Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lietuviešiem piedāvās ceļot uz Ventspili, Ziemeļkurzemi un Sāremā salu

2011-02-24

No 25-27. februārim Lietuvas galvaspilsētā Viļņā starptautiskajā tūrisma gadatirgū „Vivatour 2011” Ziemeļkurzeme un Sāremā sala tiek prezentēs kā vienots tūrisma reģions.

Šī būs jau piektā izstāde, kur kopējā stendā strādās Ventspils, Talsu un Kuresāres Tūrisma informācijas centra darbinieki. Pabūts jau izstādēs Pēterburgā, Rīgā, Tallinā un Helsinkos un tās apliecinājušas, ka apmeklētāji ir gatavi izmēģināt jaunus maršrutus. ERAF projekta „Viens atvaļinājums – divas valstis" ietvaros izstrādāti pavisam trīs maršruti, kas piecās valodās prezentēti jaunajos bukletos „Ziemeļkurzemes tūrisma maršruti”. Izstādes apmeklētājiem par Ventspili būs pieejams arī jaunais tūrisma buklets lietuviešu, krievu un angļu valodā un Ventspils muzeja speciālistu sagatavotais buklets par Mazbānīti.

Atšķirīga ir abu valstu – Latvijas un Igaunijas - pieredze darbam Lietuvas tirgū. Igauņi tur līdz šim maz reklamējušies un šogad pirmo reizi būs pārstāvēti tik plaši. Savukārt Ventspils, prezentējot jaunos maršrutus Lietuvā, varēs balstīties uz pieredzi, kas gūta sadarbībā ar Klaipēdas kolēģiem. Tās rezultātā tika izstrādāts tūrisma ceļš „Baltijas krasts” (Klaipēda - Liepāja - Ventspils), kas nu guvis turpinājumu līdz Sāremā salai Igaunijā. Ventspilī patlaban norit spraigs darbs, lai šajā vasarā varētu uzsākt satiksmi jaunajās prāmju līnijās Ventspils – Sāremā – Ventspils un Ventspils – Gotlande – Ventspils, kas nodrošinātu vēl plašākas ceļošanas iespējas.

Lietuvas tirgus Ventspilij ir galvenais ārzemju tirgus, ko apliecina ar katru gadu pieaugošais lietuviešu tūristu skaits pilsētas naktsmītnēs un apskates objektos. Ventspils uzņēmēji atzīst, ka liels atspaids viņu darbībai ir Ventspils pilsētas domes realizētās mārketinga kampaņas, kas uzrunā lietuviešu ceļotājus viņu dzimtajā valodā. Jau vairākus gadus laikraksta „Lietuvas Rytas” lasītāji saņem Ventspils Tūrisma avīzi, ir izdots bērnu buklets, bet no 2009.gada informācija par Ventspils tūrisma jaunumiem lietuviešu valodā pieejama tūrisma portālā www.turizmoverslas.lt. Lai labāk izprastu kaimiņu vēlmes attiecībā uz naktsmītnēm, Ventspils pilsētas dome organizēja konkursa "Labākais izmitināšanas uzņēmums Ventspilī " laureātiem pieredzes apmaiņas braucienu uz Palangu. Pērn visas tūrisma sezonas garumā informācija par Ventspilī notiekošajiem pasākumiem tika izvietoti portāla Delfi lietuviešu versijā ( www.delfi.lt).

Kā liecina statistikas dati, no visiem Ventspilī nakšņojušajiem ārvalstu tūristiem lietuvieši ir pirmajā vietā. Aiz viņiem seko vācieši un igauņi.


Inga Aulmane,
Ventspils Tūrisma informācijas centra
vadītāja vietniece
 

Pēdējās ziņas

2011-02-24 Latvijas Mākslas augstskolu asociācija par apmaksāto studiju vietu skaita samazināšanu
2011-02-24 Muzejā programma vājredzīgajiem un neredzīgajiem apmeklētājiem
2011-02-24 Zemo cenu autobusu līnija Simple Express kursēs arī no Rīgas uz Viļņu
2011-02-24 Jūrmalas pilsēta ar stendu piedalās starptautiskajā tūrisma izstādē „Vivattur 2011" Viļņā, Lietuvā
2011-02-24 “Baltijas Grāmatu svētkos” darbosies Grāmatu maiņas punkts
2011-02-24 Jūrmalas pilsētas dome aicina visas Latvijas iedzīvotājus piedalīties ideju konkursā
2011-02-24 Uzsākta projekta „artilērijas arsenāla ēkas rekonstrukcija daugavpils rotko mākslas centra izveidei” īstenošana
2011-02-24 Jūrmalas Mūzikas vidusskolā notiks komponista Riharda Dubras autorkoncerts „Putns ar zīda asti”
2011-02-24 Latvijas Mākslas akadēmijā būs apskatāma starptautiska izstāde „Stikla Balss`11”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski