Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Viss medniekiem un medībām izstādē “Medības 2011” Ķīpsalā

2011-04-13

No 14. līdz 17. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā medību, inventāra un medību saimniecības izstāde "Medības 2011", kas piedāvās medību piederumus, ieročus, optiku, aprīkojumu medību saimniecībām un citas noderīgas lietas. Izstādē notiks arī medību suņu parāde, kurā varēs aplūkot aptuveni 20 medību šķirnes suņus un uzzināt saistošu informāciju par tiem.

“Šāgada izstāde ir plašākā medību izstāde, kāda līdz šim ir notikusi Latvijā, ar daudzveidīgu ekspozīciju un jauniem piedāvājumiem,” stāsta izstādes “Medības 2011” projekta vadītājs Jānis Āboliņš.

Izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Safari klubu.

Nepieciešamais medniekiem un medībām
Izstāde “Medības 2011” ir lieliska vieta, kur mednieki satiekas, gatavojas jaunajai medību sezonai, iepazīstas ar jaunumiem medību aprīkojuma jomā, kā arī atjauno medībām nepieciešamo aprīkojumu. Izstādē var vienuviet salīdzināt dažādus produktus, izmantot dalībnieku piedāvātās akcijas, kā arī savlaicīgi plānot savu medību kalendāru.

Dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas un Čehijas izstādē piedāvās medību inventāru un piederumus, medību ieročus un optiku, ieroču kopšanas līdzekļus, mednieku nažus, šaušanas aprīkojumu, nepieciešamos palīglīdzekļus individuālajām medībām (dzīvnieku smakas, baura taures, pīļu svilpes, putnu mānekļus) un citas noderīgas lietas.

Slaveno beļģu ieroču meistaru tradīciju turpinātājs Žozefs Lebrēns (Joseph Lebrun), kas jau iepriekšējā izstādē guva nedalītu apmeklētāju ievērību, piedāvās ekskluzīvus, individuāli izgatavotus medību ieročus. Tāpat varēs novērtēt labi pazīstamos zviedru zīmola “EKA” nažus.

Izstādē varēs izvēlēties arī sev piemērotāko apģērbu un apavus medībām no “JahtiJakt”, “Deerhunter”, “Blaser”, “Hillman” un “Ramedil”. Tāpat izstādē tiks piedāvāti augstas kvalitātes medību apavi “Chiruca” un labākie gumijas zābaki no “Nokian” un „FAGUM-STOMIL”.

Izstādē būs arī medību saimniecību aprīkojums – meža dzīvnieku barība un barotavas, uztura bagātinātāji un minerālu komplekss, dzīvnieku monitoringa sistēmas un citas noderīgas lietas. Plaša ieroču, optisko tēmēkļu un binokļu izvēle.

Tāpat būs iespējams uzzināt par iespējām pārdot savu medījumu vai iemainīt to pret gatavu produkciju.

Izstādes apmeklētāji savas šaušanas prasmes varēs izmēģināt interaktīvajā lāzeršautuvē, kas atradīsies hallē.

Medību trofejas un kažokādas
Tāpat tiks piedāvāti arī praktiski risinājumi medību trofeju pielietošanā. Latvijas un Lietuvas uzņēmumu piedāvājumā būs no ragiem, ādas un koka gatavotas mēbeles, lustras, spoguļi un citi aksesuāri, suvenīri un dāvanas. Šādu izstrādājumu neatsverama priekšrocība ir to unikalitāte – divu vienādu izstrādājumu vienkārši nav!

Izstādē varēs novērtēt un iegādāties meža dzīvnieku kažokādu izstrādājumus – kažokus un puskažokus, pledus un paklājus par ļoti patīkamām cenām, kā arī tiks piedāvāta iespēja tikt pie kažoka, pleda vai kāda aksesuāra no pašu nomedīto zvēru ādām.

Medījumu gaļas un desu uzglabāšanai Latvijas Safari klubs piedāvā Vācijas ražotāja “Mark” vakuumpakotājus, kuros var pakot ne vien gaļu un desas, bet arī dārzeņus, ogas, sēnes, zivis un citus produktus. Lai pārbaudītu un pierādītu, kāda ir atšķirība pārtikas uzglabāšanai maisiņos vai vakuumā, apmeklētāji varēs iepakot kādu pārtikas produktu, pēc kāda ilgāka laika atvērt iepakojumu un salīdzināt ar citu produktu, kas glabāts maisiņā.

Tāpat izstādē varēs uzzināt par medību un makšķerēšanas tūrisma iespējām gan pašu mājās, gan tuvākās un tālākās ārzemēs.

Izstāde būs interesanta ne tikai medniekiem, bet arī citiem apmeklētājiem, jo mednieki sev izvēlas labāko, kas noder ne tikai medībām, bet arī ikdienā.

Medību suņu parāde
Īstas medības nav iedomājamas bez neaizvietojamiem palīgiem un kompanjoniem – suņiem, tādēļ sestdien, plkst. 13.00 Ķīpsalā notiks Latvijas Kinoloģiskās federācijas Latvijas Medību suņu kluba rīkotā medību suņu parādē, kurā interesenti varēs redzēt ap 20 medību suņu šķirnes – ungāru vižlas, krievu spanielus, Bavārijas asinspēdu dzinējsuņus, kā arī Latvijas nacionālo šķirni – Latvijas dzinējsuņus.

Kluba valdes priekšsēdētāja Jeļena Štrekkere sola skatītājiem interesantu pieredzi un skaistu medību suņu parādi, kurā varēs novērtēt medību suņu daudzveidību: “Medību šķirnes suns ir ne tikai neaizstājams palīgs un kompanjons medību gaitās, bet arī aktīvs, mīļš un uzticams ģimenes loceklis”.

Latvijas Medību suņu klubs apvieno medību šķirnes suņu audzētājus un turētājus, un šobrīd pārstāv 14 medību suņu šķirnes. Kluba speciālisti veic suņu apmācību, sagatavošanu un starptautiski atzītu sertificēšanu gan individuālajām dzīvnieku un putnu medībām, gan arī medībām ar dzinējiem (“asinspēda”, “pļavas un ūdens putns”, “mežacūku aploks”).

Medījumu gardumi un alus īstiem gardēžiem
Medījumu gaļa allaž tiek novērtēta kā īstena delikatese, tāpēc izstādē lielu gardēžu atsaucību gūst medījumu degustācijas un medījumu gaļas tirdzniecība. Izstādē apmeklētāji varēs iegādāties dažādus Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ražotāju medījumu gaļas izstrādājumus. Būs nopērkamas kūpinātas aļņa, mežacūkas, brieža gaļas desas, kā arī medījumu gaļas konservi.

Savukārt “Piebalgas alus” būs parūpējies par slāpju veldzēšanu, piedāvājot gaišā un tumšā alus degustāciju Latvijas Safari kluba stendā.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī starptautiskā mežsaimniecības un koksnes produktu izstāde “Mežs un Koks 2011”, starptautiskā dārza un floristikas izstāde “Dārzs. Flora 2011” un starptautiskā lauksaimnieciskās ražošanas un infrastruktūras izstāde “Rigaagro 2011”.

Izstādes darba laiks:
14. aprīlis 12.00–18.00
15.–16. aprīlis 10.00–18.00
17. aprīlis 10.00–17.00

Ieejas biļetes:
Biļetes cena – Ls 2,00
Studentiem, pensionāriem, skolēniem, bērniem – Ls 1,50
Medniekiem, uzrādot mednieku apliecību – Ls 1.
Uzrādot mednieku apliecību, medniekiem arī 50% atlaide pusdienām “Expo Cafe” Ķīpsalā.


Ilze Stebera,
BT 1 sabiedrisko attiecību vadītāja
 


 

Pēdējās ziņas

2011-04-13 Lieldienu svētki Turaidā „Atnāca Lieldiena pār augstu kalnu”
2011-04-13 Izstādē “Mežs un Koks 2011” – vērienīgs mežizstrādes tehnikas piedāvājums
2011-04-13 Izstāde “Dārzs. Flora 2011” Ķīpsalā - dārzkopjiem, puķkopjiem un ikvienam
2011-04-13 Latvijas novadi lepojas Rīgā – „Novadu dienas 2011”
2011-04-13 JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts „1-1-2”
2011-04-13 Tez Tour par savu partneri vasaras čarterlidojumiem izvēlas airBaltic
2011-04-13 Amatiermākslas kolektīvu koncerts „Vairāk nekā kilograms kultūras”
2011-04-13 Lidostā „Rīga” pieaug lidojumu skaits
2011-04-13 Jūrmalā notiek Stāstu bibliotēku seminārs „Iedvesmas darbnīca”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski