Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Cherry Creek (ASV) Vidusskolas Meistarklases koris uzstāsies Rīgas Latviešu biedrībā

2011-03-03

Rīgas Latviešu biedrība un Cherry Creek Vidusskolas Meistarklases koris no Denveras (ASV) laipni aicina visus mūzikas cienītājus uz Pavasara svētku koncertu. Koncerts skanēs otrdien, 8. martā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē. Pavasara svētku koncerta programmā būs dzirdama Ērika Vaitakra, Andrē Dž. Tomasa, Rendela Strūpa, Alises Pārkeres, Viljama Bērda un citu komponistu garīgā, laicīgā mūzika un tradicionālie spiričueli diriģentes, kora mākslinieciskās vadītājas Sāras Harisones vadībā.

Cherry Creek Vidusskolas Meistarklases koris savā pastāvēšanas laikā ir uzstājies daudzos valsts un reģiona festivālos, un šobrīd to vada diriģente Sāra Harisone. Korī dzied 48 jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, kas izceļas ar to, ka spēj rast prieku nopietnajā mūzikā.

Pie nesenākajiem kora panākumiem jāmin dalība Nacionālajā Amerikas koru vadītāju sanāksmē Ņujorkā un Kolorado (ASV) Mūzikas skolotāju konferencē. Koris ir uzstājies ar Denveras pūtēju orķestri, kori Kantorei (diriģents Ričards Larsons), Kolorado simfonisko orķestri, piedaloties Marvinam Hamlišam (Marvin Hamlisch), u. c. Pēdējo 40 gadu laikā pie kora ik gadu, viņu tradicionālajos Maija koncertos, ir viesojušies un kori diriģējuši labākie profesionāļi koru diriģenti. Pēdējos gados tie ir bijuši tādi savas nozares profesionāļi kā Saimons Keringtons (Simon Carrington) no Jēlas universitātes, Antons Armstrongs (Anton Armstrong) no Svētā Olafa koledžas, Deniss Kīns (Dennis Keene) no Ņujorkas, Andrē Tomass (Andre Thomas) no Floridas un Z. Rendels Strūps (Z. Randall Stroope) no Rovanas universitātes. Cherry Creek vidusskolas koris ir uzstājies Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī Eiropā, Austrālijā un Āzijā. Cherry Creek kori pirms tam ir vadījuši Bils Ēriksons (Bill Erickson) un Ričards Larsons (Richard Larson).

Sāra Harisone (Sarah Harrison) jau piekto gadu darbojas Cherry Creek vidusskolā, kur vada Meistarklases kori, 10. -12. klašu jaukto kori, 9. klases meiteņu kori, māca mūzikas teoriju un pasniedz klavierstundas. Pirms darba uzsākšanas Cherry Creek vidusskolā, S. Harisone 5 gadus vadīja savu privātvidusskolu 10. – 12. klasēm Longmontā. S. Harisone pati dzied korī Kantorei un spēlē kontrabasu visos mūzikas žanros. Kā viesdiriģente pabijusi Kolorado, Nebraskā un Aidaho. Bijusi kora diriģente un ērģelniece prezbiteriešu baznīcā Longmontā, kā arī bijusi orķestra pasniedzēja Minesotā. Izglītību S. Harisone ieguvusi Sv. Olafa koledžā Nortfildā (bakalaura grāds mūzikas pedagoģijā, sertifikāts instrumentālajā un vokālajā mūzikā) un Kolorado universitātē (mūzikas maģistra grāds diriģēšanā un mūzikas pedagoģijā).

Cherry Creek Vidusskolas Meistarklases kora dalībnieki ir priecīgi apmeklēt Rīgu un uzstāties Rīgas Latviešu biedrībā. Laipni aicināti visi interesenti!

 

Zinta Gugane,
RLB reklāmas un informācijas koordinatore

 

 

Pēdējās ziņas

2011-03-03 Latgale tika prezentēta starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Vivatour 2011” Viļņā
2011-03-03 Baltkrievijas uzņēmēji iepazīsies ar Jūrmalas piedāvājumu
2011-03-03 UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā iekļauts Aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava”
2011-03-03 Ziemas festivāls uzņem apgriezienus
2011-03-03 Aicinām uz autoveiklības pasākumu „Alūksnes apļi 2011”
2011-03-03 Daugavpils teātrim pasniegta latgaliešu kultūras Gada balva BOŅUKS 2010
2011-03-03 Paziņojums par mākslas akciju PASTAIGA-2 un Ministru kabineta apstiprināto konsolidācijas pasākumu sarakstu 2011.gadam
2011-03-03 Svētku koncerts „Sieviešu dienu sagaidot”
2011-03-03 Tīņu ballītes uzņem apgriezienus

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski