Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tikai 10% Latvijas iedzīvotāju zin par savām tiesībām atceltu avio reisu gadījumos

2011-01-11

Tūroperatora „Go Adventure” veiktā aptauja liecina, ka tikai katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs neapjuktu un zinātu savas tiesības, ja ceļojuma laikā līdzīgi kā Īslandes vulkāna un lielā sniega dēļ tiktu atcelts tā lidojums.

„Go Adventure” speciālisti aicina iedzīvotājus ņemt vērā, ka, ja ārkārtas apstākļu dēļ plānotais avio reiss ir atcelts, lidsabiedrībai ir jānodrošina ēdināšana samērīgā attiecībā pret gaidīšanas laiku, nepieciešamības gadījumā izmitināšanu viesnīcā, transportu līdz viesnīcai, divu bezmaksas telefona zvanu nodrošināšanu, faksa ziņu vai arī divu elektronisko vēstuļu nosūtīšanu.

To paredz 2004. gadā pieņemtā Eiropas Komisijas regula, kas nosaka konkrētus pienākumus aviopārvadātājiem Eiropas Ekonomikas Zonas (EEZ) valstīs, lai nodrošinātu kompensāciju un atbalstu atcelto lidojumu pasažieriem.

Nav paredzētas naudas kompensācijas
Oksana Golovina, „Go Adventure” direktore: „Pērnais gads ārkārtas atcelto avio reisu ziņā ir bijis liels pārbaudījums lidostām un lidsabiedrībām. Gan pavasarī Īslandes vulkāns, gan pirms Ziemassvētkiem sniegputeņi paralizēja aviosatiksmi daudzās Eiropas Savienības valstīs, radot lielus zaudējumus pasažieriem un nozarei kopumā. Simtiem tūkstošu pasažieru tika atcelts reiss, lielai daļai no tiem bija jāpaliek lidostās. Šādos brīžos pats svarīgākais ir saglabāt mieru un zināt savas kā patērētāja tiesības, piemēram, no lidsabiedrības saņemt ēdienu, iespēju nakšņot viesnīcā un līdz turienei nokļūt, kā arī nepieciešamības gadījumā sazināties ar sev tuvajiem cilvēkiem. Katrā ziņā Eiropas Savienības likumdošana ir parūpējusies, lai mūsu iedzīvotāji būtu aizsargāti līdzīgās ārkārtas situācijās Eiropas Ekonomikas Zonas valstīs. Ja kāda no lidsabiedrībām neievēro šos noteikumus, tad to sagaida sodi, ko, saskaņā ar direktīvu, paredz konkrētās valsts normatīvie akti.”

Lidsabiedrības pienākums ir arī nodrošināt pasažieriem iespēju izvēlēties biļetes cenas atmaksāšanu 7 dienu laikā, bezmaksas reisu atpakaļ uz izlidošanas vietu vai citu iespēju nokļūt galamērķī. Tai pat laikā pasažieriem ir jāņem vērā, ka tie nevar pretendēt uz naudas kompensāciju, ja lidojuma atcelšanu izraisījuši ārkārtēji apstākļi un pārvadātājs nodrošinājis iepriekš minēto atbalstu.

Labāk vienmēr būt gatavam ārkārtas situācijām
O.Golovina: „Lai maksimāli izvairītos no neērtībām, ko rada atcelto reisu rezultātā radītais haoss, iesakām pasažieriem vienmēr pirms lidojuma nodrošināties, ņemot līdzi rokas bagāžā svarīgākās lietas, piemēram, vēl vienu komplektu ar drēbēm. Tas ir īpaši ieteicams tiem pasažieriem, kas lido ar pārsēšanos. Tāpat svarīgi pārlidojumu laikā pa rokai glabāt avio kompānijas palīdzības tālruni, lai nepieciešamības gadījumā varētu sazinātos un uzzināt, kā saņemt palīdzību.”

„Go Adventure” ir viens no straujāk augošajiem tūrisma operatoriem Baltijā, kas piedāvā vairāk nekā 50 tūrisma galamērķus uz Āfriku, Tuvajiem Austrumiem, Āziju, Eiropu un citiem pasaules reģioniem. Latvijā tas darbību uzsāka pērn pavasarī. Pērn Baltijā „Go Adventure” apkalpoto klientu skaits sasniedza vairāk nekā 10 000 personu. Igaunijā kompānija ir viens lielākajiem tūrisma operatoriem, kas ieņem pirmo vietu pēc pārvadāto tūristu skaita čarterreisos. Vairāk informācijas www.goadventure.lv.Oksana Golovina,
„Go Adventure” direktore
 

Pēdējās ziņas

2011-01-11 Projekts „Identitātes zīmes / Daudzveidības zīmes”
2011-01-11 “Erota 2011” zvaigzne – ungāru skaistule Regina Moon“Erota 2011” zvaigzne – ungāru skaistule Regina Moon
2011-01-11 Daugavpils novada muzeji jubilejas gadā aicina apmeklēt izstādes bez maksas
2011-01-11 Vecais Jaunais gads Turaidā
2011-01-11 DAUGAVPILĪ - STARPTAUTISKAIS GARĪGĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS „SUDRABA ZVANI”
2011-01-11 Jūrmalā viesojas ārvalstu žurnālisti
2011-01-06 Latvijas tūrisma nozarei prognozē stabilitāti un attīstību
2011-01-04 Starptautiskā lidosta „Rīga” decembrī strādājusi bez būtiskiem gaisa satiksmes traucējumiem
2011-01-04 Sestdien Alūksnes novadā rallijsprints „Alūksne 2011”

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski