Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Izstāde “Dārzs. Flora 2011” Ķīpsalā - dārzkopjiem, puķkopjiem un ikvienam

2011-04-13

Kad pavasarī daba visapkārt mostas, sarosās dārzkopji, puķkopji, mazdārziņu apsaimniekotāji un zemes īpašnieki – ikviens, kam dārza un lauku darbi ir sirdslieta vai maizes darbs, jo aktuāli kļūst sēšanas un stādīšanas darbi. Izstādē “Dārzs un Flora 2011”, kas notiks no 14. līdz 17. aprīlim Ķīpsalā, vienuviet piedāvās plašu produkcijas un pakalpojumu klāstu – visu, lai dārza darbi izdotos.

Sēklas un stādi plašā klāstā
Interesenti varēs iegādāties puķu un dārzeņu sēklas, ogulāju, košumkrūmu un koku stādus, ko piedāvās Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija, kokaudzētava “Vīksnas” un “Arumi”, stādu audzētavas “Pīlādži”, “Liepas” un citas, Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte” un individuālie stādu audzētāji.

Būs arī īpaši piedāvājumi – bioloģiskā z/s “Dzērves” piedāvās saldo ķiršu stādus, kas potēti ar pundurstarppoti (Gisella), tā iegūstot zema auguma saldo ķirsi, kurš savu kopēju ar gardām ogām iepriecinās gadu ātrāk nekā parastie ķirši. Interesenti varēs iegādāties arī kazeņu stādus bez ērkšķiem, dzelteno peoniju stādus un daudz ko citu.

Viss dārza labiekārtošanai
Domājot par dārzu labiekārtošanu, izstādes apmeklētāji varēs izvēlēties dārza mēbeles un mājiņas, lapenes, nojumes, pergolas, šūpuļkrēslus, baseinus, kā arī dārza ainavu elementus, dekoratīvos akmeņus, bruģi un citu produkciju un pakalpojumus.

Izstādē būs akmeņkaļa Ivara Feldberga darinātās akmeņdārza mēbeles, akmeņdārza lampas, strūklakas, ūdenskritumi, skulptūras, dārza akmens vāzes un daudz kas cits.

Dārza inventārs un tehnika
Izstādes piedāvājumā būs arī dārza tehnika un inventārs, augsnes uzlabotāji, augu aizsardzības līdzekļi. Izstādē būs arī plašs siltumnīcu piedāvājums – sākot no mazām un viegli pārvietojamām, beidzot ar lielām un bagātīgai ražai paredzētām siltumnīcām. Dārza darbiem noderēs arī dažādu tehnoloģiju zāles pļāvēji, dārza traktori, trimmeri un dzīvžogu šķēres.

Plašā klāstā būs “Husqvarna” meža un dārza tehnika. Galvenie akcenti – robotizētie un tradicionālie zāles pļāvēji. Par pievilcīgām cenām būs iespējams iegādāties zāģus, trimmerus, pļāvējus un daudz ko citu.

“STIHL” stendā tiks prezentēti jaunākās paaudzes motorzāģi un krūmgrieži, kuriem izplūdes gāzes ir samazinātas par 70%, savukārt degvielas patēriņš – līdz pat 20%. Izstādē varēs arī apskatīt un iegādāties jaunos, ergonomiskos “FISKARS” cirvjus, lāpstas, grābekļus, dārza šķēres un citu dārza inventāru, kas atvieglos dārza darbus.

Profesionāļu palīdzība dārzu iekārtošanā
Tie, kas savā dārzā iecerējuši lielākas izmaiņas un plāno sarežģītākus darbus, varēs saņemt profesionāļu padomus un konsultācijas. Izstādē piedalīsies speciālisti, kas piedāvā zālienu ierīkošanu, apzaļumošanu, teritoriju sakopšanu, bīstamo koku izzāģēšanu, apstādījumu projektēšanu, teritoriju labiekārtošanu, vecu dārzu atjaunošanu, akmeņdārzu veidošanu, koku vainagu veidošanu u. c. pakalpojumus.

Iepazīstinās ar bioloģiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem
Lai popularizētu un veicinātu zaļo domāšanu, Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta stendā apmeklētājus speciālisti iepazīstinās ar bioloģiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem pret kaitēkļiem un bioindikāciju jeb augu izmantošanu vides piesārņojuma noteikšanā. Ornitologi sniegs praktiskus padomus putnu būrīšu gatavošanā. Hidrobiologi iepazīstinās ar ūdens augiem un dzīvniekiem.

Trauki dārzeņu rūpnieciskai pārstrādei
Rudenī, kad no vīnogulājiem, krūmiem un augļkokiem raža novākta, tā ir jāpārstrādā. Izstādē piedāvās Slovēnijas firmas “ROTO” traukus pārtikas ražošanai – gaļas, augļu un dārzeņu rūpnieciskai pārstrādei – un vīndariem.

Kamēr saimnieces kavēsies pie stādiem un sēklām, vīri blakus hallē izstādē “Mežs un Koks 2011” varēs novērtēt mežizstrādes tehnikas piedāvājumu, izstādē “Rigaagro 2011” – saņemt noderīgus risinājumus saimniecībai un aplūkot lauksaimniecības tehniku, savukārt izstādē “Medības 2011” – noskaidrot un iegādāties visu nepieciešamo, lai sagatavotos jaunajai medību sezonai.

Izstāžu darba laiki:
14. aprīlis 12.00–18.00
15.–16. aprīlis 10.00–18.00
17. aprīlis 10.00–17.00

Ieejas biļetes visām izstādēm:
Biļetes cena – Ls 2
Nozares studentiem, pensionāriem, skolēniem – Ls 1,50
Visiem medniekiem, uzrādot mednieka apliecību – tikai Ls 1


Inese Libere,
BT 1 mediju koordinatore
 

Pēdējās ziņas

2011-04-13 Lieldienu svētki Turaidā „Atnāca Lieldiena pār augstu kalnu”
2011-04-13 Izstādē “Mežs un Koks 2011” – vērienīgs mežizstrādes tehnikas piedāvājums
2011-04-13 Viss medniekiem un medībām izstādē “Medības 2011” Ķīpsalā
2011-04-13 Latvijas novadi lepojas Rīgā – „Novadu dienas 2011”
2011-04-13 JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts „1-1-2”
2011-04-13 Tez Tour par savu partneri vasaras čarterlidojumiem izvēlas airBaltic
2011-04-13 Amatiermākslas kolektīvu koncerts „Vairāk nekā kilograms kultūras”
2011-04-13 Lidostā „Rīga” pieaug lidojumu skaits
2011-04-13 Jūrmalā notiek Stāstu bibliotēku seminārs „Iedvesmas darbnīca”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski