Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas Mākslas akadēmijā būs apskatāma starptautiska izstāde „Stikla Balss`11”

2011-02-14

No 4. līdz 22. martam Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies jau otrā stikla mākslas izstāde „Stikla Balss`11”, kas pulcēs kopā gan pašmāju, gan ārzemju māksliniekus ar pieredzi un zināšanām manipulācijās ar stiklu. Tā būs iespēja novērtēt mākslas darbus, kas savā izteiksmes tēlainībā un abstrakcijā sniedz emocionālu un pārdomas rosinošu baudījumu skatītājam, kurš tiecas pēc pozitīvi uzlādējošas sajūtu gammas.

Izstāde „Stikla Balss`11” sniegs ieskatu laikmetīgajā stikla mākslā, apvienojot darbus, kuros trīs dimensionālās plaknes eksistences reāla un iluzora iespēja virza mākslinieku uz pārlaicīgu un reizē arī laikmetīgu tēmu izmantojumu. Izstādei pieteiktie darbi atveido cieņu pret dabu un ikviena nesaraujamo saikni ar to, laika rituma filozofisku uztveri un cilvēka dziļākās un nozīmīgākās dvēseles noskaņu vibrācijas.

Izstādē piedalīsies mākslinieki ne vien Baltijas valstīm, bet arī no Polijas, Čehijas, Zviedrijas, Somijas, ASV un Japānas. Izstādes starptautiskais raksturs ir būtisks, jo Latvijas mākslas kopainā stikla mākslas nozare ieņem nelielu nišu, taču plašākā mērogā Latvijas mākslinieki ir guvuši nopietnu ievērību, cieņu un atzinību.

2.martā izstādes “Stikla Balss`11” ietvaros būs iespējams iepazīties ar mākslinieku daiļradi un stikla mākslas attīstību Latvijā kopainā ar norisēm pasaulē. Prezentāciju formā mākslinieki sniegs ieskatu savā radošajā darbībā, kurā apvienojas stikla fizikālās un ķīmiskās īpatnības ar sabiedrības piešķirtajām nozīmēm.

Pirmā starptautiskā izstāde “Stikla balss” notika 2006. gadā Dekoratīvās mākslas un Dizaina muzejā, Rīgā. Tajā piedalījās 14 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV, Somijas, Nīderlandes un Ukrainas, un izstāde guva pelnītu atsaucību mākslinieku, mediju, kā arī skatītāju vidū. Idejas autori – Prof. Inguna Audere, Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļa, un Prof. Maikls Rodžers (Michael Rogers), Ročesteras Tehnoloģiju institūta Mākslas un zinātnes koledžas Stikla programma (ASV).

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļa, izstādes kuratore Prof. Inguna Audere, Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļa.

Izstādi atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, ASV vēstniecība, Zviedrijas vēstniecība un Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā.
 


Anna Audere,
Projekta vadītājas asistente
 

Pēdējās ziņas

2011-02-14 II Starptautiskais romanču festivāls Jūrmalā
2011-02-14 Sniegavīru modes skatē Grand Prix iegūst Aukstikalnu ģimene
2011-02-14 Ventspils aicina uz vērienīgāko snovborda nedēļas nogali
2011-02-14 90006388 - ziedojumu tālrunis Rīgas Latviešu biedrības restaurācijai un atjaunošanai
2011-02-14 Buču brošas
2011-02-14 Laikmetīgās mākslas izstāde Siguldas dzelzceļa stacijā Kur es esmu?
2011-02-11 Kuldīga šogad pārsteigs viesus ar inovācijām tūrismā
2011-02-11 Viļa Lācīša STROIKA uz skatuves
2011-02-11 11. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls Siguldā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski