Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas Tvīda braucienam šogad popularitāte pieaugusi trīs reizes

2011-05-11

"Šis velosipēdu brauciens atšķirībā no pārējiem Latvijā notiekošajiem prasa sagatavošanos - nepieciešams gan veclaicīgs velosipēds, gan retro apģērbs, tādēļ esam jo īpaši priecīgi par pieaugošo šī brauciena popularitāti Latvijā," komentē Tvīda brauciena organizētājs, Ērenpreiss velosipēdu darbnīcas vadītājs Toms Ērenpreiss. "Visatsaucīgākās dalībnieces šajā bija dāmas, kas bija īpaši centušās sameklēt dažnedažādus retro tērpus 20., 30.gadu stilā, savukārt vīrieši akcentu lika uz braucamrīkiem ierodoties ar tādiem Latvijas laiku velosipēdiem kā oriģinālais G.Ērenpreis Original, Omega, Ozolnieks un citi."

Dalībnieki aktīvi izmantoja pirms brauciena pieejamo retro frizētavu, foto salonu, velosipēdu izgreznošanas studiju un remonta darbnīcu.

Tvīda brauciena sākumā kopā ar Rīgas Domes pārstāvjiem tika atklāts Centrs- Berģi velo celiņš Skolas ielā un tālākais maršruts pūtēju orķestra izpildītu dziesmu pavadībā veda caur galvaspilsētas centram, viesojoties Vecrīgā un Spīķeros ar kopīgu fotografēšanos pie Latvijas Mākslas muzeja un galapunktu Esplanādē, kur tika kronēts Tvīda Karalis un Karaliene.

"Tvīda brauciens ir interesants kā dalībniekiem, tā skatītājiem. Ik uz stūra bija vērojami cilvēki ar fotoaparātiem un kamerām vai vienkārši smaidu sejā un atzinības saucieniem. Londonā, kur aizsākās Tvīda brauciena ideja šogad piedalījās teju četri simti dalībnieku un ceram, ka arī Latvijā arvien vairāk cilvēku vēlēsies vienu dienu gadā izjust senatnes elpu uz velosipēdiem," piebilst Toms Ērenpreiss.

Tvīda brauciena organizētāji Ērenpreiss velosipēdu darbnīca un Latvijas veclaiku divriteņu klubs izsaka pateicību Latvijas valsts policijai sadarbību brauciena laikā un Rīgas Domei, CSDD un pārējiem atbalstītājiem par atbalstu brauciena organizēšanā un popularizēšanā.

Tvīda brauciens ir retro velosipēdu un tērpu parāde ar mērķi parādīt un akcentēt pagājušā gadsimta 20.-30. gadu velosipēdu un apģērbu kultūru. Brauciena ideja aizgūta no Londonas, kur pirmais šāds brauciens notika 2009.gadā, vēlāk strauji iekarojot arī citas pilsētas visā pasaulē. Latvijā pirmos Tvīda braucienus Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un Ērenpreiss velosipēdu darbnīca rīkoja pagājušajā gada maijā Liepājā un septembrī Rīgā.

Toms Ērenpreiss
 

Pēdējās ziņas

2011-05-11 Gruzijas tautas mūzikas un deju koncerts Siguldā, Cēsīs un Līgatnē
2011-05-11 Tautas skrējiens „Noskrien Bānīti” Ventspilī
2011-05-11 Sezonas -2011 jaunumi Jūrmalā
2011-05-11 Festivāls „Sigulda Jazz”
2011-05-11 Rīgu apmeklēs Groznijas pašvaldības deputāti
2011-05-11 Mežotnes pils sadarbībā ar Mežotnes pilskalnu aicina lielus un mazus uz Muzeja nakti 14. maijā.
2011-05-11 airBaltic nominēta Baltijas sabiedrisko attiecību balvai
2011-05-10 Ventspilī notiks velo orientēšanās sacensības
2011-05-10 Ventspils pilsētas dome un Dailes teātris parakstīs Vienošanās protokolu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski