Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Februārī Jūrmalā pieminēs Raini un Aspaziju

2011-02-11

Nākamajā nedēļā vairākos Jūrmalas muzejos notiks sarīkojumi, kuros atcerēsies dižos dzejniekus Raini un Aspaziju.

Otrdien, 15. februārī, plkst. 13.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J.Pliekšāna ielā 5/7, Majoros) demonstrēs Latvijas televīzijas videofilmu „Es mīlai ticēju, ne ienaidībai. Rainis” un būs tikšanās ar režisori, jūrmalnieci Virdžīniju Lejiņu. Savukārt Aspazijas mājā (Z.Meierovica prospektā 20, Dubultos) trešdien, 16. februārī, plkst. 17.00 notiks literārs vakars „Es nācu kaut brīdi izstarot gaismā”, kuru organizē biedrība „Aspazijas mantojums”. Vakaru vadīs biedrības priekšsēdētāja, aizrautīga Raiņa un Aspazijas Jūrmalas gaitu pētniece, skolotāja Ināra Andžāne.

„Filmā „Es mīlai ticēju, ne ienaidībai. Rainis” intervēta Rakstniecības, teātra un mūzikas kolekciju krātuves speciāliste, krājuma glabātāja Baiba Rone, vēsturnieks Roberts Ķipurs, habilitētais doktors Andris Buiķis un studenti – Līva, Elīna un Andrejs. Studentu klātbūtne un viedokļi atklāj viņu sastapšanos ar dzejnieka personību un padara filmu jauniešiem saprotamu,” stāsta Raiņa un Aspazijas muzeja galvenā speciāliste Astrīda Cīrule. „Virdžīnija Lejiņa meklē atbildi uz daudziem jautājumiem un cenšas noskaidrot, vai izplatītie mīti par dzejnieku atbilst īstenībai. Kinodokumenti, sarakste, atmiņas, dzeja – tas ir pamats, lai veidotu savu priekšstatu par Raini.”

Režisore sarīkojuma gaitā dalīsies pārdomās par filmas tapšanu un savu daiļradi kopumā. Viņas darbs ir milzu popularitāti iemantojušais seriāls „Likteņa līdumnieki”. Ne reizi vien viņa pievērsusies izcilu personību dzīvesstāstu atklāsmei, piemēram, veidojusi videofilmas par Kārli Skalbi, Marģeru Zariņu, Imantu Ziedoni un Jāni Lūsēnu.

Biedrība „Aspazijas mantojums” literārajā vakarā „Es nācu kaut brīdi izstarot gaismā” aicina uz sarunu par svecēm Aspazijas dzejā un to, kāpēc cilvēki joprojām dedz sveces. Būs iespēja uzzināt, ko mūsdienās dēvē par sveču maģiju un ko katra svece grib pastāstīt, lēni izdzīvojot spožā liesmā. Vakara gaitā būs iespēja iemācīties „Sveču spēli”, ko, gaidot pavasari, var spēlēt tumšos februāra vakaros, izstāstīt savu sveces stāstu un paklausīties Aspazijas domas par svecēm un februāri. Ināra Andžāne iepazīstinās ar savu refleksiju „Aspazijas svece”, bet Aspazijas dzejas brīnumainajā pasaulē ievedīs aktrise Aija Magone.

Sarīkojuma organizatori lūdz, nākot uz vakaru Aspazijas mājā, līdzi paņemt sveci vai kādu stāstu par sveci.

 


Veronika Ramāne,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste

 


 

Pēdējās ziņas

2011-02-11 Kuldīga šogad pārsteigs viesus ar inovācijām tūrismā
2011-02-11 Viļa Lācīša STROIKA uz skatuves
2011-02-11 11. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls Siguldā
2011-02-11 airBaltic lidos biežāk uz Somiju un Zviedriju
2011-02-11 Bauskas pilī uzstāsies Societa Umanitaria konkursa Milānā Grand Prix laureāte
2011-02-11 Latvijas mākslas akadēmijā 73. karnevāls – izstāde
2011-02-11 Jūrmala piedalās Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas veidošanā
2011-02-11 Ziedu pilsētu Ventspili reklamēs tūrisma gadatirgū „Balttour 2011”
2011-02-11 Tūroperators „Go Adventure” uzsāk ekskluzīvu sadarbību ar „Turkish Airlines”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski