Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Notiks seminārs par kultūras institūciju lomu XXI gadsimtā – radošuma laikmetā

2011-05-27

2011. gada 30. maijā Rīgā, „Artelis - gandrīz teātris” notiks seminārs „Kultūras institūcijas radošuma laikmetā: jaunas auditorijas un jaunas partnerības”.

Britu padomes Latvijā, Rīgas domes projekta „Radošās metropoles”, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra un biedrības „CultureLab” rīkotā semināra dalībnieki iepazīs Latvijas un Eiropas kultūras organizāciju inovatīvās prakses piemērus, diskutēs par kultūras piedāvājuma dažādošanu un auditorijas plašāku iesaistīšanu, kā arī pētīs starpnozaru sadarbības līdzšinējo praksi un iespējas. Īpaša uzmanība tiks veltīta kultūras institūciju sadarbībai ar privāto sektoru.

Ar savu pieredzi un idejām par plašākas sabiedrības iesaisti kultūras un mākslas procesos, ilgtermiņa attiecību veidošanā ar partneriem un atbalstītājiem, kā arī Tate muzeja zīmola virzību plašsaziņas līdzekļos, internetā, sociālajos medijos un muzeja darbību dinamiski mainīgajā XXI gadsimtā dalīsies bijušais izdevuma „The Guardian”, tagad muzeju tīkla „Tate” (www.tate.org.uk) mārketinga direktors Marks Sands (Marc Sands) no Lielbritānijas.

Semināra ietvaros notiks Čārlza Lendrija (Charles Landry) un Marka Pahtera (Marc Pachter) grāmatas “Kultūra krustcelēs: kultūra un kultūras institūcijas 21.gadsimta sākumā” latviskā izdevuma prezentācija. Grāmata aplūko pārmaiņas kultūras procesos, ko jaunais laikmets ar tam raksturīgajām iezīmēm ir ienesis gan mazas valsts ikdienā, gan globālajā telpā kopumā. Mainība ir kļuvusi par mūsu laiku raksturīgāko iezīmi un normu, kas paver jaunus apvāršņus kultūras daudzveidīgam uzplaukumam, un vienlaikus tā rada vairākus izaicinājumus. Grāmatas autori aicina uz nepieciešamību pārskatīt tradicionālās kultūras institūciju jēdzienu un to pastāvēšanas jēgu, rosinot diskusijā par kultūras misiju 21.gadsimtā iesaistīt pēc iespējas plašāku sabiedrību.

Seminārā piedalīsies gan pieredzējušu valsts kultūras institūciju, gan jauno radošo industriju uzņēmumu pārstāvji, kopīgi meklējot jaunus sadarbības modeļus un mūsdienīgus veidus auditorijas uzrunāšanai. Paredzams, ka semināra gaitā tiks rastas jaunas ierosmes radošai darbībai kultūras nozarē atbilstoši mūsdienu sociāliem, ekonomiskiem un tehnoloģiskiem izaicinājumiem.
Maija Ūdre,
Britu padome Latvijā
Mārketinga komunikāciju vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2011-05-27 Fliks sanāksmē ar Eiropas Komisijas Sīmu Kallasu
2011-05-26 Jūrmala piedalās „Trakajā iepirkšanās dienā” Trumsē, Norvēģijā
2011-05-26 airBaltic slēdz reklāmas līgumus ar medijiem teju 30 valstīs
2011-05-26 Pirmais nacionālais Blūza izpildītāju konkurss
2011-05-26 airBaltic piedāvā ceļojumu somu airBalticBag
2011-05-26 Lietišķās un vizuālās mākslas svētki „Daba un dvēsele”
2011-05-26 JVLMA Mūzikas skolotāju katedras 50 gadu jubilejas koncertā uzstāsies Latvijā populāri mūziķi
2011-05-26 Rekonstrukcijas darbi Baltajā kāpā Saulkrastos
2011-05-24 Jūrmalā notiks Sanktpēterburgas Lielā leļļu teātra viesizrāde

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski