Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Orientieristi Alūksnē sacentīsies par ziemas čempionāta medaļām

2011-01-18

Nedēļas nogalē, 22. un 23. janvārī, Alūksnē notiks Latvijas čempionāts orientēšanās sportā uz slēpēm.

- Šis orientēšanās sporta veids, kad dalībnieki slēpojot ar kartes un kompasa palīdzību apvidū meklē kontrolpunktus, vairāk ir izplatīts Skandināvijas valstīs. Pēdējās desmitgades siltās ziemas Baltijā un arī Latvijā bija krietni mazinājušas šī sporta veida popularitāti un dalībnieku skaitu, kam gan tagad ir tendence pieaugt. Plānots, ka Alūksnē varētu startēt gandrīz 300 orientieristu vecumā no 12 līdz 70 gadiem no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Tieši pirms šīm sacensībām savu darbību sāks Igaunijas – Latvijas līga, kas izveidota kopīgā Eiropas projektā starp Latvijas un Igaunijas orientēšanās federācijām, - norāda Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

Sestdien pulksten 13 netālu no Pilssalas tilta tiks dots starts pirmajiem sprinta sacensību dalībniekiem. Distances vīsies pa Alūksnes muižas parka teritoriju, Alūksnes ezeru, Pilssalu un finišēs pie Alūksnes pilsētas Tautas nama. Līdzjutēji sportistus labi varēs vērot no Pilssalas tilta, kad tie šķērsos Alūksnes ezeru, jo uz ezera būs arī vairāki kontrolpunkti.

Svētdien sacensības sāksies pulksten 11 ziemas sporta centra „Mežinieki” teritorijā un tā apkārtnē. Sacensību otrajā dienā sportisti cīnīsies par godalgām garajā distancē, kur elites grupas vīrieši veiks 18,5 kilometru distanci ar 28 kontrolpunktiem.

V. Veļķeris norāda, ka uz starta šajās dienās stāsies arī vairāki jaunie orientēšanās kluba „Alūksne” sportisti, iespējams, startēs arī kāds no kluba elites grupas vīriem.

Sacensību dienās Alūksnē nav paredzēti satiksmes ierobežojumi, taču sestdien, 22. janvārī, varētu būt apgrūtināta satiksme Tautas nama apkārtnē, kā arī virzienā uz Pilssalu.

Tā kā daudzās slēpošanas trases ar kontrolpunktiem parkā un citviet gaidīs dalībniekus, sacensību rīkotāji lūdz neaiztikt kontrolpunktus un pa slēpošanas trasēm pārvietoties tikai ar slēpēm.

Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
 

Pēdējās ziņas

2011-01-18 Kailija Minoga pirmo reizi Rīgā piedāvās 4D šovu
2011-01-18 Ventspili reklamēs Somijā
2011-01-18 Nedēļas nogalē Alūksnē snovborda sacensības
2011-01-18 Siguldas Tautas teātrim pirmā vieta Rīgas reģiona skatē
2011-01-17 Jūrmala piedalās tūrisma gadatirgū Somijā
2011-01-17 E.Aldermane piedalījās Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos Turku
2011-01-17 airBaltic pērn pārvadājusi vairāk nekā 3 miljonus pasažieru
2011-01-17 Šonedēļ Kuldīgā un Ventspilī notiks semināri par enerģētiku tūrisma nozarē
2011-01-14 JAUNS DĀVINĀJUMS RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAI

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski