Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Siguldas Opermūzikas svētku ieskaņas koncerts

2011-03-29

Gaidot vienu no šīs vasaras muzikālajiem baudījumiem - XIX Starptautiskos Siguldas Opermūzikas svētkus, 10. aprīlī plkst. 16.00 Siguldas pilsētas kultūras namā notiks koncerts „Stāsti man par mīlu…” (Parlami d’amore), kurā uzstāsies Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska, Madara Dziedātāja, Juris Ādamsons un koncertmeistare Silvija Deidule.

Klausītājus priecēs skaņdarbi no operām "Karmena", "Figaro kāzas", "Seviļas bārddzinis", "Burvju flauta", "Lukrēcija Bordža" un operetēm "Grāfs fon Luksemburgs", "Sikspārnis", "Čigānu barons" un citām. Koncertprogrammā skanēs Ž.Bizē, V.A.Mocarta, Dž.Rosīni, F.Šopēna, J.Štrausa un citu ievērojamu komponistu mūzika.

Soliste Inga Šļubovska absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu profesores Anitas Garančas klasē. Vokālās prasmes papildinājusi meistarklasēs Vācijā, Nīderlandē un Itālijā. Strādājusi par dziedāšanas skolotāju Rīgas Doma kora skolā, kopš 2008. gada – Latvijas Nacionālās operas soliste. Piedalījusies vairākos starptautiskos mūzikas festivālos un konkursos. 2009. gadā kļuvusi par A/S "Latvijas Gāze" Gada balvas 2009 laureāti nominācijā "Labākā operas soliste".

Mecosoprāns Madara Dziedātāja šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, vokālās prasmes regulāri papildina meistarklasēs. Jaunā soliste ir Latvijas un starptautisku konkursu laureāte, aktīvi piedalās koncertos, festivālos un dažādos mūzikas projektos. Koncertējusi Austrijā, Itālijā, Vācijā, Zviedrijā, Īrijā un Krievijā.

Juris Ādamsons absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju profesora Kārļa Zariņa vokālajā klasē. Savas vokālās prasmes papildinājis Itālijā, Luksemburgā un Austrijā. Studējis Luksemburgas Mākslas konservatorijas Vokālajā nodaļā. No 1996. līdz 1998. gadam dziedājis Luksemburgas Nacionālajā teātrī, kopš 1998. gada ir Latvijas Nacionālās operas solists.

Koncertmeistare Silvija Deidule absolvējusi Latvijas Valsts konservatorijas klavieru nodaļu. Strādājot Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā, aktīvi piedalījusies Latvijas koncertdzīvē. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālās operas jaunajiem solistiem un studentiem sagatavojusi un izpildījusi vairākas koncertprogrammas, kas atskaņotas ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām - Vīnē, Hamburgā, Minskā, Vācijā, ASV un Kanādā. Īpašu vietu koncertdarbībā ieņem latviešu klasiskā un mūsdienu vokālā kamermūzika, sagatavojot un atskaņojot latviešu komponistu autorprogrammas.

Biļetes uz koncertu iepriekšpārdošanā nopērkamas Siguldas pilsētas kultūras namā, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 18.00. Biļešu cena no 2,00 līdz 4,00 Ls. Tālrunis uzziņām 67970814.
 

Baiba Bože,
Siguldas pilsētas kultūras nama direktore
 

Pēdējās ziņas

2011-03-29 “aug_spēja” izstāde Spīķeros
2011-03-29 Visā Latvijā notiek deju kolektīvu, koru un vokālo ansambļu skates
2011-03-29 Izrāde bērniem „Sarkangalvīte un Vilks” Ventspilī!
2011-03-29 IZSTĀDE “RĪGA GRĀMATĀS NO SENATNES LĪDZ MŪSDIENĀM“
2011-03-29 Jūrmala piedāvā vasarā organizēt nometnes pilsētas izglītības iestādēs
2011-03-29 RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMS KĻUVIS PAR 36 TONNĀM VIEGLĀKS
2011-03-29 60% Latvijas iedzīvotāju informāciju ceļojumiem meklē internetā
2011-03-23 Noslēdzies IV Latvijas pūtēju orķestru konkurss
2011-03-23 PIRMĀ PAVASARA TALKA Rīgas Latviešu biedrībā „Krāmus ārā!”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski