Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Starptautiskā lidosta „Rīga” sasniegusi augstu aviokompāniju apkalpošanas kvalitātes rādītāju

2011-01-04

Šogad VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” aviokompāniju apkalpošanas kvalitātē sasniegusi 99 procentu punktualitāti, kas aviācijas industrijā vērtējams kā ļoti augsts rādītājs.

„Tas ir augsts sasniegums, ar ko ir pamats lepoties visā industrijā, pie tam mūsu darbu atzinīgi novērtē arī lidostas ilggadējie sadarbības partneri. Mūsu uzdevums ir pilnveidot sasniegto, fokusēties uz individuālu klientu apkalpošanu un ar savu pieredzi un kvalitātes standartiem vienmēr būt klientu pirmajai izvēlei,” norāda VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Jāuzsver, ka kvalitatīvo pakalpojumu pamatā ir lidostas divdesmit gadu pieredze virszemes pakalpojumu sniegšanā, augsti kvalificēti darbinieki un funkciju izpildes punktualitāte.

Mainoties virszemes pakalpojumu apjomam, lidosta „Rīga” kā 2011. gada galveno prioritāti izvirzījusi augstu apkalpošanas kvalitāti un individuālu pieeju katram klientam. Šos apkalpošanas standartus ir augsti novērtējušas tās aviokompānijas, kuras lidosta apkalpo jau vairāk nekā 10 gadus.

Nākamgad lidosta virszemes apkalpošanas pakalpojumus turpinās sniegt ilggadējiem klientiem - Aeroflot, Lufthansa, Finnair, LOT Polish Airlines, Czech Airlines, Uzbekistan Airways, Smartlynx, Ryanair, Norwegian Air Shuttle, kā arī šogad piesaistītajām lidsabiedrībām Wizz Air, Tarom, Belavia, Aerosvit un UTair. Tāpat starptautiskā lidosta „Rīga” turpinās apkalpot čartera pasažieru un kravas reisus, kā arī biznesa aviācijas klientus.

Jāpiebilst, ka no 2011. gada 1. janvāra starptautiskā lidosta „Rīga” vairs nesniegs pasažieru, bagāžas un gaisa kuģu pakalpojumus lielākajam klientam – nacionālajai lidsabiedrībai airBaltic, kas turpmāk izmantos citas kompānijas pakalpojumus.

“Mēs pateicamies par līdzšinējo sadarbību airBaltic un novēlam arī turpmāk spēt pasažieriem nodrošināt augstas kvalitātes pakalpojumus,” norāda A.Luhse.

 

Mārtiņš Langrāts,
VAS „Starptautiskā lidosta “Rīga””
preses sekretārs
 

Pēdējās ziņas

2011-01-04 Starptautiskā lidosta „Rīga” decembrī strādājusi bez būtiskiem gaisa satiksmes traucējumiem
2011-01-04 Sestdien Alūksnes novadā rallijsprints „Alūksne 2011”
2011-01-04 Pieci galvenie notikumi aviācijā 2010. gadā
2011-01-04 Latvijas tūrisma nozarei prognozē stabilitāti un attīstību
2010-12-29 Pētījums: jaunajā gadā gandrīz katrs otrais latvietis apņēmies ceļot biežāk
2010-12-29 airBaltic atzīta par vienu no inovatīvākajām aviokompānijām pasaulē
2010-12-29 Rīgas kolektīviem izteikta pateicība par dalību koncertā „Dziesmusvētki Ziemassvētkos”
2010-12-29 Siguldā notiks plašas Jaunā gada sagaidīšanas svinības
2010-12-29 Klajā nāks plašākā Rīgas pilsētas un apkārtnes slēpošanas trašu karte

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski