Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

„Putnu dienas” Siguldā

2011-02-08

13. februārī plkst. 14.00 - pašā pavasara sākumā, kad daba sāk lēnām mosties no ziemas miega, Siguldas pilsētas kultūras nams un ornitologs Jānis Brikmanis aicina uz tradicionālajām „Putnu dienām”. Jāņa Brikmaņa mājputnu kolekcija pazīstama ne tikai Siguldas novadā, bet arī visā Latvijā.

Šogad pasākumā aicināti piedalīties VEF Kultūras pils vīru vokālais ansamblis (vad. Vilnis Salaks), deju kolektīvi „Sniegarozes” un „Purenīte”, vīru koris „Cēsis” no Amatas, Ervīns Ruža un Rīgas 94. vidusskolas meiteņu vokālais ansamblis, kā arī dzejnieks Jānis Peters.

J.Brikmanis labpatīk sevi dēvēt par „brīvzinātnieku”, bet Latvijā visiem dabas draugiem un interesentiem viņš ir pazīstams kā „Putnu Jānis”, kas par saviem pētījumiem un vērojumiem prot stāstīt ļoti tēlaini un interesanti.

„Bez tiem laikam dzīvot nespētu!”, saka Jānis, kura lielākā aizraušanās ir putni un daba. Jānis Brikmanis veic dažādus ornitoloģiskus pētījumus, turpina lasīt lekcijas skolās visā Latvijā, raksta rakstus avīzēm un vada radio raidījumus bērniem par dabu. Kā pats Jānis saka, arī viņa vaļasprieki ir atrodami dabā: pavadīt mierīgu brīdi Latvijas mežos, upmalās, jūras krastā, „parunāties” ar vārnām; viņam arī patīk paklusēt runātīgā pulkā un šad tad atrast kādu brīvu brīdi, lai pagulētu.

Jānis Brikmanis kā lektors ir saņēmis Zinību biedrības nozīmi „Par ilggadīgu darbu”, Mežsaimniecības un mežrūpniecības ministrijas Goda rakstu par sasniegumiem darbā, kā arī dažādu konkursu balvas par populārajām vides zinībām veltītajām publikācijām. Bet augstākā balva viņam ir ilggadējo klausītāju un lasītāju atzinība.

Ieeja pasākuma bez maksas.


Visi mīļi aicināti!

 


Baiba Bože,
Siguldas pilsētas kultūras nama direktore
 

Pēdējās ziņas

2011-02-08 airBaltic – otra labākā aviokompānija pasaulē interneta mārketinga jomā
2011-02-08 Notiks sacensības „Romantiskais pāru piedzīvojums”
2011-02-08 Amorsvētki Jūdažos
2011-02-08 Spicē notika Vingrošanas festivāls visai ģimenei
2011-02-08 Rīgas Latviešu biedrībā notiks konference „Vēl cīņa nav galā...”
2011-02-08 Restorānam Bergs iespaidīgs kāpums Eiropas labāko restorānu TOP 50
2011-02-08 airBaltic sadarbībā ar KLM piedāvās vairāk kā 150 galamērķus visā pasaulē
2011-02-08 Izstādē „Balttour 2011” Jūrmala sevi prezentēs kā Eiropas izcilāko tūrisma galamērķi Latvijā
2011-02-08 Jūrmalas pilsētas dome paraksta līgumu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski