Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lieldienās vislabāk šūpoties Jūrmalā

2011-04-13

Kā ierasts, Jūrmala ar vērienu atzīmē pavasara atnākšanu, visu pilsētu piepildot ar skaistiem Lieldienu pasākumiem dažādām gaumēm un vecumiem.

Protams, centrālie sarīkojumi notiks Lieldienu svētdienā 24. aprīlī. Pasākumu kompleksu „Lielā diena Jūrmalā” organizē Jūrmalas Kultūras centrs ar domu, lai pavasarīgā noskaņa ienāktu visos garās pilsētas rajonos.

Ar skanīgām balsīm rītu iešūpos bērnu popgrupa „Dzeguzīte”, plkst. 12.00 sniedzot svētku koncertu Mellužos – Latvijā vienīgajā vēl darbībā esošajā gliemžnīcveida estrādē.

Tiem, kas vēlas izbaudīt visu Jūrmalas pašvaldības piedāvājumu, tūdaļ pēc koncerta jāsteidzas uz Jūrmalas Brīvdabas muzeju Tīklu ielā 1a Buļļuciemā, kur plkst. 13.00 ieradīsies zaķis Garausis un vistiņa Klukste, lai piedāvātu olu ripināšanu, šūpošanos, Lieldienu olu skaistumkonkursu un visādus citādus priekus kopā ar bērnu ansambli „Knīpas un knauķi” un folkloras kopu „Mare”

Pēc stundas – plkst. 14.00 – jautrība ies vaļā Kauguru kultūras nama pagalmā Raiņa ielā 110, kur jau no plkst. 10.00 darbosies Lieldienu tirdziņš. Tā kā Kauguros dzīvo lielākā daļa jūrmalnieku, šeit Lielajā dienā būs daudz viesu, kas ielīksmos apmeklētājus. Koncertā uzstāsies folkloras kopa „Skantce”, „Maskačkas spēlmaņi”, deju kolektīvi „Zītariņš”, „Vizmiņa”, „Zālīte”, „Vēlreiz”, „Tapa” un „Ābelīte”, vokālie ansambļi „Varavīksne” un „Visi kā viens”. Turpat būs arī radošās darbnīcas, kur savas prasmes varēs papildināt kā lielie, tā mazie svētku viesi. Būs iespēja tuvumā paskatīties uz olu dējējiem dekoratīvo vistu un baložu izstādē „Putnu impērija”.

Skaists un Lielajai dienai laika gaitā pievienotajai reliģiskajai noskaņai atbilstošs būs Lieldienu koncerts Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Baznīcas ielā 13. Koncertā piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes stīgu ansamblis „Gaiva”, kuru vada Jūrmalas mūzikas vidusskolas pedagoģe Dzidra Pelēķe. Pie ērģelēm gaida ērģelnieci Larisu Carjkovu.

Līdztekus pašvaldības organizētajiem un finansiāli atbalstītajiem Lieldienu pasākumiem pilsētā svētku noskaņu ienesīs arī kūrorta rehabilitācijas centrs „Jaunķemeri” Kolkas ielā 20, plkst. 19.30 aicinot uz Lieldienu vakaru ar folkloras ansambli „Milzkalnnieki” no netālu Tukuma pusē esošās Milzkalnes.

Jau 21. aprīlī plkst. 19.00 Lielo dienu svinēs Sociālās integrācijas valsts aģentūrā Dubultu prospektā 71, Jaundubultos, kur notiks tematisks vakars „Lieldienu brīnums”.

Šādi un līdzīgi sarīkojumi plānoti arī citviet, un vairumā pilsētas bibliotēku jau tagad var iepazīties ar dažādu iespieddarbu izstādēm par Lieldienām.

Par vienu no Lielās dienas pasākumiem – Lieldienu tirdziņu Kauguros pie Kauguru kultūras nama detalizētāk informē Jūrmalas Kultūras centra vadītājs Agnis Kristvalds:

„Lieldienu tirdziņš gaidīs interesentus 24. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 17.00. Būs iespēja iegādāties Latvijas lauku labumus – medu no Daugmales Jāņa bišu dravām, iecienītās „Gotiņas” un citus našķus no „Skrīveru saldumiem”, z/s „Celmi” ražoto mājas sieru, z/s „Dārzi” tapušos veselīgos smiltsērkšķu produktus – sulas, želejas un citus kārumus, mājražotāju „EkoMako” pašu gatavotās olu nūdeles, kas top pēc vecmāmiņas receptes no īstām olām. Tirgus piedāvājumā būs arī gardi gaļas kūpinājumi no Carnikavas, plašā klāstā kūpinātas zivis no Lapmežciema, grauzdēti rieksti no „Hansa Gold” un mundrumam - Latvijā audzētā un gatavotā cigoriņu kafija, bez kuras klātbūtnes mūsu senču sanākšanas un godi nebija iedomājami. Savukārt pie kafijas lieliski iederēsies viesnīcas „Jantarnij bereg” ceptuves piedāvātās smalkmaizītes.

Tirgus apmeklētājus gaida vēl kāds īpašs pārsteigums – esam aicinājuši mājas vīna darītāju ar 40 gadu pieredzi, kurš jūrmalniekiem piedāvās gan garšu, gan aromātu ziņā īpašas vīnu šķirnes no savas plašās vīnu kolekcijas.

Tālu ceļu līdz Jūrmalai būs mērojuši „Valmiermuižas” aldari, no kuru līdzpaņemtās mucas varēs nobaudīt lēnām un pamatīgi brūvētu latviešu alu.

Arī amatnieki būs krietni strādājuši, lai ar saviem izstrādājumiem priecētu apmeklētājus. Pirmo reizi rokdarbus – mājas tekstilu un aksesuārus – piedāvās Jūrmalas Mākslinieku nama audējas Artas Lēvicas vadībā. Īpašu piedāvājumu bērnu vecākiem sagatavojis pašmāju galdnieks Ivo Musts Dišlers – ekoloģiskas priedes koka mēbeles, ko apgleznojusi māksliniece Diāna Liepniece. Tirdziņā varēs iegādāties ZeZu, Lindas Pētersones un Karolas Jansones košās un interesantās rotas lielām un mazām dāmām. Savukārt ekokosmētikas cienītājas varēs iegādāties „Madam Mimi” kosmētiku, kas ražota tikai no dabīgām izejvielām.

Būs nopērkami arī amatnieka Guntara Līvmaņa darinātie ķirša un valrieksta koka virtuves piederumi – karotes, dēlīši, lāpstiņas un dažādas citas jaukas lietas virtuvei.

Tirgus piedāvājumā lielie un mazie apmeklētāji varēs izvēlēties porcelāna mākslas meistares Airas Lesiņas smalkās krūzes un bļodiņas.

Īpaši atraktīvs solās būt „Metālateljē” puišu piedāvājums, kuri šā gada sākumā pabeiguši projektu „Zirnītis” – restaurējuši un pārbūvējuši par mobilo virtuvi zviedru autobūves klasiku – 1962. gada izlaiduma automašīnu „Volvo”. Šī virtuve tad cienās jūrmalniekus un viesus ar latviešu nacionālo ēdienu.

Par tradīciju Lieldienu tirdziņā vēlamies ieviest augu un stādu tirgošanu, lai jūrmalnieki, tuvojoties vasarai, savam dārzam atrastu košākos akcentus. Šogad padomu dārza darbos sniegs Blīdenes stādu audzētava.”


Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-04-13 Lieldienu svētki Turaidā „Atnāca Lieldiena pār augstu kalnu”
2011-04-13 Izstādē “Mežs un Koks 2011” – vērienīgs mežizstrādes tehnikas piedāvājums
2011-04-13 Viss medniekiem un medībām izstādē “Medības 2011” Ķīpsalā
2011-04-13 Izstāde “Dārzs. Flora 2011” Ķīpsalā - dārzkopjiem, puķkopjiem un ikvienam
2011-04-13 Latvijas novadi lepojas Rīgā – „Novadu dienas 2011”
2011-04-13 JVLMA simfoniskā orķestra sezonas noslēguma koncerts „1-1-2”
2011-04-13 Tez Tour par savu partneri vasaras čarterlidojumiem izvēlas airBaltic
2011-04-13 Amatiermākslas kolektīvu koncerts „Vairāk nekā kilograms kultūras”
2011-04-13 Lidostā „Rīga” pieaug lidojumu skaits

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski