofejas” Kristians Brekte vienlaikus ir kopā ar 500 gadus senu vēsturi un mūsdienīgām vīzijām,” stāsta izstādes kuratore Inga Šteimane.

Ideja izstādei radusies saskaroties ar tieksmēm, kuras valda pār mūsdienu sabiedrību. „Cilvēks ir piemirsis, ka dzīvi beidzam 2x0,5 m lielā kastē, kurā vienīgais, ko varam paņemt līdzi ir tikai tas, ko mūža laikā esam uzkrājuši sevī nevis dārgais džips vai Džeka La Leina virtuves kombains. Sacenšanās un tieksme būt pārākam par apkārtējiem visdažādākajās jomās mani ir novedusi līdz idejai – kā gan izskatītos mūsdienu trofeju atspoguļojums, ja to salīdzinātu ar 16.gadsimata mākslinieku gleznojumiem, kuros tika atainoti medījumi jeb trofejas,” šādi izstādes ideju raksturo autors Kristians Brekte.

Izstāde „Trofejas” būs apskatāma līdz 17.jūlijam.

Par mākslinieku:
Izstāde Trofejas ir piektā personālizstāde, ko rīko Kristians Brekte (1981). Viņš ir ieguvis maģistra grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā (2009) un tagad ir šīs augstskolas mācībspēks. Kristians Brekte vada LMA studentu dalību Prāgas scenogrāfijas kvadriennalē.

 


19.jūnijā plkst. 12:00 notiks „Vēlās brokastis” kopā ar mākslinieku Kristianu Brekti.
Vēlās brokastis ir iespēja tikties gan ar māksliniekiem, gan kuratoriem, izstaigāt izstādi, neformālā gaisotnē sarunāties par mākslinieku daiļradi un diskutēt par tendencēm mākslā ne tikai Latvijā, bet arī plašāk. Ieejas maksa Ls 2

Rīgas pilsētas izstāžu zāles „Rīgas mākslas telpa” darba laiks otrdienās-svētdienās 11-18. Slēgta – pirmdienās, kā arī 24.jūnijā.

Ieejas maksa – Ls 2 (skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 1).

Anna Audere,
SIA „Rīgas nami”
Pārdošanas speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-06-03 airBaltic uzsāk lidojumus uz Bari Itālijā
2011-06-03 Tiks atklāta izstāde „Latviešu tautas tērpu audumi”
2011-06-03 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija noslēdz sadarbības līgumu ar Azerbaidžānas Nacionālo Konservatoriju
2011-06-03 Majoru un Jaunķemeru pludmalē atkal plīvos Zilais karogs
2011-06-03 Jūrmala 2012. gadā organizēs Eiropas kūrortu asociācijas 17. kongresu
2011-06-03 TURPINĀSIM JUBILĀRA IMANTA KALNIŅA GODINĀŠANU!
2011-06-03 Alūksnes tūrisma informācijas centrs maina atrašanās vietu
2011-06-01 Starptautiskajā lidostā „Rīga” atklās jaunizbūvētos iekāpšanas sektorus
2011-06-01 Ar Imantdienu ieskaņas koncertu atklās vērienīgo vasaras kultūras aktivitāšu centru Origo Summer Stage

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski