Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pētījums: jaunajā gadā gandrīz katrs otrais latvietis apņēmies ceļot biežāk

2010-12-29

Jaunajā gadā gandrīz katrs otrais jeb 48% Latvijas iedzīvotāju apņēmušies ceļot biežāk, turklāt tikpat liels skaits aptaujāto atzina, ka nākamgad kā vienu no ceļojuma gala mērķiem izvēlēsies kādu no Baltijas valstīm, secināts Baltijā vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktajā pētījumā, aptaujājot 571 respondentu vecumā no 17 līdz 74 gadiem.

„Esam novērojuši, ka ceļojuma izmaksas latviešiem vēl joprojām ir jutīgs jautājums. To apliecina arī pētījuma dati – viena ceturtā daļa jeb 25% respondentu savu apņemšanos nākamgad apmeklēt kādu no Baltijas valstīm skaidro ar faktu, ka tas neprasa lielus finanšu līdzekļus. Turklāt pēdējos gados būtiski papildināts tūrisma piedāvājums Baltijas valstīs, arvien vairāk piedāvājot eko tūrisma iespējas. Papildus klasiskajiem pilsētu un dabas apskates objektiem cilvēki izvēlas apmeklēt arī bioloģiskās saimniecības, oriģinālas dabas takas un atpūtas parkus,” skaidro Lux Express valdes priekšsēdētājs Hannes Saarpuu.

Lux Express pētījuma dati parādīja interesentu tendenci – vēl joprojām katrs piektais latvietis atzīst, ka Baltijas valstīs ir daudz neiepazītu vietu. Aptuveni 4% iedzīvotāju ceļošanai Baltijas valstu robežās dod priekšroku dēļ SPA piedāvājumiem.

Saskaņā ar Lux Express veikto pētījumu nedaudz vairāk par vienu ceturto daļu iedzīvotāju savu apņemšanos ceļot biežāk saista ar iespēju atpūsties, 18% aptaujāto norādīja, ka tā ir iespēja iepazīt citu valstu kultūru, bet tikai 4% pauda pārliecību, ka ceļos biežāk, jo pēdējā laikā mazāk izjūtu krīzes negatīvo ietekme. Savukārt 29% respondentu vēl par šo jautājumu nav domājuši.

 

Elīna Dobulāne,
komunikācijas konsultante
 

Pēdējās ziņas

2010-12-29 airBaltic atzīta par vienu no inovatīvākajām aviokompānijām pasaulē
2010-12-29 Rīgas kolektīviem izteikta pateicība par dalību koncertā „Dziesmusvētki Ziemassvētkos”
2010-12-29 Siguldā notiks plašas Jaunā gada sagaidīšanas svinības
2010-12-29 Klajā nāks plašākā Rīgas pilsētas un apkārtnes slēpošanas trašu karte
2010-12-29 Latgales Centrālajā bibliotēkā atklās gleznu izstādi „Ziemas noskaņa”
2010-12-21 Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalā piedalīsies aktrise Maija Apine
2010-12-17 Ķīpsalā gatavojas “Rīgas Ziemassvētku koncertiem”
2010-12-17 Izbaudi ziemas svētku brīvdienas Ventspilī – slēpošanas kalnā „Lemberga hūte” un Ūdens piedzīvojumu parkā!
2010-12-17 Mazbānītis mirgo atkal!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski