Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

60% Latvijas iedzīvotāju informāciju ceļojumiem meklē internetā

2011-03-29

Plānojot savus ceļojumus, seši no desmit Latvijas iedzīvotājiem informāciju meklē internetā, savukārt ceļojuma galamērķi katrs otrais nosaka, vadoties pēc finansiālajām iespējām, secināts Baltijā vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktajā pētījumā par ceļošanas paradumiem.

„Palielinoties interneta pieejamībai, Latvijas ceļotāji ir kļuvuši daudz drošāki un patstāvīgāki, plānojot savus ceļojumus. Pēdējos gados būtiski ir audzis to cilvēku skaits, kas paši izstrādā savus maršrutus, īpaši apceļojot Baltijas valsts,” skaidro Lux Express pārstāve Regīna Reķe.

Saskaņā ar Lux Express veiktā pētījuma datiem katrs piektais jeb 20% iedzīvotāju, plānojot savus ceļojumus, informāciju jautā saviem draugiem vai paziņām. Tikai 4% iedzīvotāju lasa ceļojumu aprakstus grāmatās, 3% padomus lūdz sociālajos tīklos, 2% lasa ceļojumu aprakstus laikrakstos. Katrs desmitais atzina, ka nav domājis par šo jautājumu.

Savukārt, vērtējot faktorus, kas visbiežāk ietekmē ceļojumu gala mērķa izvēli, katrs otrais jeb 50% iedzīvotāju atzina, ka to ietekmē ceļojuma budžets. Kā otrais biežāk minētais faktors, kas ietekmē ceļojumu galamērķi, tika minēts draugu stāstītais, to atzina gandrīz katrs trešais jeb 28% respondentu. Katrs desmitais jeb 11% no respondentiem norādīja, ka zemo cenu transportlīdzekļu pieejamība ir būtisks faktors, pieņemot lēmumu par ceļojuma gala mērķi, 3% atzina, ka viņus ietekmē filmās redzētais, savukārt 8% norādīja citus faktorus.

Pasažieru pārvadājuma uzņēmuma Lux Express pētījums veikts, aptaujājot, aptaujājot 571 respondentu vecumā no 17 līdz 74 gadiem.

Lux Express foto galerija: http://www.luxexpress.eu/lang/picturesluxexpress-buses

Lux Express Grupa ir vadošais pasažieru pārvadājumu uzņēmums Baltijas valstīs, kas piedāvā visbiežākos starptautiskos savienojumus starp Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām ES valstīm.


Elīna Dobulāne,
Lux Express komunikācijas konsultante
 

Pēdējās ziņas

2011-03-29 Siguldas Opermūzikas svētku ieskaņas koncerts
2011-03-29 “aug_spēja” izstāde Spīķeros
2011-03-29 Visā Latvijā notiek deju kolektīvu, koru un vokālo ansambļu skates
2011-03-29 Izrāde bērniem „Sarkangalvīte un Vilks” Ventspilī!
2011-03-29 IZSTĀDE “RĪGA GRĀMATĀS NO SENATNES LĪDZ MŪSDIENĀM“
2011-03-29 Jūrmala piedāvā vasarā organizēt nometnes pilsētas izglītības iestādēs
2011-03-29 RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMS KĻUVIS PAR 36 TONNĀM VIEGLĀKS
2011-03-23 Noslēdzies IV Latvijas pūtēju orķestru konkurss
2011-03-23 PIRMĀ PAVASARA TALKA Rīgas Latviešu biedrībā „Krāmus ārā!”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski