Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ērenpreiss un Rīgas Dome aicina uz pirmo Rīgas Velo Nedēļu no 1.-7.maijam

2011-04-28

66% Latvijas iedzīvotāju ir velosipēds, bet vēl 19% to šogad plāno iegādāties. Lai veicinātu velosipēdu izmantošanu ikdienā un labvēlīgāku attieksmi pret velo braucējiem, atklājot 2011.gada velo sezonu, Ērenpreiss velosipēdu darbnīca sadarbībā ar Rīgas Domi uzsāk jaunu tradīciju un rīko Rīgas Velo Nedēļu.

Latvijā ar katru gadu velobraucēju skaits arvien palielinās. Aprīļa dati no Ērenpreiss velosipēdu darbnīcas veiktās aptaujas liecina, ka divām trešdaļām jeb 66% iedzīvotāju ir savs velosipēds un puse no trešdaļas, kam nav velosipēds, to plāno šogad iegādāties.

Vairākums iedzīvotāju velo braukšanas sezonu atklāj aprīlī (36,3%) vai maijā (17,9%). Taču lielākā daļa cilvēku atzīst, ka reti pārvietojas ar velosipēdu pa pilsētu (40,4%) vai to nedara vispār (32,7%) un gandrīz puse jeb 48,2% min, ka velo braukšanas kultūra maz tiek veicināta, velosipēdistiem reti tiek rīkoti pasākumi. 29,3% aptaujāto atzīst, ka visi pasākumi, kas tiek rīkoti velosipēdistiem ir pārsvarā orientēti uz sporta velosipēdiem vai sacensībām.

Tādēļ no 1.līdz 7.maijam, atklājot 2011.gada velo braukšanas sezonu, Ērenpreiss velosipēdu darbnīca kopā ar citiem velo aktīvistiem un daudziem atbalstītājiem, tajā skaitā Rīgas Domi un CSDD, rīko pirmo Rīgas Velo Nedēļu.

"Šīs nedēļas mērķis ir parādīt Rīgas iedzīvotājiem cik daudzveidīga un plaša ir velo kultūra un velosipēdu izmantošana pilsētā, ieinteresēt cilvēkus pievienoties ikdienas velo braucēju pulkam un veicināt labākas attiecības velosipēdistiem savā starpā un sadarbībā ar citiem," skaidro Toms Ērenpreiss, Ērenpreiss velosipēdu darbnīcas vadītājs. "Vienalga - sporta, kalnu, pilsētas velosipēds, ērmritenis vai cits velosipēds, mēs visi esam vienlīdzīgi ceļu satiksmes dalībnieki un apvienojušies, lai nedēļas garumā iepazīstinātu cilvēkus ar dažādām velo izklaidēm."

"Mēs nereti meklējam iemeslus kādēļ nebraukt ar velosipēdu, bet labāk būtu uzskaitīt iemeslus, kādēļ braukt, jo tādu ir daudz vairāk. Turklāt papildus personīgiem ieguvumiem iegūst arī pilsēta - mazinās sastrēgumi un piesārņojums. Tādēļ Rīgas Dome katru gadu iegulda līdzekļus, lai maz pamazām attīstītu velo infrastruktūru Rīgā. Arī šogad Rīgas Velo Nedēļas laikā tiks atklāts jauns velo celiņš Rīga - Berģi un Dome atbalsta visas Rīgas Velo Nedēļas aktivitātes," komentē Rīgas mērs Nils Ušakovs

"Pilsētas infrastruktūras pielāgošana velo braukšanai ir tikai laika jautājums, galvenais ir attieksmes maiņa pret velo braucējiem. Patreizējā valdība ir pirmā, kas savā deklarācijā ir iekļāvusi velo aktivitātes un patreizējais Rīgas mērs ir pirmais, kurš personīgi iesaistās velo braukšanas popularizēšanā. Tas ir labs sākums turpmākai velo kustības stiprināšanai pilsētā," piebilst Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks.

Rīgas Velo Nedēļas mērķis ir kļūt par lielāko un nozīmīgāko velo pasākumu Rīgā, aktīvās velo sezonas sākumā.

Velo nedēļas ietvaros tiks rīkotas gan sportiskas un azartiskas velo aktivitātes, piemēram, velo polo, velo sprints, velo ruļļu cīņas, velo orientēšanās, gan intelektuālas aktivitātes, piemēram, velo filmu vakari un velo aktīvistu un pilsētas plānotāju diskusija, gan arī izklaidējošas aktivitātes, piemēram, velo disko un Nedēļa noslēgsies ar kulmināciju Rīgas Tvīda braucienu jeb retro velosipēdu un tērpu parādi 7.maijā Rīgas ielās, kura laikā atklās arī Rīga-Berģi velo celiņu.

 

Par Ērenpreiss velosipēdu darbnīcu
Ērenpreiss velosipēdu darbnīca ir Latvijas velo leģendas - Gustava Ērenpreisa darbības turpinātājs, kas jau vairākus gadus nodarbojas ar Latvijas seno laiku velosipēdu restaurāciju un šobrīd strādā arī pie savas darbības paplašināšanas Latvijā. Ērenpreiss velosipēdu darbnīcas vadītājs ir Toms Ērenpreiss, Gustava Ērenpreisa brāļa mazmazdēls.

Par aptauju
Aptauja ir veikta aprīlī pēc Ērenpreiss velosipēdu darbnīcas pasūtījuma, izmantojot www.visidati.lv servisu, piesaistot vairāk kā 400 respondentus no visas Latvijas vecumā no 18-59 gadiem.

Toms Ērenpreiss,
Ērenpreiss velosipēdu darbnīca


 

Pēdējās ziņas

2011-04-28 8. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks atklātas „Novadu dienas Rīgā”
2011-04-28 Vērienīgais deju projekts “Magic Dance Expo” – pēc mēneša, biļetes tirdzniecībā jau tagad
2011-04-28 Izstādē “Bērnu pasaule 2011” zīmējumu konkursu vērtēs labākais gleznotājs pasaulē – Karlsons
2011-04-28 Jūrmalā notiks Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes delegāciju vadītāju sanāksme
2011-04-28 Tallinā atklāj starptautisko laikmetīgās mākslas triennāli jauniešiem "Eksperimenta!"
2011-04-28 Siguldā atzīmēs Starptautisko Dejas dienu
2011-04-28 Sākas iedzīvotāju balsošana par labāko Majoru muižas izmantošanas priekšlikumu
2011-04-20 Lieldienu tirdziņš Vienības laukumā
2011-04-18 Maijā Ķīpsalā deju meistarklases vadīs pasaulslaveni streetdance dejotāji un horeogrāfi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski