Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Saldus novada svētki un Saldumu svētki Saldū

2011-04-11

2011.gada 14.maijā notiks pirmie Saldus novada svētki. Tie tiks svinēti reizē ar tradicionālajiem Saldumu svētkiem, kas atklās jauno tūrisma un brīvdabas atpūtas sezonu.

Organizējot pirmos Saldus novada svētkus, tiek akcentēts novada ļaudīm būtiskais –svarīgi ir ne tikai veidot savu novadu, bet prast saskatīt un novērtēt arī iepriekšējo paaudžu veikumu. Būtiska ir vietējā patriotisma veidošana, pašapziņas un mīlestības vairošana, tāpēc Saldus novada svētku moto ir kādreizējā saldenieka, dzejnieka Māra Čaklā vārdi:

„Jāuzdiedzē ir gaisma
Mālā starp Skrundu un Zemgali”.

Gaisma ir enerģijas, iedvesmas, prieka, siltuma, laimes devēja. Gaisma ir dzīvības avots, tā nes pozitīvo enerģiju un spēku.

Katrā pagastā ir vietas, notikumi un cilvēki, kuri izstaro gaismu un pozitīvo enerģiju, tāpēc Saldus novada svētku programmas ietvaros Kalpaka laukumā tiks izstāstīti, izdziedāti, izdejoti pagastu „Gaismas stāsti”. Šie stāsti tiks turpināti svētku noslēguma koncertā - „Šai gaismas mirklī, ko par dzīvi sauc” Kalnsētas parkā. To veidot palīdzēs Saldus novada kori un kuplā dejotāju saime, sākot no pirmskolas mazajiem dejotājiem līdz senioriem. Koncertā piedalīsies pūtēju orķestri no Saldus, Latvijas Universitātes un Talsiem. Gaismas stāstu bagātināt palīdzēs novadnieks Andris Ērglis, Dūdumu ģimene, kas spilgti un profesionāli piedalījās LNT šovā „Dziedošās ģimenes”. Kopā ar Saldus novada ļaudīm būs arī dziedātājs Normunds Rutulis un šī gada jubilārs, maestro Raimonds Pauls.

Saldumu svētki
Saldumu svētki Saldū notiks jau piekto gadu. Tie pamatā ir svētki ģimenēm ar bērniem. Svētkos apmeklētājiem iespējams pašiem radoši darboties dažādās radošajās darbnīcās, piedalīties aizraujošās atrakcijās, kā arī iesaistīties izglītojošās un sportiskās aktivitātēs. Arī šogad plānots plašs bezmaksas aktivitāšu piedāvājums, lai piedalīties varētu iespējami vairāk ģimeņu.

Saldumu svētku pamatā ir ideja popularizēt Saldus novada „saldo tēlu” un īpašo piedāvājumu - „Saldumu tūre”. Svētku laikā apmeklētājiem tiek dota iespēja apskatīt un baudīt vienuviet visus „Saldumu un gardumu tūres” gardumus, novada lauku labumus, kā arī izmēģināt dažādus atpūtas piedāvājumus.

Atzīmējot tūrisma sezonas atklāšanu, plaši un atraktīvi tiek parādīts tūrisma un atpūtas piedāvājumu klāsts Saldus apkārtnē – svētkos ar savām aktivitātēm piedalās dažādi tūrisma uzņēmēji, tūrisma piedāvājumu veidotāji un amatnieki.

Laipni gaidīti amatnieki un vietējie ražotāji no tuvienes un tālienes!

Precīzāka svētku norise un organizatoru kontakti redzami pievienotajā svētku programmā.

Tuvāka informācija – Saldus TIC, tel.63807443; 25479829
 

Pēdējās ziņas

2011-04-11 Īsfilmu festivāls aicina notvert skaistākos mirkļus Latvijas novados
2011-04-11 airBaltic lidojumu žurnāls Baltic Outlook tagad pieejams uz iPad
2011-04-11 Izstāde "Izglītības iespējas 2011" Daugavpilī
2011-04-07 Tiks noskaidrota aizvadītās sezonas Latvijas labākā amatierteātru izrāde
2011-04-07 Senioru deju kolektīvam “Sidrabdancis” – 50
2011-04-07 Maija Kovaļevska debitēs „La Scala” operā
2011-04-07 SANĀCIET, SANĀCIET! Talka „PALIEK TIKAI SIENAS!” jeb otrā pavasara talka sestdien, 9. aprīlī Rīgas Latviešu biedrībā!
2011-04-07 Lielbritānijas Pasts atzinis Rīgu par vislētāko galamērķi nedēļas nogales atpūtas braucieniem
2011-04-07 airBaltic savienos Rīgu un Bari Itālijā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski