Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Dzintaru koncertzālē izraudzīti dalībnieki 15. Belvederas jauno operdziedātāju konkursam Vīnē

2011-05-24

Sestdien, 20 maijā, Dzintaru koncertzāles kamerzālē norisinājās Baltijas valstu atlase Vīnes Belvederas konkursam, kurš notiks šā gada jūnija beigās.

Pasākums bija pulcinājis visai kuplu dažādu valstu dziedātāju skaitu – pārstāvētas bija visas trīs Baltijas valstis - Latvija, Lietuva un Igaunija, kā arī uzstājās pa pārstāvim no Krievijas, Ukrainas, Austrijas un pat Ķīnas Tautas Republikas.

Žūrijas komisija (Dmitrijus Zlotņikas - Lietuva, Eduardas Kaņava - Lietuva, Solveiga Raja – Latvija un Ilmārs Lapiņš – Latvija) par konkursā tālāk ejošiem atzina Liliju Namisņiku - soprānu (Austrija, Ukraina), Jevgeņiju Iganu - tenoru (Latvija), Rūtu Venckuti - soprānu (Lietuva), kā arī divus dziedātājus, kuri sacentīsies operas un operetes disciplīnās - Krievijas pārstāvi Irinu Kistikvu (soprāns) un jauno tenoru no Ķīnas Tautas Republikas - In Džī', kurš patlaban mācās Tallinas Mūzikas akadēmijā pie slavenā igauņu basa Mati Palma. Starp citu, pēc publikas balsojuma In Džī saņēma Jūrmalas pilsētas publikas balvu.

„Ievērības cienīgi bija Latvijas soprānu Ēvijas Hilmanes un Marinas Krempohas-Trosmanes, kā arī spēcīgā mecosoprāna Irmas Pavāres priekšnesumi. Igaunijas pārstāvei Grēsai Langovitsai šī diena nebija pati veiksmīgākā viņas mūžā – jaunā dziedātāja atstāja visai blāvu iespaidu. Varbūt iemesls bija viņas koncertmeistares slimība, jo vajadzēja uzstāties ar nepazīstamu pavadītāju, kaut gan citi viņas kolēģi ar jauno koncertmeistari sastrādājās labi,” vērtē konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Lapiņš.

„Klausītājus priecēja operu āriju koncertmeistari - pianisti, sevišķi gribētos atzīmēt Lietuvas pianistes Rimas Palulītes iejūtīgo spēli un mūsu Agneses Egliņas iedzimto muzikalitāti,” atzinīgi izsakās I.Lapiņš. „Gribu pateikt arī lielu un izjustu paldies Jūrmalas pilsētas domei, Jūrmalas Kultūras centram un Dzintaru Koncertzāles direkcijai, kuras rūpju rezultātā Jūrmalā notiek šādi starptautiska mēroga nopietnās mūzikas pasākumi.”

 

Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

 

Pēdējās ziņas

2011-05-24 Jūrmalā notiks Sanktpēterburgas Lielā leļļu teātra viesizrāde
2011-05-24 Siguldas Tautas teātris aicina uz jauniestudējumu „Pollianna”
2011-05-24 Jūrmalai būs sadraudzības pilsēta Gruzijā
2011-05-23 Baltijas-Vidusjūras pavasara festivāla pasākums Daugavpilī
2011-05-23 Maskavā atklās Jūrmalas lasītavu
2011-05-20 airBaltic saņem Baltijas sabiedrisko attiecību balvu
2011-05-20 DAUGAVPILS CIETOKSNĪ UZSĀKTA ARTILĒRIJAS ARSENĀLA ĒKAS REKONSTRUKCIJA
2011-05-20 Sagaidām pirmos Alūksnes novada svētkus!
2011-05-20 Sestdien Alūksnē Vidzemes un Latgales skolu pūtēju orķestru svētki

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski