Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Apzinot Baltijas jūras piekrastes senās kulta vietas, veicinās tūrisma attīstību reģionā

2011-02-15

Lai rastu jaunas pieejas un risinājumus Baltijas jūras reģiona seno kulta vietu ilgtspējīgā apsaimniekošanā, kā arī nodrošinātu to aizsardzību un iekļaušanu reģiona tūrisma maršrutos, sākts darbs pie vairāk nekā vienu miljonu eiro vērtā projekta „Senās kulta vietas – Baltijas jūras piekrastes kopīgā identitāte” (saīsināti – „Kulta identitāte”) īstenošanas.

Projekts „Kulta identitāte” tiek realizēts Centrālā Baltijas Jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas INTERREG IV A 2007–2013 3.prioritātes „Atraktīva un dinamiska sabiedrība” ietvaros. Projekta galvenais partneris ir Rīgas plānošanas reģions; partneri: Gavleborgas reģiona muzejs Zviedrijā, biedrība „Hiite Maja” Igaunijā, kā arī Kurzemes Plānošanas reģions, Vidzemes Plānošanas reģions un Zemgales Plānošanas reģions Latvijā.

Projekta ietvaros paredzēts apzināt, apkopot un izanalizēt pieejamos informācijas resursus par Kurzemes, Rīgas, Zemgales, Vidzemes, kā arī Dienvidigaunijas un Zviedrijas Gavleborgas novada senajām svētvietām, pamatā – dabas objektiem, kas iepriekš ir maz kopti un popularizēti sabiedrībā. Informācijas izkliedētība un nepieejamība plašākai sabiedrībai līdz šim liegusi senās kulta vietas uztvert kā reģionu raksturojošu kultūrvēsturisku vērtību, kas gan veicinātu vēsturisko un kultūras apziņu, gan būtu interesanti tūrisma objekti. Tāpēc projekta „Kulta identitāte” ietvaros tiks izstrādāta seno svētvietu apsaimniekošanas koncepcija, izvērtēta objektu piemērotība iekļaušanai tūrisma maršrutos, izveidoti pilotmaršruti katrā reģionā un to sasaiste starp reģioniem, kā arī nodrošināta šo tūrisma produktu un reģiona atpazīstamība, veicot dažādus mārketinga pasākumus.

Apzinot reģionu senās kulta vietas un apkopojot ar tām saistītās leģendas, nostāstus un teikas vienotā datu bāzē, tiks veicināta tūrisma operatoru interese iekļaut šos objektus savos maršrutos. Pilotmaršrutos plānots integrēt arī kultūras pakalpojumus, tradicionālos svētkus un kulta rituālus, piemēram, Jāņus, kāzu rituālus, veļu piemiņas pasākumus, u.c. Jaunu tūrisma pieturas punktu izveide senajās kulta vietās iedzīvinās lauku apvidus, tādējādi pozitīvi iespaidojot lauku reģionu sociāli ekonomisko attīstību, paverot jaunas iespējas vietējiem tūrisma operatoriem un veicinot labklājību reģionā. Kopumā, projektu īstenojot, plānots panākt Baltijas jūras reģiona pievilcības un dinamikas pieaugumu, palielināt tūristu interesi par reģionu, stimulēt vietējās uzņēmējdarbības attīstību, veicināt pieaugošu kultūras apmaiņu un vienotību.

Projekta ieviešanas laiks ir no 2010.gada 2.decembra līdz 2013.gada 31.augustam (33 mēneši); tā kopējais budžets ir 1 088 240 eiro.


Lai nozaru speciālistus un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar projekta tematiku, tā mērķiem, plānotajām aktivitātēm un sagaidāmajiem rezultātiem, šonedēļ notiks projekta atvēršanas seminārs. Arī žurnālisti ir aicināti piedalīties projekta „Kulta identitāte” atvēršanas seminārā, kas notiks 18.februārī, pulksten 10:00-14:00 Rīgā, viesnīcas „Avalon Hotel” telpās 13.janvāra ielā 19 (vietu skaits ierobežots!). Dalība seminārā – bezmaksas. Pulksten 13:00 šajās pašās telpās notiks projektam un pasākumam veltīta PRESES KONFERENCE, ko iespējams apmeklēt atsevišķi. Preses pārstāvjus lūdzam pieteikties semināram, saņemt tā darba kārtību vai apstiprināt savu dalību PRESES KONFERENCĒ līdz 16.02.2011 pa e-pastu kristine@balti.lv vai pa tālruni 26413817.

 

Pēdējās ziņas

2011-02-15 Ēnu dienā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā piedalīsies 18 skolēni
2011-02-15 airBaltic 1000 pieteikumi Ēnu dienā; piedāvās tiešsaistes vakances
2011-02-15 Ryanair atsāk lidojumus uz Bristoli un Tamperi
2011-02-15 Festivāls “EROTS 2011” – jau šonedēļ
2011-02-14 II Starptautiskais romanču festivāls Jūrmalā
2011-02-14 Latvijas Mākslas akadēmijā būs apskatāma starptautiska izstāde „Stikla Balss`11”
2011-02-14 Sniegavīru modes skatē Grand Prix iegūst Aukstikalnu ģimene
2011-02-14 Ventspils aicina uz vērienīgāko snovborda nedēļas nogali
2011-02-14 90006388 - ziedojumu tālrunis Rīgas Latviešu biedrības restaurācijai un atjaunošanai

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski