Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Festivāls „Sigulda Jazz”

2011-05-11

Ar pirmo starptautisko džeza festivālu “Sigulda Jazz” 2011. gada 4. jūnijā tiks atklāta brīvdabas mūzikas festivālu sezona Latvijā.

Visas dienas garumā līdz pat pusnaktij Siguldas pilsdrupu estrādē skanēs smooth jazz, funk un big band mūzika. Festivālu kuplinās virkne izcilu un daudzsološu pašmāju mākslinieku, kā arī viesmūziķi no ārzemēm.

Jau plkst. 14.00 festivāla koncertus atklās Latvijas džeza jaunā paaudze – Rīgas Doma kora skolas audzēkņu kombo un City Jazz Youth Band, bet pašā noslēgumā ar īpašu programmu un viesiem uzstāsies bigbends „Sigulda”. Patlaban savu dalību ir apstiprinājuši arī mūsu pašu Very Cool People klasiskajā 2 bungu komplektu sastāvā un Eirovīzijas atlases konkursa dalībnieki Pieneņu vīns [Dandelion Wine]. Savukārt, veterāni Remix kopā ar grupas „Keksi” pūšamo instrumentu sekciju sniegs savas instrumentālās mūzikas koncertu.

Festivālā „Sigulda Jazz” Būs arī ārzemju viesi – šobrīd pieprasītākais Eiropas Hammond ērģelnieks no Austrijas - Raphael Wressnig ar savu grupu, bet ar soul/funk klasikas programmu uzstāsies holandiešu/amerikāņu/latviešu projekts Lilian Day Jackson Band. Īpaši šim pasākumam gatavojas arī pilnīgi jauns kolektīvs Acoustic Guitar Master's Trio, kurā savas prasmes ir apvienojuši trīs ģitāras spēles meistari, kuru vārdi komentārus neprasa: Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis!

Arī īpašo viesu sastāvs komentārus neprasa: boogie-woogie meistars Gints Žilinskis kā solists uzspīdēs Raphael Wressnig & Enrico Crivellaro Organ Trio priekšnesumā, bet ar unikālu sitamo instrumentu sesiju bigbenda sastāvā uzstāsies Latvijas galveno džeza festivālu rīkotāji - Māris Briežkalns („Rīgas Ritmi”), Tālis Gžibovskis un Raimonds Kalniņš („Saulkrasti Jazz”).

Paralēli festivāla koncertiem EPSON džeza kinozālē Jaunās pils telpās tiks rādītas dokumentālās filmas par džeza vēsturi un attīstību. Turpat notiks arī Raphael Wressnig meistarklase par taustiņinstrumentu spēles niansēm, muzicējot kombo sastāvā. Festivāla norises vietā būs apskatāma Latvijas džezam veltīta fotomākslinieka Sergeja Budanova fotogrāfiju izstāde no kolekcijas “EPSON Roots and Fruits”. Būs iespēja par saprātīgu cenu iegādāties skaņuplates un slavenāko džeza un blūza izdevniecību ierakstus. Darbosies arī kafejnīcas un bāri.

Festivāla noslēgumā, ap plkst. 01.30 no Siguldas uz Rīgu dosies „A vilciens” (nosaukums aizgūts no Duke Ellington “Take the A Train”), kura pasažierus izklaidēs džeza mūziķi.

Biļešu cena iepriekšpārdošanā - 6,99 Ls. Pēc 1. jūnija un koncerta dienā biļetes maksās dārgāk. Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes var nopirkt internetā un Biļešu servisa tirdzniecības punktos visā Latvijā, kā arī www.bilesuserviss.lv.

Ir padomāts arī par apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām - transporta novietošanai tiks rezervētas vietas Jaunās pils teritorijā iespējami tuvu ieejai estrādē, arī koncerta norises vietā būs rezervētas sēdvietas apmeklētājiem.


Normunds Kalniņš
 

Pēdējās ziņas

2011-05-11 Rīgas Tvīda braucienam šogad popularitāte pieaugusi trīs reizes
2011-05-11 Gruzijas tautas mūzikas un deju koncerts Siguldā, Cēsīs un Līgatnē
2011-05-11 Tautas skrējiens „Noskrien Bānīti” Ventspilī
2011-05-11 Sezonas -2011 jaunumi Jūrmalā
2011-05-11 Rīgu apmeklēs Groznijas pašvaldības deputāti
2011-05-11 Mežotnes pils sadarbībā ar Mežotnes pilskalnu aicina lielus un mazus uz Muzeja nakti 14. maijā.
2011-05-11 airBaltic nominēta Baltijas sabiedrisko attiecību balvai
2011-05-10 Ventspilī notiks velo orientēšanās sacensības
2011-05-10 Ventspils pilsētas dome un Dailes teātris parakstīs Vienošanās protokolu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski