Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Rīgas pārstāvji piedalījās „Dèlice” rīcības komitejas sanāksmēs

2011-01-31

No 24. līdz 26.janvārim Lionā (Francija) notika Pasaules gastronomijas pilsētu apvienības „Dèlice” un vadības rīcības komitejas sanāksmes, kas tika rīkotas līdztekus Eiropā nozīmīgākajam viesmīlības un restorānu industrijas forumam SIRHA.

Rīgu „Dèlice” pasākumos pārstāvēja Rīgas domes Ārlietu pārvaldes darbinieki, kā arī Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste un Latvijas Pavāru kluba valdes locekle, viesnīcas „Tallink” restorāna šefpavāre Svetlana Riškova.

Apvienības sanāksmē dalībnieki diskutēja par kvalitatīva uztura popularizēšanu un patērētāju pieprasījuma veidošanu, jauno pavāru izglītības un pieredzes apmaiņas iespējām starp dalībpilsētām, kā arī kopējiem pasākumiem. Tika nolemts 2012.gada februārī visās „Dèlice” pilsētās vienlaikus organizēt Restorānu nedēļu, kuras laikā restorāni piedāvās īpašu ēdienkarti par samazinātu cenu, popularizējot vietējo produktu izmantošanu un augstvērtīgu uzturu. Sanāksmes dalībnieki vienojās arī par projekta sagatavošanu Eiropas Savienības finansējuma saņemšanai, lai veicinātu jauno pavāru mobilitāti un iespējas stažēties pie atzītiem pavārmākslas meistariem Eiropas restorānos.

„Dèlice” apvienības sanāksmes dalībnieki apmeklēja SIRHA forumu, kur notika arī „Dèlice” prezentācija un apaļā galda diskusija, kā arī varēja vērot pasaulē slavenāko šefpavāru olimpiādi – Bocuse d’Or konkursu.

„Rīgas kā tūristiem atraktīvas pilsētas veidošana un popularizēšana ir viena no pašvaldības prioritātēm. Kvalitatīvs restorānu ēdienkartes piedāvājums un nacionālā kulinārijas mantojuma popularizēšana kalpo kā nozīmīgs instruments tūristu piesaistei un veicina mazo uzņēmējdarbību,” uzsver Baiba Buka-Vaivade, Ārlietu pārvaldes direktore. „Līdzdalība „Dèlice” dod iespēju popularizēt Rīgu kā interesantu, savdabīgu un līdzvērtīgu partneri iecienītiem tūrisma galamērķiem, un apmainīties ar vērtīgu pieredzi.”

Pasaules gastronomijas pilsētu apvienību „Dèlice” veido 18 pilsētas – Barselona (Spānija), Birmingema (Lielbritānija), Brisele (Beļģija), Čikāga (ASV), Dženova (Itālija), Gēteborga (Zviedrija), Guandžou (Ķīna), Helsinki (Somija), Leipciga (Vācija), Lozanna (Šveice), Lima (Peru), Liona (Francija), Madride (Spānija), Monreāla (Kanāda), Osaka (Japāna), Rabata (Maroka), Rīga, Stavangera (Norvēģija). 2009.gada septembrī Rīgā notika „Dèlice” ģenerālā asambleja, bet 2010.gadā Rīga tika ievēlēta apvienības Rīcības komitejā.

B.Buka-Vaivade,
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
 

Pēdējās ziņas

2011-01-31 Jūrmala aicina slēpotājus
2011-01-31 airBaltic sadarbībā ar Transaero piedāvās galamērķus Krievijā, Centrālāzijā un Tālajos Austrumos
2011-01-31 Siguldā atklās Jura Ģērmaņa gleznu izstādi
2011-01-28 Ar bērniem uz "Balttour 2011"!
2011-01-28 Palīgs izglītības ceļa izvēlē – izstāde “Skola 2011” – jau martā
2011-01-28 Mākslinieces Sandras Poplavskas gleznu izstāde "Priekšstatu ainava"
2011-01-28 Latviešu modes māksliniece Agnese Narņicka iekaro Berlīni!
2011-01-28 Kuldīgas jaunā devīzē ir „Kuldīga – pilsēta ar dvēseli”
2011-01-27 Rīgā pirmoreiz tiekas Eiropas reģionālo aviolīniju pārstāvji

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski