Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sagaidām pirmos Alūksnes novada svētkus!

2011-05-20

Nākamās nedēļas nogalē - 27. un 28. maijā Alūksnē notiks pirmie Alūksnes novada svētki. Par godu senā Atzeles novada deviņsimtgadei svētkiem dots nosaukums „Pēc 900 pavasariem”.

Viesosies kultūras ministre
Novada svētki sāksies piektdien, 27. maijā ar Alūksnes un Apes novadu grāmatu svētkiem, kas Alūksnē pulcēs bibliotekārus un grāmatu mīļotājus no abiem novadiem. Pulksten 11 grāmatu svētku atklāšana būs administratīvās ēkas lielajā zālē Dārza ielā 11. No pulksten 12 sāksies dažādas lasīšanas svētku aktivitātes bērniem un jauniešiem. Jaunie lasītāji Alūksnes pilsētas bibliotēkā tiksies „Iedvesmu darbnīcā”, ar Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizatoru Vilni Veļķeri runās par drošību sportojot, tiksies ar jauno autori Ilzi Liliānu Muižzemnieci, aktrisi Ilgu Hincenbergu, bet Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā audzēkņi ar Latvijas Vēsturnieku komisijas locekli Juri Pavloviču runās par tēmu „Latvietis un viņa ikdiena – toreiz un tagad”.

Arī pieaugušajiem šajā dienā vairākas norises. Tradicionāli viena no tām - ierastā „Latvijas Avīzes” publiskā diskusija administratīvās ēkas lielajā zālē sāksies pulksten 11.30 un plānots, ka tajā piedalīsies kultūras ministre Sarmīte Ēlerte un 10. Saeimas deputāti. Šoreiz diskusijas tēma būs „Kultūra – ekskluzīva prece vai nepieciešamība?”. Pēc diskusijas būs tikšanās ar grāmatas „Ulmanis. Kārļa testaments” autoru Jāni Ūdri, kā arī grāmatas „Mūsu dziednieki” autoru dziednieku Jāni Arvīdu Plaudi.

Pēcpusdienā pulksten 15 Bērnu un jauniešu centrs Pilssalā organizēs jauniešu dienas pasākumus.

Dziedās un dejos novada ļaudis un viesi
Sestdiena, 28. maijs pilnībā būs veltīta kultūras un sporta notikumiem. Kultūras norises šajā dienā sadalītas trīs posmos. No rīta pulksten 10 pasākumā „Pilsēta saka „Labrīt!”” administratīvās ēkas laukumā sveicienus skatītājiem nesīs vairāki pilsētas kolektīvi – muzicēs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris un Ritma un Mākslas studija, dejos jauniešu deju kolektīvi „Enku drenku” un „Pastalnieki”, Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums” un dāmu deju grupa „Sidraba pavediens”. Visas dienas garumā šeit notiks amatnieku darbu izstāde un andelēšanās.

Sākot no pusdienlaika pasākumā „Pagasti nāk!” savu koncertprogrammu rādīs pagastu amatiermākslas kolektīvi, bet svētku trešajā daļā - „Kaimiņu būšana” piedalīsies vieskolektīvi no kaimiņu novadiem – Gulbenes, Balvu un Apes novadiem, kā arī Igaunijas.

Aicinām uz sportiskām aktivitātēm
Novada svētkos notiks arī sportiskas aktivitātes, jo jaunā kvalitātē iedzīvotājiem tiks piedāvāta agrākā pašvaldību sporta diena - šoreiz tajā aicinātas piedalīties gan pašvaldības darbinieku komandas, gan ikviens novada iedzīvotājs, sacenšoties nopietnās un nenopietnās sportiskās aktivitātēs.

Sporta spēles Pilssalas stadionā noritēs no pulksten 13 līdz 17. Sacensībās aicinātas piedalīties novada pagastu pārvalžu un novada administrācijas komandas un individuālie dalībnieki vai savādāk veidotas komandas. Sacensību programmā būs iekļauti šādi veidi: pludmales volejbols vīriešiem un sievietēm, basketbola soda metieni pa pāriem, futbola soda sitieni, laivošana, lidojošā šķīvīša mešana, komandu stafete un stiprinieku sacensības, kurās tiks izcīnīts novada stiprinieka tituls. Ja vēlaties pārbaudīt savus spēkus šajās sacensībās, līdz 25. maijam nosūtiet pieteikumu uz e-pastu: aluksne.sports@inbox.lv, norādot, kādos sporta veidos komanda piedalīsies.

Vairāk par sacensībām var uzzināt, iepazīstoties ar to nolikumu Alūksnes novada pašvaldības mājas lapā www.aluksne.lv sadaļā „Sports”.

Atzeles deviņsimtgade – atraktīvā gājienā
Novada svētki noslēgsies ar koncertu un balli Pilssalas estrādē, taču pirms koncerta Alūksnes ielās būs vērojams vēsturiski atraktīvs gājiens „Atzeles hronika”, kurā katrs svētku dalībnieku kolektīvs atspoguļos kādu vēsti no Atzeles 900 gadu vēstures, tādēļ aicinām alūksniešus un pilsētas viesus vērot šo savdabīgo un neierasto gājienu. Tas sāksies no laukuma pie administratīvās ēkas un ies pa Tirgotāju ielu, Lielā Ezera ielu, Pils ielu, Ojāra Vācieša ielu, Pilssalas ielu.

Svētku noslēguma koncertā „Kad es tevi dancināju” pulksten 19 Pilssalas estrādē piedalīsies Alūksnes novada bērnu un pieaugušo deju kolektīvi, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris un viesu kolektīvi no Apes, Balvu un Gulbenes novadiem, kā arī no Igaunijas.
Pēc koncerta jau pulksten 21 pirmie novada svētki noslēgsies ar balli Alūksnes novada mūziķu pavadījumā. Balli uzsāks Uldis Mūrnieks un Arnis Grāps, to turpinās „Gunārs un Zane”, Zigmārs un Edgars Krūmiņi & Kristīne Šomase, „Rakari”, Normunds Veļķeris & Arnis Rapa.


Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-05-20 airBaltic saņem Baltijas sabiedrisko attiecību balvu
2011-05-20 DAUGAVPILS CIETOKSNĪ UZSĀKTA ARTILĒRIJAS ARSENĀLA ĒKAS REKONSTRUKCIJA
2011-05-20 Sestdien Alūksnē Vidzemes un Latgales skolu pūtēju orķestru svētki
2011-05-20 airBaltic vasaras sezonā lidos biežāk uz Varšavu, Gdaņsku un Bari
2011-05-20 Ventspils pilsētas pašvaldības vadība ar tūrisma uzņēmējiem spriež, kā pagarināt tūristu uzturēšanās ilgumu pilsētā
2011-05-17 MEŽOTNES PILSKALNA SVĒTKI
2011-05-17 Noteikti Latvijas labākie vokālie ansambļi
2011-05-17 Turaidā dziedās un dejos pulkiem bērnu un jauniešu
2011-05-17 airBaltic pasažieru skaits aprīlī +41%, vietu piepildījums lidmašīnās +11%

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski