Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Baltijas-Vidusjūras pavasara festivāla pasākums Daugavpilī

2011-05-23

Šodien, 23. maijā plkst. 14:00 Baltijas-Vidusjūras pavasara festivāla ietvaros Daugavpils iedzīvotāji ir aicināti apmeklēt diskusiju par arābu revolūcijām un noskatīties ēģiptiešu filmu „Akvārijs”, kas notiks Daugavpils universitātē (404. auditorijā, Vienības iela 13). Ieeja - bez maksas.

Diskusiju par arābu revolūcijām vadīs ēģiptieši, Arābu kultūras centra pārstāvji Abdelhamid Elmarya un Ahmed Elkashef. Tikšanās laikā diskutēsim par to, kā un kāpēc Ēģiptes un citu arābu valstu iedzīvotāji sāka cīnieties par demokrātiju, kāda ir situācija šobrīd un ko mēs varam no arābu valstīm mācīties.

Pēc diskusijas visiem klātesošajiem būs iespēja noskatīties ēģiptiešu filmu „Akvārijs” (angļu valodā), kas stāsta par 48 stundu ceļojumu mūsdienu Kairā, sekojot Jussefa un Leilas paralēlajām dzīves gaitām.

Leila ir 32 gadus veca un strādā radio pārraidē Nakts noslēpumi, kur cilvēki zvana un atklāj savus dziļākos noslēpumus. Viņa dzīvo kopā ar māti un brāli, spēlē skvošu, peld, dažreiz raksta stāstus bērniem un iet dejot ar draudzenēm.

Jussefs ir anesteziologs. Viņam ir ap 35. Pa dienu viņš strādā cienījamā privātklīnikā, bet naktīs piestrādā nelegālo abortu slimnīcā. Viņa tēvam ir vēzis. Jussefam patīk klausīties pacientu murgos pirms samaņas zaudēšanas un pēc pamošanās no anestēzijas tos viņiem atstāstīt. Viņa klausās arī Leilas radio programmu. Dažreiz viņš pavada daļu nakts ar kādu sievieti, kas viņam iepatikusies, taču ne tik ļoti, lai pavadītu ar viņu visu nakti. Viņš dzīvo savā mašīnā. Divi stāsta varoņi, kas viens otru nepazīst, bet kuriem lemts satikties. Abu dzīvēs nekas krasi nemainīsies, taču viņi sapratīs, cik patiesībā vientuļi jūtas.

Pasākums notiek Baltijas-Vidusjūras pavasara festivāla ietvaros, ko no 19. līdz 30. maijam septiņās dažādās pilsētās Latvijā (Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Valmierā, Saldū, Tukumā un Alūksnē) organizē Annas Lindes EuroMed fonda starpkultūru dialogam Latvijas nacionālā tīkla biedrorganizācijas.

Festivāla mērķis ir veicināt sadarbību ar tādām dienvidu un austrumu Vidusjūras reģiona valstīm kā Maroka, Ēģipte, Turcija un Izraēla. Tā laikā notiks virkne kultūras un izglītojošu pasākumu, kuros būs iespēja redzēt, dzirdēt, izdejot un izgaršot ne tikai šī reģiona spēcīgās tradīcijas, bet to iepazīt arī no mūsdienu skatu punkta. Ar aktualitātēm un festivāla programmu var iepazīties šeit: www.annaslindesfonds.lv un uz kartes te.

Festivālu atbalsta: Ēģiptes vēstniecība Zviedrijā, ASV vēstniecība Latvijā, Turcijas vēstniecība Latvijā, Izraēlas vēstniecība Latvijā un Lietuvā, Ārlietu ministrija


Elina Vasiļjeva,
Daugavpils Universitāte
 

Pēdējās ziņas

2011-05-23 Maskavā atklās Jūrmalas lasītavu
2011-05-20 airBaltic saņem Baltijas sabiedrisko attiecību balvu
2011-05-20 DAUGAVPILS CIETOKSNĪ UZSĀKTA ARTILĒRIJAS ARSENĀLA ĒKAS REKONSTRUKCIJA
2011-05-20 Sagaidām pirmos Alūksnes novada svētkus!
2011-05-20 Sestdien Alūksnē Vidzemes un Latgales skolu pūtēju orķestru svētki
2011-05-20 airBaltic vasaras sezonā lidos biežāk uz Varšavu, Gdaņsku un Bari
2011-05-20 Ventspils pilsētas pašvaldības vadība ar tūrisma uzņēmējiem spriež, kā pagarināt tūristu uzturēšanās ilgumu pilsētā
2011-05-17 MEŽOTNES PILSKALNA SVĒTKI
2011-05-17 Noteikti Latvijas labākie vokālie ansambļi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski