Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts „1-1-2”

2011-04-13

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfoniskais orķestris un diriģents Andris Vecumnieks aicina visus mūzikas interesentus uz šīs sezonas noslēguma koncertu ceturtdien, 21. aprīlī plkst. 18:00 JVLMA Lielajā zālē. Koncertā solo ar orķestri atskaņos pianiste Linda Leine un čelliste Dace Zālīte, tāpat gaidāms Andra Vecumnieka opusa „Sinfonia B” pasaules pirmatskaņojums.

JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncertam izvēlēta krāsaina un muzikāli spilgta programma. Skanēs Dmitrija Šostakoviča Pirmais koncerts čellam ar orķestri, Sergeja Prokofjeva Pirmais koncerts klavierēm ar orķestri, kā arī pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Andra Vecumnieka jaunākais simfoniskais darbs „Sinfonia B”.

„Orķestra sezonas noslēguma koncertam izvēlējos tādus skaņdarbus, kuros kā solistes uzstāsies, manuprāt, vienas no talantīgākajām šī brīža jaunajām mūziķēm. Līdz ar čella koncerta un klavierkoncerta izvēli, nonācu pie koncerta nosaukuma – abi opusi ir numurēti kā pirmie komponistu daiļradē, savukārt, mana „Sinfonia B” ir otrā simfonija manā simfonisko darbu sarakstā. Tādēļ arī ciparu salikums 1-1-2,” stāsta diriģents un komponists Andris Vecumnieks.

Jāmin, ka abas solistes ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 3. kursa studentes – Dace Zālīte apgūst čella spēli pie emerit. prof. Māra Villeruša, savukārt, pianiste Linda Leine pirmajos kursos studēja pie prof. Arņa Zandmaņa, bet kopš 2010. gada studentu apmaiņas programmas Erasmus ietvaros klavierspēles prasmes papildina pie prof. Ļiļas Zilberšteinas Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā. Biļešu cena Ls 3; pensionāriem, studentiem, skolēniem, uzrādot apliecības – Ls 2.

Atgādinām, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija ir vienīgā Mūzikas augstskola Latvijā, un pagājušajā koncertsezonā tā svinēja savu 90 gadu jubileju. Latvijas mūzikas dzīvei tā ir devusi ievērojamus komponistus, izpildītājmāksliniekus un mūzikas zinātniekus.

 Vita Stiģe-Škuškovnika,
JVLMA Sabiedrisko attiecību vadītāja
 

Pēdējās ziņas

2011-04-13 Lieldienu svētki Turaidā „Atnāca Lieldiena pār augstu kalnu”
2011-04-13 Izstādē “Mežs un Koks 2011” – vērienīgs mežizstrādes tehnikas piedāvājums
2011-04-13 Viss medniekiem un medībām izstādē “Medības 2011” Ķīpsalā
2011-04-13 Izstāde “Dārzs. Flora 2011” Ķīpsalā - dārzkopjiem, puķkopjiem un ikvienam
2011-04-13 Latvijas novadi lepojas Rīgā – „Novadu dienas 2011”
2011-04-13 Tez Tour par savu partneri vasaras čarterlidojumiem izvēlas airBaltic
2011-04-13 Amatiermākslas kolektīvu koncerts „Vairāk nekā kilograms kultūras”
2011-04-13 Lidostā „Rīga” pieaug lidojumu skaits
2011-04-13 Jūrmalā notiek Stāstu bibliotēku seminārs „Iedvesmas darbnīca”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski