Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

“Baltijas Grāmatu svētki 2011” ceļā pie lasītājiem

2011-01-20

 

 

 

No 3. līdz 6. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums Baltijas valstīs – starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Baltijas Grāmatu svētki 2011”. Šajās dienās Ķīpsala būs kā iedvesmojoša grāmatu pilsēta, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji.

Izstādes apmeklētāji četrās dienās varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām un Grāmatu maiņas punktā mainīties ar citu lasītāju grāmatām. Arī jaunajiem grāmatu lasītājiem izstādē būs interesanti, jo ir paredzēti īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.

Ekspozīcija. Izstādē piedalīsies izdevniecības un grāmatu apgādi, kā arī grāmattirgotāji un ar grāmatniecību saistīti uzņēmumi. Daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās tādas Latvijas izdevniecības kā “Antēra”, “Atēna”, “Avots”, “Daugava”, “Dienas Grāmata” “Jāņa Rozes apgāds”, “Jumava”, “Kontinents”, “Latvijas Grāmata”, “Latvijas Universitātes akadēmiskais apgāds”, “Madris”, “Nordik”, “Pētergailis”, “RaKa”, “Tapals”, “Zvaigzne ABC” un citas.

Grāmatu izstādi ievērojami papildinās mācību literatūras un mācību līdzekļu klāsts, kura nozīme mūsdienīgas izglītības ieguvē ar katru brīdi arvien palielinās. Izstādē piedalīsies tādi labi zināmi uzņēmumi kā izdevniecības “Lielvārds”, Biznesa augstskolas “Turība” izdevniecība, “Hansatrade” un citi.

Grāmatu maiņa. Turpinot iepriekšējos gados aizsākto un apmeklētāju atsaucību guvušo tradīciju, izstādē darbosies Grāmatu maiņas punkts, kas ikvienam grāmatu mīļotājam palīdzēs atrast sen kārotu grāmatu, uz Grāmatu maiņas punktu atnesot jau izlasītas vai sev vairs nevajadzīgas grāmatas.

Pērn grāmatu izstādē jaunus īpašniekus atrada vairāk nekā 8000 uz Grāmatu maiņas punktu atnestu grāmatu, un izstādes rīkotāji cer, ka arī šogad vēlme dot un iegūt kādu interesantu grāmatu tikai pieaugs un Grāmatu maiņas punktam būs vēl lielāka atsaucība.

Grāmatu maiņas punktam savu pienesumu sola Latvijas Grāmatnieku ģilde, vairākas Latvijas izdevniecības un apgādi, kā arī daudzi Latvijas grāmatu mīļotāji.

Kultūras programma. Šogad Latvijas Grāmatnieku ģilde ir parūpējusies par īpaši interesantu un daudzveidīgu kultūras programmu, kurā katrs varēs atrast sev interesantu un saistošu pasākumu.

Viena diena izstādē tiks veltīta Somijai, tajā ir uzaicināti piedalīties populārie somu autori Sofī Oksanena, Aino Havukainena un Sami Toivonens.

Plānoti pasākumi ar devīzi „Vecais jaunā skatījumā”, liekot uzsvaru uz aktualitātēm digitalizācijas jomā. Notiks Eiropas Savienības organizētā „Arrow Pluss” projekta (autortiesību aizsardzība digitalizācijas procesā) prezentācija, kura oficiālais partneris no Latvijas ir Latvijas Grāmatnieku ģilde.

Izstādē viesosies latviešu un ārzemju autori – ir aicināti Jans Brokens, Janušs Leons Višņevskis, Osvalds Zebris, Andžils Remess, Ēriks Hānbergs un citi.

Ķīpsalā notiks arī Lielie lasīšanas svētki – Bērnu žūrijas 2010. gada noslēguma pasākums.

Grāmatu mākslas konkursi
“Baltijas Grāmatu svētkos 2011” Latvijas Grāmatizdevēju asociācija rīkos “Baltijas grāmatu mākslas konkursu”, kurā piedalīsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas skaistākās grāmatas. Ķīpsalā varēs aplūkot visu trīs valstu konkursā nominētās grāmatas īpaši izveidotā ekspozīcijā un novērtēt gan pašmāju, gan kaimiņu veikumu. Konkursa vērtēšanā piedalīsies starptautiska žūrija, kas savu vērtējumu paziņos izstādes pirmās dienas izskaņā, 3.martā.

Tāpat “Baltijas Grāmatu svētkos 2011” īpaši izveidotā ekspozīcijā būs skatāms arī grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2010” dalībnieku veikums.

“Baltijas Grāmatu svētkus” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatnieku ģildi un Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

“Baltijas Grāmatu svētku 2011” darba laiks:
3.–5. marts 10.00–18.00
6. marts 10.00–17.00

Biļetes cena: Ls 0,50
Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas.
Ar izstādes “Skola 2011” biļeti ieeja “Baltijas Grāmatu svētkos 2011” – bez maksas.

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā vienlaikus notiks starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2011”.


Inese Libere,
BT 1 mediju koordinatore


 

Pēdējās ziņas

2011-01-20 Go Adventure: Bruņoto nemieru Tunisijā dēļ pieaugs tūristu pieprasījums pēc Turcijas kūrortiem
2011-01-20 Gada vērtīgākā dziesma būs zināma jau šo sestdien!
2011-01-20 airBaltic piedalās Ēnu dienā 2011
2011-01-20 Starptautiskajā lidostā „Rīga” uzlaboti darba apstākļi
2011-01-20 Jau februārī – 18. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus "Balttour 2011"
2011-01-18 Kailija Minoga pirmo reizi Rīgā piedāvās 4D šovu
2011-01-18 Ventspili reklamēs Somijā
2011-01-18 Orientieristi Alūksnē sacentīsies par ziemas čempionāta medaļām
2011-01-18 Nedēļas nogalē Alūksnē snovborda sacensības

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski