Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jāņus ielīgos arī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā

2011-06-01

Sestdienā, 18.jūnijā, plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā) varēs sadziedāties kopā ar mūzikas kopu “Pūce”, dziesminieci Maiju Cālīti un aktrisi Elvīru Baldiņu.

“Šis sarīkojums ir turpinājums 2010. gada 26. jūnijā iedibinātai tradīcijai, kad meklējām Raiņa līdzinieku,” skaidro Raiņa un Aspazijas vasarnīcas izglītojošā darba vadītāja Aija Magone. “Un tas joprojām vēl nav atrasts! Ja nu kāds saskata sevī šo ārējo līdzību, mēs, visi Lielā Jāņa bērni, būsim priecīgi to apliecināt.”

“Šogad sarīkojuma apmeklētāji varēs sadziedāties ar mūziķu kopu “Pūce”, dziesminieci Maiju Cālīti un aktrisi Elvīru Baldiņu, tautā pazīstamām un mīlētām personībām. Apmeklētājus sagaida patīkams pārsteigums – zirdziņa klātbūtne. Rainim šis lopiņš bija mīļš jau kopš bērnības, tādēļ, ka zirdziņš bija klāt arī tajā brīdī, kad Jānis ievēroja uz ceļmalas stabiņa vārdu ”Rainis”, kas vēlāk kļuva par viņa otro vārdu,” skaidro A.Magone.

Sarīkojuma programma domāta visiem, kas grib klausīties vai dziedāt līdzi. “Sveiksim mūsu Lielo Jāni arī mēs – ar dziesmām, mūziku, pļavas ziediem un nāksim uz muzeju ar ozollapu zariņiem! Nopīsim vītnes un vainagus!” aicina A. Magone.

Jūrmala sākusi sevi pieteikt kā Raiņa un Aspazijas pilsētu, jo abu dzejnieku dzīve un daiļrade ar to nesaraujami saistīti. Šim nolūkam dome izveidojusi darba grupu, ko vada deputāts Raimonds Munkevics, kurš ir arī domes priekšsēdētāja padomnieks kultūras un sporta jautājumos. Darba grupa ir apzinājusi ar Raiņa un Aspazijas dzīvi un piemiņu saistītās vietas pilsētā un pašlaik strādā pie vienota plāna izstrādes Jūrmalas kā Raiņa un Aspazijas pilsētas tēla veidošanai, kā arī meklē risinājumus aktuāliem piemiņas vietu sakārtošanas jautājumiem: Aspazijas mājas rekonstrukcijai, Raiņa priežu un visu piemiņas vietu vienojošai vizuālai koncepcijai. Visi pasākumi, kas pilsētā saistīti ar abu dzejnieku vārdu, tiks iekļauti kopējā pasākumu plānā.

 

Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-06-01 BalticBike maijā jauns rekords
2011-06-01 „Ideju vilciens” no Hamburgas rāda nākotnes pilsētu vīzijas
2011-06-01 Saulkrastu pasākumu programma nedēļas nogalei
2011-06-01 Latvijas novadus krāsaini ieskandina Dziesmu un Deju svētku tradīcija
2011-06-01 Raphael Wressnig meistarklase Sigulda Jazz ietvaros
2011-06-01 Ar Imantdienu ieskaņas koncertu atklās vērienīgo vasaras kultūras aktivitāšu centru Origo Summer Stage
2011-06-01 Starptautiskajā lidostā „Rīga” atklās jaunizbūvētos iekāpšanas sektorus
2011-05-30 Ziemā Zem sniega
2011-05-30 DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJS

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski