Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Daugavpils teātrim pasniegta latgaliešu kultūras Gada balva BOŅUKS 2010

2011-03-03

Latgaliešu kultūras Gada balvas pasniegšanas ceremonijā "Boņuks" 2010 kategorijas "Sabiedrība un kultūra" nominācijā „Labākais pasākums/projekts" galveno balvu ieguva Valsts Daugavpils teātris ar izrādi latgaliešu valodā "Klepernīku pogosta zvaigzne", kas tika atzīta par labāko iepriekšējā gada projektu latgaliešu kultūrā.

Titulu gada cilvēks ieguva latgaliešu dramaturģe Anita Ločmele (Danskovīte). Par gada kultūras darbinieku kļuva deju kopas "Dziga" vadītājs Ilmārs Dreļs, par gada amatnieku - podnieks Pīters Gailums, bet par gada folkloras darbinieku - Rēzeknes novada folkloras kopu koordinatore Rasma Igaune.

Par labāko latgaliešu prozas darbu pērn atzīts Saprges "Kopu svātki. 1. daļa", par labāko grāmatu - Ontona Slišāna "Čipierksneits jeb apcirsto sakņu pieaudzēšana".

Pie divām balvām mūzikas nominācijās tika „Sovvaļnīks”. „Vosoruošonai” tika atzīts par labāko mūzikas video, bet „Īt muna tauta” - par labāko dziesmu. Par spilgtāko debiju mūzikā tika atzīts Krampja sniegums, bet Daces Kašas „Sirsneņa” saņēma balvu kā labākā alternatīvā stila dziesma. Savukārt "Oranžais koris" un A. Auzāns izpelnījās balvu par dziesmu „Kur gaismeņa”, kā labāko radio hītu.

Balva par Latgales popularizēšanu tika pasniegta Nacionālā teātra režisoram Valdim Lūriņam par lugu latgaliešu valodā "Latgola.lv” latgaliešu kultūrā.

Gada balva "Boņuks” 2010 ietver sevī Latgales kultūras spožākos notikumus - šogad 24 nominācijās, trijās kategorijās - "Sabiedrība un kultūra", "Mūzika" un "Literatūra".

Gada balvas „Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu tradicionālās un populārās kultūras attīstību, apkopot labākos pagājušā gada veikumus, rosināt kvalitāti un oriģinalitāti latgaliešu kultūrā.

Balvu pasniegšanas ceremonija norisinājās Rēzeknes Kultūras namā.

 

Lolita Kozlovska,
Daugavpils novada TIC

 

Pēdējās ziņas

2011-03-03 Latgale tika prezentēta starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Vivatour 2011” Viļņā
2011-03-03 Baltkrievijas uzņēmēji iepazīsies ar Jūrmalas piedāvājumu
2011-03-03 UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā iekļauts Aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava”
2011-03-03 Ziemas festivāls uzņem apgriezienus
2011-03-03 Aicinām uz autoveiklības pasākumu „Alūksnes apļi 2011”
2011-03-03 Cherry Creek (ASV) Vidusskolas Meistarklases koris uzstāsies Rīgas Latviešu biedrībā
2011-03-03 Paziņojums par mākslas akciju PASTAIGA-2 un Ministru kabineta apstiprināto konsolidācijas pasākumu sarakstu 2011.gadam
2011-03-03 Svētku koncerts „Sieviešu dienu sagaidot”
2011-03-03 Tīņu ballītes uzņem apgriezienus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski