Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Daugavpils teātrim pasniegta latgaliešu kultūras Gada balva BOŅUKS 2010

2011-04-15

Latgaliešu kultūras Gada balvas pasniegšanas ceremonijā "Boņuks" 2010 kategorijas "Sabiedrība un kultūra" nominācijā „Labākais pasākums/projekts" galveno balvu ieguva Valsts Daugavpils teātris ar izrādai latgaliešu valodā "Klepernīku pogosta zvaigzne", kas tika atzīta par labāko iepriekšējā gada projektu latgaliešu kultūrā.

Titulu gada cilvēks ieguva latgaliešu dramaturģe Anita Ločmele (Danskovīte). Par gada kultūras darbinieku kļuva deju kopas "Dziga" vadītājs Ilmārs Dreļs, par gada amatnieku - podnieks Pīters Gailums, bet par gada folkloras darbinieku - Rēzeknes novada folkloras kopu koordinatore Rasma Igaune.

Par labāko latgaliešu prozas darbu pērn atzīts Saprges "Kopu svātki. 1. daļa", par labāko grāmatu - Ontona Slišāna "Čipierksneits jeb apcirsto sakņu pieaudzēšana".

Pie divām balvām mūzikas nominācijās tika „Sovvaļnīks”. „Vosoruošonai” tika atzīts par labāko mūzikas video, bet „Īt muna tauta” - par labāko dziesmu. Par spilgtāko debiju mūzikā tika atzīts Krampja sniegums, bet Daces Kašas „Sirsneņa” saņēma balvu kā labākā alternatīvā stila dziesma. Savukārt "Oranžais koris" un A. Auzāns izpelnījās balvu par dziesmu „Kur gaismeņa”, kā labāko radio hītu.

Balva par Latgales popularizēšanu tika pasniegta Nacionālā teātra režisoram Valdim Lūriņam par lugu latgaliešu valodā "Latgola.lv” latgaliešu kultūrā.

Gada balva "Boņuks” 2010 ietver sevī Latgales kultūras spožākos notikumus - šogad 24 nominācijās, trijās kategorijās - "Sabiedrība un kultūra", "Mūzika" un "Literatūra".

Gada balvas „Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu tradicionālās un populārās kultūras attīstību, apkopot labākos pagājušā gada veikumus, rosināt kvalitāti un oriģinalitāti latgaliešu kultūrā.

Balvu pasniegšanas ceremonija norisinājās Rēzeknes Kultūras namā.

 

Pēdējās ziņas

2011-04-15 Panākts izlīgums starp starptautisko lidostu „Rīga” un airBaltic
2011-04-15 Tūrisma uzņēmēju seminārs ķekavas novadā
2011-04-15 2.Vislatvijas 3D stereo radošā darbnīca Daugavpilī
2011-04-13 Lieldienās vislabāk šūpoties Jūrmalā
2011-04-13 Jūrmalā notiek Stāstu bibliotēku seminārs „Iedvesmas darbnīca”
2011-04-13 Lidostā „Rīga” pieaug lidojumu skaits
2011-04-13 Amatiermākslas kolektīvu koncerts „Vairāk nekā kilograms kultūras”
2011-04-13 Tez Tour par savu partneri vasaras čarterlidojumiem izvēlas airBaltic
2011-04-13 JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts „1-1-2”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski