Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas Latviešu biedrība Saņēmusi dāsnu ziedojumu no Vinipegas Latviešu biedrības

2011-02-25

Rīgas Latviešu biedrība 2011. gada februārī saņēma dāsnu ziedojumu no Vinipegas Latviešu biedrības Kanādā. Ievērojamais ziedojums ir 2550 Kanādas dolāri (Ls 1322.99 lati), kas uz Latviju atceļojuši ar mācītāja Māra Ķirsona gādību. Ziedojums veltīts Rīgas Latviešu biedrības atbalstam, attīstībai un atjaunotnei. Īpašs nosacījums - 300 latus no ziedojuma summas veltīt prezidenta Kārļa Ulmaņa piemiņas saglabāšanai un godināšanai.

Rīgas Latviešu biedrība jau 2010. gada nogalē saņēma apjomīgu dāvinājumu no Vinipegas Latviešu biedrības Kanādā – kultūrvēsturiskus rakstu krājumus un izdevumus.

Neraugoties uz finansiāli smago situāciju Latvijā un pasaulē, pēdējā laikā Rīgas Latviešu biedrība jūt pastiprinātu sabiedrības atbalstu un atsaucību. Aktivizējušies ziedotāji - Rīgas Latviešu biedrības mērķu atbalstītāji, kas ziedojot pauž savu vēlmi palīdzēt un atbalstīt. Rīgas Latviešu biedrība saņem ziedojumus no tās biedriem, taču īpašs gandarījums, ka ziedotāju vidū ir ar biedrību tieši nesaistīti cilvēki, kas par biedrības darbu un mērķiem uzzinājuši no masu medijiem vai, apmeklējot biedrības sarīkojumus. Tāpēc - paldies Ādolfam Rubiķim, Alvim Tucim, Laimai Elitai Jēkabsonei un Ilgai Šķenderei. Sirsnīgs paldies par ziedojumu Rīgas Latvieši biedrības biedriem – Ojāram Cellem, Aivaram Smagaram, Ingmāram Čaklajam, Valteram Nollendorfam, Pēterim Paulam Bolšaitim, Maijai Sinkai-Gobiņai, Rasai Ružai, Ilgnesei Avotiņai, Agnesei Kristapsonei, Ilzei Kārkliņai, Mārtiņam Purkalnam, Mārai Mūrniecei, Oļģertam Balodim, Birutai Eglītei un Ārijam Šķepastam! Aktīvu atbalstītāju vidū allaž ir arī Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonds.

Pēdējais lielākais naudas ziedojums, ko Rīgas Latviešu biedrība saņēmusi no privātpersonas, bija 2007. gadā advokāta Andra Grūtupa ziedotie 16 347 lati, veltīti vēsturiskās, Ēlerta Treilona veidotās vitrāžas „Sajāja bramaņi augstajā kalnā” (1938.) restaurācijai. Mākslinieces Initas Ēmanes atjaunoto vitrāžu svinīgi atklāja 2008. gada 11. februārī.

Jau iepriekš ziņots, ka šomēnes Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fondu uzsākusi ziedojumu vākšanas akciju, lai veiktu vērienīgus atjaunošanas un restaurācijas darbus vēsturiskajā, latviešu tautai nozīmīgajā Rīgas Latviešu biedrības namā. Izveidots ziedojumu tālrunis, ziedot iespējams speciālā ziedojumu lādē, var veikt pārskaitījumu uz Rīgas Latviešu biedrības un nacionālās kultūras attīstības fonda ziedojumu kontu, vai veikt personīgu ziedojumu fonda birojā, turklāt maija sākumā paredzēts vērienīgs ziedojumu vākšanas akcijas sarīkojums.

Rīgas Latviešu biedrība sirsnīgi pateicas ikvienam ziedotājam! Katrs ziedojums mums ir svarīgs! Pateicamies arī atbalstītājiem, kas biedrībai veltījuši materiālas lietas vai palīdzējuši, aktīvi līdzdarbojoties!


Ingmārs Čaklais,
Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs
 

 

Pēdējās ziņas

2011-02-25 Mākslinieka Tomasa J.Daunoras personālizstāde „Balansējot uz robežas”
2011-02-25 Baibas Briedes personālizstāde Jūrmalas pilsētas muzejā
2011-02-24 Latvijas Mākslas augstskolu asociācija par apmaksāto studiju vietu skaita samazināšanu
2011-02-24 Muzejā programma vājredzīgajiem un neredzīgajiem apmeklētājiem
2011-02-24 Zemo cenu autobusu līnija Simple Express kursēs arī no Rīgas uz Viļņu
2011-02-24 Jūrmalas pilsēta ar stendu piedalās starptautiskajā tūrisma izstādē „Vivattur 2011" Viļņā, Lietuvā
2011-02-24 “Baltijas Grāmatu svētkos” darbosies Grāmatu maiņas punkts
2011-02-24 Jūrmalas pilsētas dome aicina visas Latvijas iedzīvotājus piedalīties ideju konkursā
2011-02-24 Lietuviešiem piedāvās ceļot uz Ventspili, Ziemeļkurzemi un Sāremā salu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski