Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Mīlestības dienā Daugavpils teātrī Antona Čehova lugas “Bildinājums” pirmizrāde

2011-02-04

14.februārī plkst. 18.30 Daugavpils teātrī notiks Antona Čehova lugas “Bildinājums” pirmizrāde. “Piedāvājam paskatīties uz šo Čehova lugu - ne kā uz vodeviļu, bet kā uz lirisku komēdiju” aicina izrādes režisore Līga Korlaša.

1888.gada 7.novembrī Antons Čehovs raksta vēstulē I. L. Ščeglovam: “Uzskricelēju speciāli provincei draņķīgu vodeviļu „Bildinājums” un nosūtīju cenzūrai”. Lugas darbība notiek, Čubukova muižā, kurā ir ieradies kaimiņš Lomovs no blakus muižas, lai lūgtu cienījamam kaimiņam viņa meitas roku un bildinātu pašu izredzēto.

Lugas varoņi tiek sākotnēji ielikti robežsituācijā, tādēļ loģiskus risinājumus viņu darbībai nevar atrast - viņu uzvedību diktē emocijas.“Cilvēks ir pats savu vājību, baiļu, projekciju, neizlēmības lamatās un tas rada traģikomiskas situācijas. Cilvēkam stāv ceļā pats cilvēks. Šādās situācijās cilvēks ir it kā smieklīgs no malas, bet iekšēji trausls un neprātīgi skaists- mūsuprāt, par to raksta Čehovs. Nepastāv jautājums – vajag vai nevajag bildinājumu - raugoties mūsdienu kontekstā. To neuzdod Čehovs savā lugā un to neuzdodam mēs,” saka L.Korlaša.

Lomās - Daugavpils teātra latviešu trupas aktieri: Viesturs Rencis, Inese Ivulāne – Mežale, Māris Korsiets, Līga Korlaša. Režisors Līga Korlaša, scenogrāfs Ivo Folkmanis, kostīmu māksliniece Nataļja Marinoha. „Bildinājums” ir izrāde, kurā uz Daugavpils teātra lielās skatuves vienlaikus ar aktieriem būs arī skatītāji un tā ir Daugavpils teātra dāvana saviem skatītājiem Mīlestības dienā. “Būsiet mīļi gaidīti Čubukova muižas dārza verandā, kur arī norisināsies šie neparastie un tik ļoti parastie notikumi,” aicina izrādes veidotāji.” Izrāde būs skatāma arī 20.februārī plkst. 17.00.
„Ja gribi kļūt optimists un saprast dzīvi, tad beidz ticēt tam, ko runā un raksta, bet vēro pats un iedziļinies”, tā savulaik teicis Antons Čehovs.


Līga Korlaša
 

Pēdējās ziņas

2011-02-04 Pie Spice Home notiks Latvijas lielākā Sniegavīru modes skate
2011-02-04 Ēģiptes kūrortu veikalos vietējie strauji izpirkuši rīsus, eļļu un dārzeņus
2011-02-04 Pirmoreiz Latvijā notiks starptautiska dejas mākslas izstāde “Magic Dance Expo 2011”
2011-02-04 Apmeklē "Balttour 2011" un baudi Latvijas daudzveidību nesteidzoties!
2011-02-04 Aspazijas mājā Jūrmalā notiks literārs vakars sveču gaismā
2011-02-04 Daugavpilī notiks Latgales bārmeņu konkurss „Fantasy Cocktail”
2011-02-04 airBaltic Training kļūst par vienīgo IATA reģionālo apmācību centru Eiropas Savienībā
2011-02-04 Spicē notiks Vingrošanas festivāls visai ģimenei
2011-02-04 Balttour 2011 ietvaros notiks seminārs par enerģētiku tūrisma nozarē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski