Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Noslēdzies IV Latvijas pūtēju orķestru konkurss

2011-03-23

Svētdien, 2011. gada 20. martā Valmieras kultūras centrā noslēdzās IV Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalījās 30 orķestri (kopā ap 1000 dalībnieku). Četrās grūtības pakāpes grupās tika piešķirtas sešas pirmās vietas, astoņas otrās un trešās vietas.

Par konkursa uzvarētājiem III grupā kļuva Madonas kultūras nama pūtēju orķestris „Madona” (diriģents Andrejs Cepītis) un Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Pēteris Vilks); II grupā – Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris „Tālavas taurētājs” (diriģenti Gvido Brenčevs un Jānis Akulis) un Kauguru kultūras nama pūtēju orķestris „Jūrmala” (diriģenti Jānis Kaģis un Viesturs Galenieks). I - augstākās grūtības pakāpes grupas uzvarētāji ir Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (diriģents Jānis Puriņš) un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris (diriģenti Jānis Retenais un Andis Karelis).

Konkursa norisi un orķestru sniegumu atzinīgi novērtēja I un II grupas obligāto skaņdarbu autori. Komponists Rihards Zaļupe uzsver, ka „konkurss ir nepieciešams kā atskaites punkts, un būtiski, ka tas rosina jaundarbu rašanos dažādiem sastāviem”. Komponists Andris Riekstiņš atzina, ka „orķestru kopējais līmenis ir augsts, un ir patīkami redzēt tik daudz jauniešu, kas nodarbojas ar tik laikietilpīgu un sarežģītu žanru”.

Pūtēju orķestra „Saldus” diriģents Artūrs Maculēvičs atzīmē konkursa lomu orķestra stratēģijas veidošanā ilgtermiņa un ikdienas plānošanā: „Mūziķiem ir svarīgi, ka jau gadu iepriekš viņi zina - martā būs konkurss”. Tāpat diriģents priecājas, ka kopā ar orķestriem, aug arī komponisti, piedāvājot arvien interesantākus un daudzveidīgākus skaņdarbus.

Konkursu rīkoja Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs (KNMC) sadarbībā ar Valmieras kultūras centru. Atbalstīja - Nacionālo Bruņoto spēku pūtēju orķestris, novadu un pilsētu pašvaldības.

Ar konkursa rezultātiem var iepazīties KNMC mājas lapā www.knmc.gov.lv

II Starptautiskais pūtēju orķestru konkurss „Baltic Open” un V Latvijas pūtēju orķestru konkurss notiks 2012. gada martā.


Inga Bika,
KNMC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-03-23 PIRMĀ PAVASARA TALKA Rīgas Latviešu biedrībā „Krāmus ārā!”
2011-03-23 Pēdējo nedēļu iespējams apmeklēt Tradicionālo prasmju skolas 2011 nodarbības
2011-03-23 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks atvērto durvju diena un jaunizveidotās e-studiju vides prezentācija
2011-03-22 Ar BalticMiles Punktiem var palīdzēt zemestrīcē un cunami cietušajiem Japānā
2011-03-22 Jūrmala saņem divas prestižas Krievijas tūrisma portāla balvas
2011-03-21 Vasaras tūrisma rallijs „Piedzīvojums Latgalē”
2011-03-21 Nozīmīga diena Latvijas lielajai dejotāju saimei -Deju lieluzveduma repertuāra konkurss
2011-03-21 “Intertextil Balticum 2011” nāk ar jauniem piedāvājumiem un īpašu rokdarbu sadaļu
2011-03-21 Ūdrītis raksta mūziku kulta romānam „STROIKA”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski