Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Intertextil Balticum 2011” nāk ar jauniem piedāvājumiem un īpašu rokdarbu sadaļu

2011-03-21

No 8. līdz 10. aprīlim Ķīpsalā jau 16. reizi apmeklētājus aicinās starptautiskā tekstila, apģērbu, ādas izstrādājumu un ražošanas iekārtu izstāde “Intertextil Balticum 2011”, kas šogad īpašu uzmanību pievērsīs ne tikai rūpnieciskajiem ražotājiem, bet arī tiem, kas dažādus apģērbus un aksesuārus gatavo ar rokām – gan savam priekam, gan pārdošanai.

Izstādes jaunums - rokdarbi
Ņemot vērā pēdējos gados strauji augošo rokdarbu popularitāti, izstādes rīkotāji šogad īpašu vietu un lomu atvēlējuši gan rokdarbu izgatavotājiem, gan dažādu rokdarbu tehniku pārzinātājiem. Līdzās audumu, apģērbu un iekārtu ražotājiem izstādē piedalīsies adītāji, šuvēji, pērļotāji, filcētāji, mozaīku veidotāji un citu rokdarbu veidotāji. Būs apskatāma unikāla tekstilmozaīkas tehnikā darināta lielformāta sega “Draudzības kopdeķis Rīgai”, kuras garums ir 7,50 metri un augstums 1,80 metri.

Atrodi sev piemērotāko rokdarbu veidu radošajās darbnīcās
Tiem, kas vēl tikai meklē “savu” rokdarbu veidu, jau pašlaik ir iespēja pieteikties vairāku uzņēmēju atbalstītajās Radošajās darbnīcās, kur varēs iepazīties un arī apgūt pamatus tādām rokdarbu tehnikām kā paklāju darināšana, ziedu veidošana, kanvas izšūšana, filcēšana, izšūšana jakobīņu tehnikā u.c. Radošās darbnīcas atbalsta uzņēmumi “Sonika”, “Coats Latvija”, “Burdas Salons”, specializētais šūšanas tehnikas interneta veikals sujmasinas.lv un Tekstilmozaīkas biedrība. Radošo darbnīcu stendā Ķīpsalā notiks arī pirmais Latvijas Ātršūšanas čempionāts.

Iedvesmojies košas modes skatēs un semināros
Tiem, kas interesējas par modi un dizainu, izstādes laikā būs iespēja vērot vairākas modes skates – gan vietējo dizaineru, gan ārvalstu viesu. Savas kolekcijas rādīs arī dizainers Artis Štamgūts un Novia Lietišķo zinātņu universitātes (Somija, Turku) dizaina nodaļas studenti.

Ķīpsalā būs iespēja vērot arī apģērbu ražotāju tērpu skates. Jaunākās kolekcijas rādīs uzņēmums „Ādas dizains”, apģērbu katalogs “Halens”, Bulgārijas uzņēmums „ZOYA-ZOYA ILIEVA” un citi. Dāmām īpaši varētu patikt Krievijas dizaineres Natālijas Piskunovas veidoto korsešu modes skate, jo šie izstrādājumi tiek veidoti vienā eksemplārā un katrs no tiem ir unikāls mākslas darbs.

Savukārt 9. aprīlī apmeklētājiem visas dienas laikā būs iespēja vērot jaunākās modes tendences 50 jauno modes mākslinieku tērpu kolekciju skatēs 11. jauno modes mākslinieku konkursā “Habitus Baltija 2011”. Šogad konkursā piedalīsies jaunie modes dizaineri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Kipras, Turcijas, Horvātijas un Rumānijas.

Modes skates papildinās lekcija par jauno dizaineru iespējām interneta vidē, kuru vadīs lektors no Lielbritānijas, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētais seminārs „Dizaina vieta uzņēmējdarbībā – mode vai nepieciešamība?”.

Iespējas biznesa attīstībai
“Intertextil Balticum” ir lielākā modes industrijas izstāde Baltijas valstīs un vienīgā profesionālā izstāde, kas piedāvā iespēju iepazīstināt savus patērētājus ar jaunāko sortimentu, satikt un uzrunāt jaunus partnerus un patērētājus, vienoties par savstarpēji izdevīgiem darījumiem.

Izstādē varēs aplūkot Latvijas un ārvalstu uzņēmumu tekstila, apģērbu, ādas izstrādājumu un ražošanas iekārtu produkciju, kā arī to iegādāties. Izstādei pieteikušies dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Itālijas, Spānijas, Beļģijas un pat Pakistānas, Kamerūnas, Turcijas un Ķīnas.

 

Izstādes laikā darbojas arī Kontaktbirža, kurā dalībniekiem ir iespējams savstarpēji vienoties par konkrētiem darījumiem, uzzināt par biznesa iespējām citās valstīs.

Ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu ir uzaicinātas profesionālās tirgotāju asociācijas un citas ar iepirkumu saistītās organizācijas Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Somijā, Igaunijā un Lietuvā apmeklēt izstādi un individuāli tikties ar Latvijas ražotājiem un eksportētājiem.

Par visām norisēm, izstādes dalībniekiem, radošajām darbnīcām, semināriem un modes skatēm var uzzināt izstādes “Intertextil Balticum 2011” mājas lapā internetā www.bt1.lv/bt1/intertextil/.

Izstādi “Intertextil Balticum 2011” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju.

Aicinām jau tagad ieplānot laiku un aprīļa otrajā nedēļā apmeklēt Ķīpsalu un izstādi “Intertextil Balticum 2011”.


Inese Libere,
BT 1 mediju koordinatore
 

Pēdējās ziņas

2011-03-21 Jūrmala turpina Krievijas reģionos reklamēt kūrortpilsētas tūrisma iespējas
2011-03-21 Ūdrītis raksta mūziku kulta romānam „STROIKA”
2011-03-21 Nozīmīga diena Latvijas lielajai dejotāju saimei -Deju lieluzveduma repertuāra konkurss
2011-03-21 Vasaras tūrisma rallijs „Piedzīvojums Latgalē”
2011-03-17 Ārlietu ministrija atgādina: ceļotājiem labāk nedoties uz Japānu
2011-03-17 Sākas deju kolektīvu skates
2011-03-14 airBaltic februārī pārvadājusi 178 809 pasažierus, vietu piepildījums lidmašīnās turpina augt
2011-03-14 Jūrmala ar kūrortpilsētas stendu piedalās lielākajā tūrisma izstādē Maskavā
2011-03-14 “Baltie Lāči” svin 5 gadu jubileju

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski