Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ar laivu braucienu un Gardēžu pikniku atklās Valmieras un apkārtnes vasaras tūrisma sezonu

2011-05-05

Sestdien, 7.maijā ar unikālu laivu braucienu „Abuls- Gauja” un Gardēžu pikniku Valmieras vecpilsētā tiks atklāta Valmieras un apkārtnes vasaras tūrisma sezona.

Laivu brauciens „Abuls-Gauja”, kam dota devīze „Iespējams, smeķīgākais laivu brauciens pasaulē!”, sāksies Brenguļu alus dārzā plkst.10:00 un noslēgsies jaunajā laivu piestātnē Valmieras centrā. Aicinām ikvienu interesentu mērot smeķīgo Brenguļi-Valmiera maršrutu ar savu laivu vai arī peldlīdzekli, ko nodrošinās aktīvās atpūtas centrs "Eži". Reģistrācija pasākumam turpinās līdz pasākuma dienai, 7.maijam, un to iespējams izdarīt www.ezi.lv, arī aktīvā tūrisma centra "Eži" veikalos Valmierā Rīgas 43 un Cēsīs Pils laukums 1, kā arī uz vietas pasākuma dienā.

Jāpiebilst, ka laivu brauciens ir ne tikai viens no Valmieras tūrisma sezonas atklāšanas pasākumiem, bet ir arī izstrādāts, kā jauns tūrisma maršruts Valmierā, kas būs ne tikai laivojams, bet arī izbraucams ar velosipēdu, izstaigājams un ziemā arī slēpojams. Maršruta garums ir 15km un tas savieno divas alus darītavas - Brenguļu un Valmiermuižas alu, kuras pasākuma laikā piedāvās arī degustācijas iespējas.

Savukārt tie valmierieši un vidzemnieki, kuri vēlas baudīt nesteidzīgāku atpūtu, no pl.11:00 Valmieras vecpilsētā aicināti nobaudīt Gardēžu piknikā piedāvātos Valmieras uzņēmumu gardumus, kā arī klausīties kultūras programmu pilsdrupu estrādē.

Gardēžu piknikā Dikļu pils piedāvās nobaudīt šīs sezonas aktuālāko gardēžu ēdienu – baltos sparģeļus. Dikļu pils improvizētajā restorāna Valmieras pilsdrupu teritorijā gardēžiem būs iespēja vērot, kā tiek gatavoti sparģeļi, kā arī būs iespēja nodegustēt sparģeļu zupu, sparģeļus ar lasi vai steiku un baudīt sparģeļus daudzās citās garšīgās variācijās. Dikļu pils restorāna pavārs Valters Zirdziņš ne tikai parādīs, kā pagatavot sparģeļus, bet arī pastāstīs par to izcelšanos. Darbosies vīnzinis, kurš pastāstīs un ieteiks arī labākās vīnu saderības. Gardēžu piknika ietvaros būs pieejama Dikļu pils mini virtuve, kurā kopā ar Valmiermuižas alu tiks gatavota zivs alus mērcē, ko varēs ņemt līdzi un turpat Valmieras vecpilsētā, apsēžoties zālītē, nesteidzīgi baudīt.

Jāpiebilst, ka Gardēžu piknikā būs iespēja nobaudīt kafejnīcas „Jauna Saule” ceptās pankūkas, restorāna „ Rātes Vārti” nacionālās virtuves ēdienu, Rūjienas Saldējuma kokteili, z/s „Adzelvieši” kaņepju darinājumus, par īpašu baudījumu parūpējies ar Valmieras Džeza klubs. Būs iespēja baudīt un izgaršot citus Valmieras un tās apkārtnes ražojumus un ēdienus.


Inese Kazuša

 

Pēdējās ziņas

2011-05-05 14. maijā Līgatnē notiks 5. tradicionālie Pūtēju orķestru svētki
2011-05-05 11. KURZEMES TŪRISMA KONFERENCES REZOLŪCIJA
2011-05-05 Rundāles pilī 2011. - kāzu gads
2011-05-02 Sestdien Rīgā jau otro gadu notiks Tvīda brauciens - retro velosipēdu un tērpu parāde
2011-05-02 ART VOYAGE Siguldā - aktivitātes dabā un pārgājiena maršruts
2011-05-02 Atklās daiļdārznieka Aivara Irbes fotoizstādi „Ziedi manā dārzā”
2011-05-02 Maijs – svētku mēnesis Rīgas Jūgendstila muzejā
2011-05-02 RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA IET TALKĀ LATVIJAS ETNOGRĀFISKAJAM BRĪVDABAS MUZEJAM
2011-05-02 Ventspilī mācīsies naktsmītņu darbinieki

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski