Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sākas iedzīvotāju balsošana par labāko Majoru muižas izmantošanas priekšlikumu

2011-04-28

Sākot ar šo nedēļu, līdz pat 12.maijam ikviens var nobalsot par labāko Majoru muižas kompleksa Konkordijas ielā 66, Jūrmalā, tālākās izmantošanas risinājumu.

Darba grupa, kuru vada Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks ekonomikas un attīstības jautājumos Māris Dzenītis, ir izvērtējusi konkursam par Majoru muižas kompleksa tālākās izmantošanas veidu iesniegtos priekšlikumus. No 15 saņemtajiem iesniegumiem tika vērtēti 12, jo trīs nācās atzīt par konkursa nolikumam neatbilstošiem.

„Jāatzīst, ka cerējām uz negaidītākām, interesantākām idejām, taču tas, ka no iesniegtajiem priekšlikumiem vairāki bija ļoti līdzīgi, liecina par to, kā jūrmalniekiem pietrūkst un ko viņi tik tiešām vēlas redzēt šajā vietā. Tāpēc esmu apmierināts ar konkursa līdzšinējo norisi. Gaidīsim iedzīvotāju balsojuma rezultātus,” teic. M.Dzenītis.

Darba grupa ir izvēlējusies trīs darbus, kurus iesniedz iedzīvotāju nobalsošanai Jūrmalas pilsētas interneta mājaslapā www.jurmala.lv, kā arī laikrakstos „Jūrmalas Nedēļa” un „Jūrmalas Ziņas”, kur ievietotas īpašas aptaujas anketas.

Aploksnes ar priekšlikumu iesniedzēju vārdu tiks atvērtas pēc balsojuma beigām, kad darba grupa būs pieņēmusi galīgo lēmumu par konkursa rezultātiem. Balvu fonds ir 500 latu. Konkursa uzvarētājus paziņos un apbalvos Jūrmalas vasaras kūrortsezonas atklāšanas pasākumā 14.maijā.

Iedzīvotāju izvērtēšanai tiek iesniegti šādi priekšlikumi: „Majoru muiža – dzīvais muzejs” (pilnais nosaukums „Priekšlikumi Majoru muižas kompleksa izvērstai, kompleksai attīstībai”), „A.Kronenberga pasaku skulptūru parks un radošās kultūras centrs” („Mākslinieka un rakstnieka Alberta Kronenberga pasaku skulptūru, ainavu parks un radošās kultūras centrs Majoru muižā”) un „Daudzfunkcionālais sabiedriskais centrs” („Majoru muižas rekonstrukcija, labiekārtošana un daudz funkcionālas sabiedriskās iestādes izvietošana (t.sk. Jūrmalas muižas muzejs)”) .

Priekšlikumā par Majoru muižu kā dzīvo muzeju tā autors rosina atjaunot vēsturiskā salonu formāta viesību rīkošanu, par aicinātājiem izraugoties Jūrmalā un Latvijā populārus cilvēkus. Salona sarīkojumos uzstātos dažādi mākslinieki, tur notiktu meistarklases un radošās darbnīcas, prezentācijas, lietišķas tikšanās un semināri, izstādes un izglītojoši pasākumi un daudz citu aktivitāšu. Turpat būtu arī viesu izmitināšanas telpas un vieta vasaras nometnēm. Plašo teritoriju šis piedāvājums rosina veidot par ekskluzīvu muižas dārzu un parku.

Rakstnieka un mākslinieka Alberta Kronenberga piemiņu iemūžinošais projekts aicina muižu veidot par radošo ciemu, kur varētu izvietot skulptūras, kas attēlo viņa radītos tēlus no tautas iemīļotajām grāmatām „Mazais ganiņš”, „Sprunguļmuižas gadatirgus”, „Tuntuļu Jurītis”, Jērādiņa” un citām, līdzīgi kā tas ir Tērvetes dabas parkā. Te varētu notikt Sprunguļmuižas gadatirgi, uz kuriem tauta ierastos pa upi ar kuģīti vai pa dzelzceļu. Tāpēc muižā varētu veidot muzejisku ekspozīciju par šiem Jūrmalai tradicionālajiem transporta veidiem, piemēram, šeit izvietot slaveno Jūrmalas jauno tehniķu gatavoto dzelzceļa maketu. Tepat varētu būt arī radošās darbnīcas, kur strādātu tēlnieki, kas veido parkā skatāmās skulptūras, ļaujot apmeklētājiem pašiem arī kaut ko izveidot. Līdztekus šeit varētu organizēt kamermūzikas sarīkojumus un dažādus kultūras pasākumus.

Arī trešais balsošanai izraudzītais projekts rosina Majoru muižu izmantot daudzfunkcionālas sabiedriskas iestādes izveidošanai, kura centrā būtu muižu muzejs. Te varētu rīkot vietējus un starptautiskus pasākumus, piemēram, seminārus, konferences, treniņus, pieredzes apmaiņas tikšanās, kultūras pasākumus un daudz ko citu. Ēkas tiktu sadalītas divās zonās – muzejā un sabiedriskajā iestādē. Muzejā varētu eksponēt Jūrmalas unikālās vēsturiskās arhitektūras detaļas, kas pagaidām vienkārši stāv domes Pilsētplānošanas nodaļas un pilsētas muzeja noliktavās. Apkārt esošo teritoriju varētu pārvērst par pilsētas parku līdzīgi Dzintaru mežaparkam, arī to sadalot divās zonās – mierīgas atpūtas cienītāju pastaigu vietā un dažādu sporta spēļu vietā.

 

Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste


 

Pēdējās ziņas

2011-04-28 8. maijā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks atklātas „Novadu dienas Rīgā”
2011-04-28 Vērienīgais deju projekts “Magic Dance Expo” – pēc mēneša, biļetes tirdzniecībā jau tagad
2011-04-28 Izstādē “Bērnu pasaule 2011” zīmējumu konkursu vērtēs labākais gleznotājs pasaulē – Karlsons
2011-04-28 Jūrmalā notiks Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes delegāciju vadītāju sanāksme
2011-04-28 Ērenpreiss un Rīgas Dome aicina uz pirmo Rīgas Velo Nedēļu no 1.-7.maijam
2011-04-28 Tallinā atklāj starptautisko laikmetīgās mākslas triennāli jauniešiem "Eksperimenta!"
2011-04-28 Siguldā atzīmēs Starptautisko Dejas dienu
2011-04-20 Lieldienu tirdziņš Vienības laukumā
2011-04-18 Maijā Ķīpsalā deju meistarklases vadīs pasaulslaveni streetdance dejotāji un horeogrāfi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski