Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

E.Aldermane piedalījās Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos Turku

2011-01-17

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane 15. janvārī piedalījās Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos Turku (Somija).

Svinot Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanu, ar krāšņu brīvdabas izrādi „Šī puse, otra puse” sestdien sevi kā Eiropas kultūras galvaspilsētu pieteica Turku, kura šo godu šogad dala ar Igaunijas galvaspilsētu Tallinu. Atklāšanas pasākuma galvenā tēma bija komunikācija. Kultūras galvaspilsētas lozungs ir „Turku deg”, un tas daļēji ir saistīts arī ar to, ka pilsēta ir nodegusi vairākas reizes, pēdējo reizi 1827. gadā.

„Turku caur uguns simbolu piedāvāja vēstures un tagadnes sasaukšanos, to apliecināja gan kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas ekspozīcija, gan noslēguma ceremonija Turku pilī, kas noritēja, ievērojot senās tradīcijas. Turku patīkami pārsteidza iedzīvotāju lielā atsaucība un bija sajūta, ka visi Turku iedzīvotāji piedalās savas pilsētas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas brīvdabas sarīkojumā. Manuprāt, gatavojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam, lielāks akcents jāliek tieši uz rīdzinieku līdzdalību,” norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Turku kādreiz bija Somijas lielākā pilsēta un arī administratīvā galvaspilsēta, un tā vienmēr ir bijusi jaunu ideju nesēja un kultūras notikumu centrs. Turku lepojas ar jaukiem kuģīšu restorāniem, ir slavena kā akadēmisks centrs un tai ir sena mūzikas festivālu tradīcija.

Pasākumu laikā E.Aldermane tikās ar iepriekšējo gadu kultūras galvaspilsētu svētku organizatoriem, lai iepazītos ar viņu pieredzi. Bija arī sarunas ar Ūmeo pārstāvjiem, apspriežot sadarbību 2014. gadā, kad gan Rīga, gan Ūmeo (Zviedrija) būs Eiropas kultūras galvaspilsētas.

Sandra Pastare,
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
 

Pēdējās ziņas

2011-01-17 Jūrmala piedalās tūrisma gadatirgū Somijā
2011-01-17 airBaltic pērn pārvadājusi vairāk nekā 3 miljonus pasažieru
2011-01-17 Šonedēļ Kuldīgā un Ventspilī notiks semināri par enerģētiku tūrisma nozarē
2011-01-14 JAUNS DĀVINĀJUMS RĪGAS LATVIEŠU BIEDRĪBAI
2011-01-14 airBaltic pērn teju 700 žurnālistu vizītes
2011-01-14 Pār Lielupi būvēs gājēju tiltiņu.
2011-01-14 Foto kluba izstāde „Turi acis fokusā!” jeb paralēlā Sigulda
2011-01-14 Izstāde „ex-daugavpilieši” Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā
2011-01-14 E.Aldermane apmeklēs Turku, lai piedalītos Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski