Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Monoizrāde „Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam.” Siguldā

2011-04-04

15. aprīlī plkst. 19.00 Siguldas pilsētas kultūras namā skatāma izrāde „Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam.” Izrāde ir stāsts par vienu no Latvijas pirmās brīvvalsts ietekmīgākajām sievietēm, uzņēmēju Emīliju Benjamiņu, kura no avīžu pārdevējas kļuva par Latvijas pirmo lēdiju. Tas ir stāsts par mīlestību un varu no revolūcijas līdz diktatūrām.

Izrādes scenārija autore un režisore Baņuta Rubesa: „Par preses magnāti Benjamiņu varētu uzņemt veselu seriālu, tāpēc, pētot vēstures materiālus, izrādei izvēlēti tikai paši nozīmīgākie Emīlijas dzīves notikumi.”

Uzveduma apakšvirsrakts ir „Izrāde ar mūziku un pastaigu“. Izrādei ir trīs daļas, notikumi norisināsies dažādās telpās - skatītājiem būs iespēja iejusties diametrāli pretējās noskaņās – no pamestas telpas aukstā tukšuma līdz greznai pieņemšanai pie Emīlijas Benjamiņas, kur skan dzīvā mūzika. „Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam” līdzinās brīvai improvizācijai, kurā skatītājs ir iesaistīts interesantā dialogā, ļaujot viņam it kā nejauši kļūt par līdzdarbojošos personāžu. Izrāde ir izzinošs notikums un reizē brīnišķīga atpūta.

Izrādes nepiespiesto gaisotni rada Emīlijas lomas atveidotāja, aktrise Indra Burkovska. Tēla pārliecinoša iedzīvināšana izdevusies, jo arī pati aktrise ieguldījusi lielu darbu izrādes gatavošanā. „Veidojot izrādi, mēs negājām ierasto ceļu, kad aktieris mācās jau gatavu lugas tekstu. Izrādi ar režisori veidojām etīžu formā, kopīgi meklējot tās lietas, notikumus, frāzes un nianses, kas palīdz izjust un atklāt Benjamiņas personību,” saka I. Burkovska.

Vairāk par izrādi – www.benjamina.lv.
Biļetes uz izrādi iepriekšpārdošanā nopērkamas Siguldas pilsētas kultūras namā, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00. un Biļešu Serviss kasēs visā Latvijā, kā arī www.bilesuserviss.lv. Biļešu cena 7,00 Ls. Tālrunis uzziņām 67970814.

 

Pēdējās ziņas

2011-04-04 Putnu dienas pilī Kāpēc pūcei aste zied?
2011-04-04 N.Ušakovs uzņems Ķīnas parlamenta Ārlietu komisijas delegāciju
2011-04-04 Informatīvā diena Turaidas muzejrezevātā
2011-03-31 Rolanda Ūdrīša jaunā dziesma Stroikai
2011-03-31 RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBA UZSĀK LEKCIJU – SARUNU CIKLU PAR LATVIEŠU TRADICIONĀLO TAUTAS TĒRPU
2011-03-31 Ar īpašu viesu piedalīšanos Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks jau Otrais Rīgas Brass Simpozijs
2011-03-31 Jūrmalas sanatorijā „Jantarnij bereg” uz tikšanos aicina slavens kosmonauts
2011-03-31 Aicina pieteikties dalībai Ventspils starptautiskajā ziedu paklāju festivālā
2011-03-30 Dzidras Eglītes personālizstāde „Sirdsaizvējš”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski