Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmala piedāvā vasarā organizēt nometnes pilsētas izglītības iestādēs

2011-03-29

Jūrmalas pilsētas dome iecerējusi attīstīt bērnu nometņu piedāvājumu pilsētā uz esošo izglītības iestāžu bāzes, vienlaikus rodot iespēju izglītības iestāžu telpu izmantojumam vasaras periodā un lietderīgai bērnu brīvā laika pavadīšanai.

Lai sekmīgi realizētu šo ieceri, svētdien, 27. martā, 36 Jūrmalas izglītības iestāžu pedagogi ieguva bērnu un jauniešu nometņu vadīšanas apliecības. Viņi pabeidza kursus, lai iegūtu tiesības vadīt nometnes un tādējādi veicinātu Jūrmalas pilsētas attīstību tūrisma jomā. Projekta realizācijā sadarbojas Jūrmalas pilsētas domes Izglītības un Tūrisma un ārējo sakaru nodaļa.

Kursu dalībniekus sagatavoja nometņu vadīšanai, un viņi praktiski izstrādāja piedāvājumu dienas un diennakts nometnēm mūsu valsts, kā arī diennakts nometņu piedāvājumu ārzemju bērniem. Kursu programmu Jūrmalas pilsētas domes Izglītības nodaļa izstrādāja sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Projekta koordinators bija nodaļas metodiķis Vairis Ļaudams.

Interesantus un detalizētus nometņu projektus jau izstrādājuši Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrs un Jūrmalas Mākslas skola. Savus piedāvājumus gatavo arī citas izglītības iestādes. Rasta iespēja veidot dienas nometnes Rīgas bērniem, nodrošiniet viņiem transportu atvešanai uz Jūrmalu un aizvešanai.

„Ideju par skolu izmantošanu vietējo, pārējās Latvijas un ārvalstu bērnu nometņu rīkošanai Jūrmalā ir briedusi sen,” informē Jūrmalas pilsētas domes Izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ilmārs Ančāns. „Kopā ar kādreizējo skolu valdes priekšsēdētāju Vēsmu Reinkaiti esmu uz to mudinājis skolu direktorus jau daudzus gadus. Nometnes ne tikai dod iespēju bērniem par samērīgu maksu pavadīt skaistas dienas pie mūsu brīnišķīgās jūras, bet papildina arī izglītības iestāžu budžetu. Pašlaik par nometņu rīkošanu reālu interesi izrādījuši tūrisma organizatori, lai tādējādi dažādotu un paplašinātu Jūrmalas piedāvājumu tūrisma tirgū. Tas nozīmē, ka apvienotiem spēkiem projektu varam virzīt tālāk.”

Jūrmalas pilsētas dome ir iesniegusi pieteikumu arī Latvijas-Igaunijas-Krievijas pārrobežu projektā, kurā ir paredzēta bērnu un jauniešu nometņu organizēšana Jūrmalā un Pleskavas apgabalā. Projekta iecere ir atjaunot starptautisku bērnu un jauniešu nometņu organizēšanu Jūrmalā, kas dotu iespēju gan nostiprināt veselību, gan iepazīt vietējās tradīcijas un dzīvesveidu, piedaloties kopīgos tematiskajos kultūras un sporta pasākumos.

Nometņu organizēšana šogad bija arī viena no prioritātēm Jūrmalas pilsētas domes organizētajā sabiedrības integrācijas projektu finansēšanas konkursā. Izskatot iesniegtos projektus, arī šeit tika vērtēts, vai projektu realizētāju darba komandā ir cilvēki ar tiesībām vadīt bērnu nometnes.

Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-03-29 Siguldas Opermūzikas svētku ieskaņas koncerts
2011-03-29 “aug_spēja” izstāde Spīķeros
2011-03-29 Visā Latvijā notiek deju kolektīvu, koru un vokālo ansambļu skates
2011-03-29 Izrāde bērniem „Sarkangalvīte un Vilks” Ventspilī!
2011-03-29 IZSTĀDE “RĪGA GRĀMATĀS NO SENATNES LĪDZ MŪSDIENĀM“
2011-03-29 RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMS KĻUVIS PAR 36 TONNĀM VIEGLĀKS
2011-03-29 60% Latvijas iedzīvotāju informāciju ceļojumiem meklē internetā
2011-03-23 Noslēdzies IV Latvijas pūtēju orķestru konkurss
2011-03-23 PIRMĀ PAVASARA TALKA Rīgas Latviešu biedrībā „Krāmus ārā!”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski